Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

ДСНС у тестовому режимі запустить систему екстреного сповіщення про загрози: як та коли вона запрацює

Ірина Маринюк
Ірина Маринюк Редакторка стрічки новин
2 вересня 2022 3 хвилин читання

Державна служба України з надзвичайних ситуацій від 7 вересня почне тестувати у більшості регіонів країни систему екстреного сповіщення населення про загрози через операторів мобільного зв'язку «Київстар», Vodafone та lifecell. 

Тестуватимуть у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях та у Києві.

Як працюватиме система екстреного сповіщення

Нова система екстреного сповіщення працюватиме завдяки технології Cell Broadcast. Сповіщення будуть надходити на мобільні телефони 2019 року випуску та пізніше. Операційна система має бути не нижчою за версію 11 для Android та версію 14,5 для iOS.

Основні переваги системи екстреного сповіщення

  • швидше отримання сповіщень;
  • гнучкість у виборі локацій для інформування (інформацію можна відправляти жителям конкретного населеного пункту, області або по всій Україні);
  • наявність звукового сигналу, навіть якщо звук на смартфоні абонента вимкнено.

Що робити після отримання екстреного сповіщення під час тестування

Якщо на ваш телефон на першому етапі, тобто з 7 вересня, надійшло сповіщення, а ви перебуваєте у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях або у Києві, робити нічого не потрібно, адже це буде перевірка роботи системи, яка не пов'язана з виникненням реальної загрози.

Як налаштувати смартфон для отримання екстреного сповіщення

Щоб отримувати сповіщення, необхідно переконатися, що ваша SIM-карта активна. Після цього у налаштуваннях смартфону потрібно буде увімкнути сповіщення. Залежно від виробника девайсу, налаштування отримання екстрених оповіщень можуть бути у розділі «Сповіщення» (Samsung, iPhone, OnePlus), «Звук та вібрація» (Huawei), «Безпека та паролі» (Xiaomi). Вони можуть називатися «Екстрені оповіщення» для iPhone, «Надзвичайні загрози» та «Серйозні загрози» для телефонів з ОС Android.

Варто наголосити, що у ДСНС закликали громадянам увімкнути отримання сповіщень про загрозу, виникнення надзвичайної ситуації чи повітряну тривогу, щоб своєчасно отримувати інформацію, яка може допомогти зберегти людські життя.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

iPhone 14, протести курця та здорової людини, McDonald's. Ранкова SPEKA за тиждень

Наталія Миронова 26 вересня 2022 10:20

Тестування закінчилося, а меми — ні. Українці почали сумувати за сповіщеннями ДСНС

Ольга Валькевич 24 вересня 2022 13:03

ДСНС заявила про успішне завершення тестування системи оповіщення населення. Як вона працюватиме надалі

Ірина Маринюк 23 вересня 2022 18:39

ДСНС продовжить тестувати систему екстреного оповіщення населення

Вадим Добровольський 21 вересня 2022 09:43

Twitter нарешті тестує функцію редагування твітів

Ірина Маринюк 1 вересня 2022 16:22