Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Дрони, роботи-сапери та БпЛА-камікадзе: у Львівській політехніці презентували розробки для ЗСУ

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
2 березня 2023 3 хвилин читання

Співробітники університету «Львівська політехніка» створили наземний дрон «Пластун», безпілотник Alpha Strike та робота-зброєносця. Автори мають намір запустити розробки у серійне виробництво.

Більшість із розробок має прототипи та пройшла випробування, а частина техніки вже допомагає на передовій, зазначили в університеті. Розробники готові запустити їх у дрібносерійне виробництво для потреб Збройних сил України й вже відкрили збір на краудфандинговій платформі Startera.

«Загальна вартість цих проєктів 2,5 мільйона гривень, з яких 1,5 мільйона гривень – кошти обласного бюджету. Важливо, що військові на фронті вже тестують ці розробки, зокрема підрозділи, які використовують БпЛА, безпілотні наземні платформи для виконання завдань», – розповів заступник директора департаменту економічної політики університету Вадим Табакера.

Безпілотна наземна транспортна платформа «Пластун»

Підписуйтеся на наші соцмережі

«Пластун» має вигляд мінімашини дистанційного керування. Її легко зібрати та легко перевозити. На полі бою пристрій виконує низку важливих завдань: мінування та розмінування території, доставка боєприпасів, а також розвідка. Радіус дії – до 5 км, вантажопідйомність – 15 кг. Зараз проєкт на стадії випробувань.

Фото: «Львівська політехніка» Фото: «Львівська політехніка»

Безпілотник літакового типу Alpha Strike

Це розвідувальник ближньої дії, виготовлений у вигляді крила. На цей «літак» можна прикріпити зовнішню камеру, аби зафільмувати територію. Серед його переваг: більша дальність польоту, більша швидкість та вантажопідйомність. Максимальна висота, яку може набрати цей безпілотник – 1 кілометр. А дальність зв'язку коливається від 12 до 20 кілометрів. Зараз триває його випробування в польових умовах та запуск дрібносерійного виробництва.

Фото: Фокус. Фото: Фокус.

Універсальна мобільна роботизована транспортна платформа для перевезення боєприпасів та спорядження

Фото: «Львівська політехніка» Фото: «Львівська політехніка»

Розробники створили два прототипи самохідних платформ: з дистанційним керуванням Spextr і «Терміт». Spextr призначена для cупроводу бойових груп, мінування, розвідки, постановки димових завіс. Прототип пройшов випробування на передовій, триває запуск дрібносерійного виробництва. Максимальна його швидкість – 25 км/год; штовхальна спроможність – 100+ кг.

«Терміт» – призначена для дистанційного мінування та самопідриву, розвідки, транспортування. Уже 10 прототипів експлуатують на передовій, триває запуск дрібносерійного виробництва. Максимальна швидкість також 25 км/год. Транспортне навантаження – до 50 кілограмів.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Начштабу батальйону «Ахіллес» Рустам «Джин» Нургудін про роль БпЛА у війні та підготовку операторів

Олександр Тартачний 5 липня 2024 08:45

Закуповувати дрони українського виробництва держава зможе через Prozorro

Владислав Паливода 4 липня 2024 13:07

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 3 липня 2024 15:50

Роботи Vepr допомагають ЗСУ на фронті — відео

Владислав Паливода 2 липня 2024 08:01

У Повітряних силах показали яскраву роботу мобільних вогневих груп по повітряних цілях — відео

Владислав Паливода 25 червня 2024 22:14