Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Технології для екології. «Зелені» мобільні застосунки, створені українцями

SPEKA Media
12 листопада 2021 3 хвилин читання

SPEKA розповідає про чотири українські сервіси, що популяризують екосвідомість і допомагають користувачам піклуватися про довкілля.

EcoHike: прогулянка і прибирання

Застосунок просуває ідею відповідального відпочинку на природі, щоб туристи прибирали як своє, так і чуже сміття у зелених зонах. Користувачі можуть позначити забруднену територію на інтерактивній мапі, організувати власну толоку або приєднатися до вже наявної ініціативи.

EcoHike створила і запустила львівська команда розробників GlobalLogic у серпні 2019 року. Відтоді застосунок встановили понад 7 тис. людей. Разом вони обійшли майже 500 міток на мапі та прибрали десятки тонн сміття. Невдовзі у застосунку можна буде побачити також розташування сортувальних станцій.

GreenBin: знижки за пластик

Застосунок дозволяє обмінювати використані пластикові пляшки на нові товари або знижки. Достатньо відсканувати QR-код на тарі і сфотографувати, як викидаєте її у найближчий жовтий контейнер. Після верифікації користувачеві нараховують бали, якими можна розрахуватися у магазинах, кінотеатрах та інших закладах-членах програми.

Два роки тому команда GreenBin отримала €45 тис. від польского акселератора Huge Thing. Наразі стартап працює переважно на польському ринку й активно залучає користувачів із Варшави, Кракова та Познані.

SaveEcoBot: сповіщення про смог

Платформу створила громадська організація Save Dnipro. Вона у реальному часі агрегує дані про стан повітря в Україні з державних та комерційних станцій моніторингу. Актуальну інформацію можна побачити на онлайн-мапі або через чат-боти у Telegram, Viber та Facebook Messenger.

Також чат-боти допомагають користувачам за декілька кліків сформувати скаргу на забруднення води, повітря чи ґрунту і спрямувати її у Державну екологічну інспекцію.

Сервісом SaveEcoBot користуються вже понад 1,5 млн людей.

Go To-U: зарядки для електрокарів

Застосунок запустили засновники Tesla Club Ukraine. Він допомагає власникам електромобілів знаходити зарядні станції та бронювати їх для себе на потрібний час. Go To-U працює у 47 країнах і щомісяця обробляє 20 тис. замовлень. Загалом на мапі позначено 17 тис. локацій, 100 з них розташовані в Україні.

Для водіїв сервіс безкоштовний. Середня ціна для власників зарядних станцій — 20% від обороту і майже €100 абонплати на місяць. Натепер місячний дохід Go To-U становить €20 тис.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати