Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Удар по сільгоспвиробниках»: аграріям нагадали про заборону користуватися дронами

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
18 липня 2022 2 хвилин читання

Київська обласна військова адміністрація вкотре нагадала про заборону використовувати дрони. Місцева влада окреслила перелік літальних апаратів, яким заборонено підніматися у повітря: повітряним суднам, легкомоторним літальним апаратам, квадрокоптерам, дронам, іншим безпілотним літальним апаратам, повітряним безмоторним засобам пересування, планерам, дельтапланам, аеростатам, дирижаблям тощо. Заборона чинна на період дії воєнного стану.

Також заборона стосується і так званих агродронів, що використовують у сільському господарстві. Порушників вимог притягуватимуть до кримінальної відповідальності.

Такі обмеження вперше запровадили навесні, коли про це повідомила СБУ. Тоді у спецслужбі наголосили, що для користування дронами потрібно отримати дозвіл від СБУ.

Нині заборону використання повітряного простору цивільною авіацією ухвалила Державна авіаційна служба України за поданням Генерального штабу ЗСУ. Проте жодних розʼяснень щодо винятків у переліку та отримання дозволів на використання безпілотників не надходило.

Як розповів для SPEKA керівник агродепартаменту компанії Quadro.Ua Валерій Євтушенко, ця заборона — «антиаграрна» ініціатива військових адміністрацій.

«Агродрон є замінником оприскувача. До того ж він дуже економить паливо та час. Та й вартість оприскувача разом із логістикою й поряд не стоїть із вартістю використання агродрона», — зазначає Валерій Євтушенко.

За його словами, заборона використання агродронів — це удар по сільгоспиробниках з боку військових.

«Суто технічно дрон не може відлетіти далі ніж на 1 кілометр і піднятися вище ніж на 30 метрів. По факту дрон працює над полем на висоті 4 метри, а його проблескові маячки дуже добре видно здалеку», — пояснює Валерій Євтушенко.

Поки що аграрії Київської області отримали приписи від місцевих органів влади, але чекають на детальні розʼяснення, щоб обробляти поля за допомоги безпілотників.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Іноземні ІТ-спеціалісти зможуть віддалено працювати в Україні

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 16:55

IT-спільнота України хоче придбати для ЗСУ дрон Punisher за $70 тис.

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 17:22

Конгрес доручив Пентагону пришвидшити постачання великих безпілотників Gray Eagle та Reaper для України

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 09:36

Як працюють українські антидронові рушниці. Інтервʼю із засновником компанії Kvertus

Олександр Тартачний 13 вересня 2022 16:45

Українська компанія Culver Aviation представила інноваційну систему моніторингу за обʼєктами за допомогою дронів: як вона працює

Євген Муджирі 7 вересня 2022 12:05