Експериментальний чатбот ChatGPT може замінити Google
Нова хвиля чатботів, як-от ChatGPT, використовує штучний інтелект, який може винайти або навіть замінити традиційну пошукову систему в Інтернеті.
За останні три десятиліття кілька продуктів, зокрема веббраузер Netscape, пошукова система Google та iPhone від Apple, перевернули індустрію технологій і зробили те, що було до них, схожим на незграбних динозаврів. Однак три тижні тому експериментальний чатбот під назвою ChatGPT заявив, що стане наступним великим руйнівником галузі. Він може подавати інформацію зрозумілими, простими реченнями, а не просто списком інтернет-посилань. Він вміє пояснювати поняття так, щоб люди легко зрозуміли їх. Він навіть може генерувати ідеї з нуля, включаючи бізнес-стратегії, ідеї для різдвяних подарунків, теми для блогів та плани відпустки, повідомляє The New York Times.
Хоча ChatGPT ще має багато можливостей для вдосконалення, його випуск змусив керівництво Google оголосити про «червоний код». Це наче пожежна сигналізація. Існують думки, що компанія може наблизитися до моменту, якого бояться найбільші бізнеси Кремнієвої долини — приходу величезних технологічних змін, які можуть перевернути усталений хід справ.
Підписуйтеся на наші соцмережі
ChatGPT було випущено дослідницькою лабораторією під назвою OpenAI, і Google є серед багатьох інших компаній, лабораторій і дослідників, які допомогли створити цю технологію. Але експерти вважають, що технічному гіганту може бути важко конкурувати з новими меншими компаніями, які розробляють цих чат-ботів, оскільки технологія може завдати шкоди його бізнесу багатьма способами.
Google витратив кілька років на роботу над чатботами і, як і інші великі технологічні компанії, агресивно розвивав технологію штучного інтелекту. Google уже створив чат-бота, який може конкурувати з ChatGPT. Насправді технологію, яка лежить в основі чат-бота OpenAI, розробили дослідники Google.
Однак Google, можливо, не бажає використовувати цю нову технологію як заміну онлайн-пошуку, оскільки вона не підходить для показу цифрової реклами, на яку припадає понад 80% доходу компанії минулого року. Проте Google уже працює над вдосконаленням власної пошукової системи за допомогою тієї ж технології, яка лежить в основі чат-ботів, таких як LaMDA і ChatGPT.
Нагадаємо, що раніше Speka розповідала, що штучний інтелект увійде у життя кожної людини. Та детально пояснювала, що означає розвиток таких систем як вищезгаданий ChatGPT.