Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

EchoSpeech — ШІ-окуляри для читання по губах

Ольга Горбенко
Ольга Горбенко Новинарка SPEKA
18 травня 2023 2 хвилин читання

Окуляри з ехолокатором EchoSpeech за допомогою ШІ розпізнають слова користувача з 95% точності. 

Інженери з Корнельського університету розробили окуляри, здатні розпізнавати мову за рухами губ користувача, повідомляє ACM Digital Library

Технологія дозволяє за допомогою ШІ відстежувати невеликі рухи губ та м’язів обличчя під час шепоту. У нижній частині окулярів розташована пара звукових динаміків. Вони випромінюють безперервні частотно-модульовані ультразвукові сигнали. Потім сигнали потрапляють на встановлену з протилежного боку окулярів пару мікрофонів. 

ШІ-окуляри EchoSpeech дозволяють читати, що хоче сказати користувач, по губах 

Системи розпізнавання мовлення з урахуванням міміки людини мають великий потенціал практичного застосування. Їх можна використовувати не лише людям з порушеннями мови, але й в ситуаціях, коли людину просто не чутно через сильний навколишній шум (у цеху заводу, наприклад), або у місцях, де не дозволяється голосно розмовляти (у бібліотеці має бути тихо). 

Розробники протестували пристрій на декількох реальних сценаріях. Наприклад, вони використовували прототип EchoSpeech як додатковий пристрій введення при взаємодії з програмами на смартфоні та планшеті, а також для керування музичним плеєром — запускали та перемикали треки, змінюючи рівень гучності за допомогою шепоту. 

Рівень помилок при розпізнаванні окремих слів становив, у середньому, близько 4,5% у командах та 6,1% — у безперервних послідовностях із 3-6 цифр. Ці показники можна порівняти з тим, наскільки часто люди можуть не розчути один одного під час спілкування. Крім дротової версії пристрою, яку для зручності використовували у більшості тестів, також створили бездротову, яка передає дані на смартфон через Bluetooth.

Раніше SPEKA розповідала, що Apple представила Live Speech, Personal Voice і Point and Speak для людей з вадами слуху, зору та мовлення.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Компанії Lenovo та Anaconda будут спільно працювати над штучним інтелектом

Максим Красіков 23 лютого 2024 13:55

ШІ для розваги — топ ресурсів, щоб згаяти час із штучним інтелектом

Олександр Тартачний 22 лютого 2024 17:00

Вартість Nvidia збільшилася майже до $2 трлн

Максим Красіков 22 лютого 2024 16:18

Google призупинить створення зображень людей на Gemini

Максим Красіков 22 лютого 2024 15:30

Нейромережі захоплюють світ. Сім відомих програм, в яких неочікувано з’явилися ШІ-фічі

Анна Нагорна 20 лютого 2024 19:03