Які е-послуги можна отримати у різних містах України
Програма «Прозорі міста» Transparency International Ukraine дослідила прозорість 70 тилових міст в умовах війни на основі критеріїв про організацію роботи міськрад, публікації інформації на офіційних ресурсах і забезпечення доступу до електронних сервісів у сфері житла, соцпослуг, освіти, ЖКГ та благоустрою.
Лише 8 міст з досліджуваних 70 мають е-сервіси з вищеперерахованих сфер. А саме: Вінниця, Кам'янське, Дніпро, Мукачеве, Дрогобич, Львів, Червоноград та Івано-Франківськ.
12 міст забезпечили можливість електронної реєстрації заяв на житло
Підписуйтеся на наші соцмережі
Серед 70 досліджуваних міст лише 12 забезпечили можливість електронної реєстрації заяв на житло. Міськради по-різному втілювали цей критерій: наприклад, у Хмельницькому, Вінниці та Дрогобичі заяву на житло можна подати через е-кабінет мешканця. Дубно та Біла Церква розробили спеціальні онлайн-форми, а у Шостці, для того щоб стати на квартирний облік, можна відправити документи та заяви на електронну скриньку. Дніпро та Кам'янське використовують загальнонаціональний ресурс IGOV.
19 міст мають е-сервіси чи е-інструменти, які стосуються послуг соціальної сфери
Міськради у різний спосіб забезпечують електронну реєстрацію заяв на отримання соціальних послуг. У Львова це окремий сайт, у Києва, Дрогобича та Ужгорода — опція на порталі електронних послуг, у Коломиї, Івано-Франківську та Луцьку — онлайн-форми, а у Звягеля та Чорноморська — чатбот «Свої», розроблений Мінцифри у співпраці з фондом «Східна Європа».
35 міст мають дистанційну реєстрацію до школи чи садки, серед них 32 організували подання онлайн-заявок
Так, Коломийська, Одеська, Кропивницька, Івано-Франківська та Тернопільська міські ради мають спеціальні сайти. Натомість у Калуші зареєструвати дитину до садка можна, заповнивши онлайн-форму, а в Лубнах — надіславши документи на електронну адресу.
40 міськрад мають платформу чи інструмент реагування на скарги
10 міст, як-от Луцьк, Київ, Одеса, Дніпро, Бровари та Чернігів, розробили спеціальну мапу звернень, яка дозволяє не тільки залишати скарги, але й відстежувати їх статус. 19 із 40 муніципалітетів розробили власні форми звернень (Калуш, Олександрія, Горішні Плавні). Ще вісім міських рад використовують сервіс «Відкрите місто», а три — чатбот «Свої».
Під час війни електронні сервіси особливо необхідні. Адже саме зараз різко зростає кількість тих, кому терміново потрібна соціальна допомога, житло чи освіта. Впровадження е-інструментів оптимізує ресурси і значно спрощує роботу, а також надає відчуття соціальної безпеки і згуртованості тим, хто цього потребує.