Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Маск відмовився купити Twitter, соцмережа готується судитись

Ольга Кротовська
Ольга Кротовська Редакторка стрічки новин
9 липня 2022 3 хвилин читання

Ілон Маск відмовився від угоди щодо придбання Twitter за $44 млрд. Представники мільярдера заявили, що соцмережа порушила умови угоди і, «ймовірно, зробила неправдиві заяви, що вводять в оману», пише The Guardian. 

У заяві, поданій до Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) США, вони також наголосили на небажанні керівництва Twitter надати Маску запрошені ним дані та інформацію. Йдеться про точну кількість «фейкових та спам-акаунтів» на платформі соцмережі.  

«Іноді Twitter ігнорував запити Маска, іноді він відхиляв їх з причин, які здаються необґрунтованими, а іноді заявляв про дотримання вимог, надаючи Маску неповну або непридатну інформацію», — підкреслюють у заяві.

На тлі рішення Маска акції впали на 7%. Станом на ранок 9 липня акції компанії торгуються по $36,81 за одиницю, що набагато нижче за ціну, яку проопонував у квітні Маск — $54,20.

Умови угоди передбачають, що у випадку розірвання угоди Маск має сплатити соцмережі $1 млрд. Ймовірно, керівництву Twitter цього замало. Голова компанії Брет Тейлор написав, що компанія «прихильна до закриття угоди за ціною та умовами, погодженими з Маском, і планує подати до суду для забезпечення дотримання угоди про злиття».

Виконавчий директор Tesla раніше погрожував припинити угоду, якщо компанія не доведе, що спам та облікові записи ботів становлять менше ніж 5% користувачів, які бачать рекламу в її сервісі.

Нагадаємо: наприкінці квітня стало відомо, що Ілон Маск та рада директорів Twitter домовилися, що Маск придбає соцмережу за $44 млрд. Він неодноразово заявляв, що хоче трансформувати платформу, щоб користувачі мали більше свободи слова та контролю над їхніми стрічками новин. Докладніше про його плани можна прочитати тут.

У травні мільярдер поставив на паузу угоду, коли заявив, що компанія має надати докази того, що фейкові акаунти становлять менше 5% від загальної кількості його користувачів.

На початку червня Маск офіційно попередив керівництво Twitter, що угода може і не відбутись, якщо йому не нададуть запитану ним інформацію. Деякі аналітики вважають такі його дії намаганням зменшити суму угоди.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Пентагон уклав зі SpaceX контракт щодо Starlink в Україні

Кіра Іванова 1 червня 2023 20:33

Ілон Маск обвалив вартість Twitter до 33% від ціни на момент купівлі

Ганна Гілова 31 травня 2023 11:51

Twitter вийшов із кодексу ЄС щодо дезінформації

Кіра Іванова 28 травня 2023 10:41

Чипи Neuralink Ілона Маска дозволили використовувати на людях

Ганна Гілова 26 травня 2023 09:42

Meta може запустити конкурента Twitter вже наступного місяця

Ганна Гілова 23 травня 2023 08:35