Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Джеймс Кемерон стверджує, що попереджав про небезпеку ШІ за допомогою «Термінатора»

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
20 липня 2023 2 хвилин читання

Режисер «Титаніка» Джеймс Кемерон в інтерв’ю CTV сказав, що майже 40 років тому він намагався розповісти про свої побоювання щодо штучного інтелекту створивши фільм «Термінатор». Нагадаємо, що режисер працює над новим сценарієм для франшизи, але закінчить після того, як оцінить вплив штучного інтелекту на реальний світ. 

«Я попереджав вас у 1984 році, — сказав Кемерон, — а ви не послухали».

Режисер сказав канадському телебаченню CTV, що він поділяє занепокоєння експертів зі штучного інтелекту щодо ймовірної величезної шкоди, якої може завдати технологія. 

«Я вважаю, що мілітаризація штучного інтелекту є найбільшою небезпекою, — сказав Кемерон канадському мовнику. — Я думаю, що ми потрапимо в еквівалент гонки ядерних озброєнь, і якщо ми не створимо його, інші хлопці напевно це зроблять, тому ситуація буде набирати ескалації».

При цьому Кемерон назвав два однаково небезпечні погляди на ШІ: тих, хто «навчає жадібності» і використовує технологію для необмеженої вигоди, і тих, хто «навчає параної» і хоче використовувати ШІ лише в інтересах національної або самооборони.

«Ви можете уявити штучний інтелект в умовах бойових дій, — продовжив він, — комп’ютери працюють на швидкості, з якою люди більше не зможуть впливати на перебіг подій. І ви не маєте можливості знизити ескалацію».

Зрозуміло, що режисер володіє штучним інтелектом, оскільки чимало технічних новацій його останнього фільму «Аватар-2» залучають машинне навчання. Зокрема, для підводного знімання, захоплення облич та генерації декорацій. 

Процес фільмування «Аватар-2» із застосуванням техніки захоплення руху Процес фільмування «Аватар-2» із застосуванням техніки захоплення руху

Кемерон вважає, що технології на кшталт ChatGPT навряд чи готові замінити людей у креативних сферах найближчим часом.

«Давайте почекаємо 20 років, — пожартував він, — і якщо штучний інтелект отримає «Оскар» за найкращий сценарій, я думаю, ми повинні сприймати його серйозно».

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Уряди ЄС погодили правила регулювання систем ШІ

Юлія Мирська 9 грудня 2023 07:30

Google працює над проєктом Ellmann для розповіді історії життя користувачів

Артем Житкевич 9 грудня 2023 07:00

Як українці ставляться до штучного інтелекту — дослідження Kantar Україна

Богдан Камінський 8 грудня 2023 16:56

Google збрехав щодо продуктивності нової моделі ШІ Gemini, принаймні в одному відео

Олександр Тартачний 8 грудня 2023 13:35

Двох топ-менеджерів Sports Illustrated звільнили після скандалу зі ШІ

Юлія Мирська 8 грудня 2023 12:51