Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Які е-послуги можна отримати у різних містах України

Ганна Гілова
Ганна Гілова Журналіст Speka
2 травня 2023 3 хвилин читання

Програма «Прозорі міста» Transparency International Ukraine дослідила прозорість 70 тилових міст в умовах війни на основі критеріїв про організацію роботи міськрад, публікації інформації на офіційних ресурсах і забезпечення доступу до електронних сервісів у сфері житла, соцпослуг, освіти, ЖКГ та благоустрою.

Лише 8 міст з досліджуваних 70 мають е-сервіси з вищеперерахованих сфер. А саме: Вінниця, Кам'янське, Дніпро, Мукачеве, Дрогобич, Львів, Червоноград та Івано-Франківськ

Е-інструменти в українських містах Е-інструменти в українських містах

12 міст забезпечили можливість електронної реєстрації заяв на житло

Підписуйтеся на наші соцмережі

Серед 70 досліджуваних міст лише 12 забезпечили можливість електронної реєстрації заяв на житло. Міськради по-різному втілювали цей критерій: наприклад, у  Хмельницькому, Вінниці та Дрогобичі заяву на житло можна подати через е-кабінет мешканця. Дубно та Біла Церква розробили спеціальні онлайн-форми, а у Шостці, для того щоб стати на квартирний облік, можна відправити  документи та заяви на електронну скриньку. Дніпро та Кам'янське використовують загальнонаціональний ресурс IGOV

19 міст мають е-сервіси чи е-інструменти, які стосуються послуг соціальної сфери

Міськради у різний спосіб забезпечують електронну реєстрацію заяв на отримання соціальних послуг. У Львова це окремий  сайт, у КиєваДрогобича  та Ужгорода — опція  на порталі електронних послуг, у Коломиї, Івано-Франківську та Луцьку — онлайн-форми, а у Звягеля та Чорноморська — чатбот «Свої», розроблений Мінцифри у співпраці з фондом «Східна Європа». 

35 міст мають дистанційну реєстрацію до школи чи садки, серед них 32 організували подання онлайн-заявок

Так, Коломийська, Одеська, Кропивницька, Івано-Франківська та Тернопільська міські ради мають спеціальні сайти. Натомість у Калуші зареєструвати дитину до садка можна, заповнивши онлайн-форму, а в Лубнах — надіславши документи на електронну адресу. 

40 міськрад мають платформу чи інструмент реагування на скарги

10 міст, як-от Луцьк, Київ, Одеса, Дніпро, Бровари та Чернігів, розробили спеціальну мапу звернень, яка дозволяє не тільки залишати скарги, але й відстежувати їх статус. 19 із 40 муніципалітетів розробили власні форми звернень (Калуш, Олександрія, Горішні Плавні). Ще вісім міських рад використовують сервіс «Відкрите місто», а три — чатбот «Свої». 

Як міста втілюють е-інструменти: інфографіка Як міста втілюють е-інструменти: інфографіка

Під час війни електронні сервіси особливо необхідні. Адже саме зараз різко зростає кількість тих, кому терміново потрібна соціальна допомога, житло чи освіта. Впровадження е-інструментів оптимізує ресурси і значно спрощує роботу, а також надає відчуття соціальної безпеки і згуртованості тим, хто цього потребує.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Львові проведуть Форум лідерства і волонтерства для дівчат 2.0

Владислав Паливода 16 липня 2024 22:46

США оголосили про 61-й пакет допомоги Україні на $225 млн

Владислав Паливода 11 липня 2024 21:20

Закінчився перший день саміту НАТО у Вашингтоні

Олеся Дерзська 10 липня 2024 20:39

Допомогу у розмірі $9,8 млн Україні передає Нова Зеландія

Владислав Паливода 10 липня 2024 13:09

Навчальний рік у школах Львова розпочнеться 19 серпня через відключення світла

Олеся Дерзська 5 липня 2024 16:55