Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Двометровий японський меч 4-го століття міг бути оберегом від злих духів

Дмитро Мухін
Дмитро Мухін
2 липня 2023 3 хвилин читання

Археологи в Японії знайшли залізний меч довжиною 2,3 метри під час розкопок 1600-річного кургану поблизу міста Нара. Такі артефакти іноді називаються «поховальними мечами» або «мечами-оберігами». Вони символізують важливість та значення покійника, а також його соціальний статус та захищеність. Такі об'єкти можуть мати вражаючі розміри та вигляд, відображаючи специфічні вірування та традиції певної епохи.

Дослідження залізного меча, знайденого в кургані археологом Центру археологічних досліджень міста Нара Ріку Мурасе, може відкрити нові уявлення про воєнну технологію, майстерність обробки металу та розповсюдження зброї в Японії четвертого століття. Додаткові дослідження, такі як аналіз композиції металу, структури меча та декоративних елементів, можуть допомогти встановити його походження та важливість у контексті давнього Японського суспільства

Старовинний японський меч. Фото: livescience Старовинний японський меч. Фото: livescience

Відомість про довгоклинкову зброю, що подібна до «дако», знайдену в інших стародавніх японських гробницях, робить цей залізний меч ще цікавішим.

«Дако» відносяться до категорії японських мечів з характерним хвилястим лезом, схожим на лезо індонезійського ножа кріс..

«Він удвічі більший за будь-який інший меч, знайдений досі в Японії». 
археолог Центру археологічних досліджень міста Нара Ріку Мурасе

На думку археолога Стефана Медера, хвилясті мечі дако, знайдені в інших японських курганах,  були переважно церемоніальними. Але він зазначає, що також було знайдено багато практичних бойових мечів.

За його словами, в Японії у наступні століття існувала традиція виготовлення великих мечів, які пропонували божествам або могутнім духам; багато з них досі зберігаються у своїх скарбницях синтоїстських святинь і буддійських храмів.

Старовинний японський меч. Фото: livescience Старовинний японський меч. Фото: livescience
«Характерна хвилеподібна форма мечів дако може символізувати дракона чи змію, і, можливо, була призначена для збільшення їх сприйнятої магічної сили, хоча це не збільшило їхню ефективність як зброї». 
археолог Стефан Медер

Характерний малюнок зірок Великої Ведмедиці (також відомої як Сузаку, астрологічний символ, що асоціюється з південною часткою небесного екватору) може зустрічатися як частина оздоблення мечів чи зображень на гробницях. Це вказує на можливу асоціацію з небом та космічними силами, а також можливий символічний зв'язок з Японією як «центром світу».

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

До Дніпра з Донеччини «евакуювали» камʼяну бабу, якій ймовірно 800 років

Олена Черкасець 2 березня 2024 11:10

Орнітологи вперше сфотографували птаху, яку вже вважали вимерлою

Дмитро Мухін 24 лютого 2024 19:07

TSMC відкрила в Японії перше підприємство

Артем Житкевич 24 лютого 2024 11:33

Uber Eats запустить доставку їжі автономними роботами в Японії

Юлія Мирська 23 лютого 2024 09:48

Японія інвестує $20 млн у фонд Horizon Capital

Юлія Мирська 20 лютого 2024 12:18