Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Два підходи до делегування

Наталія Зуб
Наталія Зуб Консультант з цифрової трансформації та організаційного розвитку. Ментор підприємців.
0
18 липня 2024 3 хвилин читання

Делегування часто називають мистецтвом і ключовою компетенцією менеджера. Можливо, у контексті психології так і є, але в контексті розвитку процесів я бачу лише два цілком прагматичні підходи. А мистецтво у тому, щоб їх відрізнити один від одного.

Перший

Завдання масштабування, які перевірені, вимірювані, і очікування ясні. Коли є те, що ми вміємо робити добре і ми хочемо зробити цього більше. Коли клієнти купують і розуміють, що очікувати. Коли все ясно і є покроковий алгоритм надання послуги. Це можна оптимізувати, масштабувати, оцифровувати та всіляко нарощувати.

Ключовий момент тут — делегування того, що відомо.

Ключові слова — оптимізація, ефективність, L&D, процеси, Best Practices, цифровізація, роботизація, support, waterfall, Junior, Trainee, менеджер.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Ключові метрики — SLA, time to market, GM.

Другий

Завдання розвитку та інвестування, коли потрібно виробити щось нове — запустити новий сервіс чи продукт, застосувати новий підхід, спробувати робити по-іншому. Рівень невизначеності високий, а рівень компетентності низький. Для вас.

Ключовий момент тут — делегування того, що невідомо.

Ключові слова — інвестування, перевірка гіпотез, експеримент, ризики, трансформація, POC, MVP, R&D, Agile, Start-up, консультант, експерт, підприємець, лідер.

Ключові метрики — ROI, Revenue.

Дивно, що другий тип зазвичай співвідносять із суцільним венчуром та підприємництвом, хоча у системних компаній також чимало подібних завдань. За винятком організацій, які винайшли конвеєр із заробляння грошей, не планують розширення, і стійкі до змін у зовнішньому світі. Але я таких не знаю. Хіба що Всесвітній банк. Але якщо ви сумніваєтеся, то легко перевірити — все вас влаштовує в якості надання послуг вашою компанією? Не влаштовує — інвестуйте. Влаштовує — оптимізуйте.

Висновки

Високий рівень невизначеності — це завжди інвестиції, які організація чи власник вкладає у своє навчання. І краще запросити людей з високим рівнем компетентності, які прийдуть і навчать. З цієї причини я вчуся у найдорожчих вчителів, консультантів і тренерів і наймаю експертів-зірок на завдання, які ми раніше не робили. Досвід безплатний тільки у мишоловці. А особливість навчання в тому, що за нього обов'язково доводиться платити. Або наперед, або двічі.

Низький рівень невизначеності — це завжди оптимізація. Тут можна і потрібно економити. Завдяки постановці ясних завдань, процесів та конвеєризації. З цієї причини мало хто платить багато грошей за рутинну роботу, навіть якщо її дуже багато.

Поганий той менеджер, який розповідає, що йому не вистачає ресурсів, не запропонувавши жодної компетенції на оптимізацію. Поганий той менеджер, який намагається оптимізувати при високому рівні невизначеності, не знаючи як належить ані ризиків, ані можливостей.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Як підібрати КВЕД для ФОП бізнес-тренера, який надає послуги з коучингу?

Inna Sharova 22 години тому

Акумулятори для СЕС: як не помилитись з вибором?

Антон Березинський 12 червня 2025 15:55

Айдентика Дизаріуму 2024 здобула золото у конкурсі Ukrainian Design: The Very Best Of – успіх мережі ТВОРИ!

Юліана Сомар 11 червня 2025 15:33

Як синергія маркетинг та продакт команд допомагає будувати бізнеси-єдинороги

Brainstack 11 червня 2025 22:35

Секрети утримання курсу: топ-інсайти з воркшопу Алекса Момота та Kumeka team

Тарас Мазур 12 червня 2025 15:24