Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Дрони, роботи-сапери та БпЛА-камікадзе: у Львівській політехніці презентували розробки для ЗСУ

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
2 березня 2023 3 хвилин читання

Співробітники університету «Львівська політехніка» створили наземний дрон «Пластун», безпілотник Alpha Strike та робота-зброєносця. Автори мають намір запустити розробки у серійне виробництво.

Більшість із розробок має прототипи та пройшла випробування, а частина техніки вже допомагає на передовій, зазначили в університеті. Розробники готові запустити їх у дрібносерійне виробництво для потреб Збройних сил України й вже відкрили збір на краудфандинговій платформі Startera.

«Загальна вартість цих проєктів 2,5 мільйона гривень, з яких 1,5 мільйона гривень – кошти обласного бюджету. Важливо, що військові на фронті вже тестують ці розробки, зокрема підрозділи, які використовують БпЛА, безпілотні наземні платформи для виконання завдань», – розповів заступник директора департаменту економічної політики університету Вадим Табакера.

Безпілотна наземна транспортна платформа «Пластун»

«Пластун» має вигляд мінімашини дистанційного керування. Її легко зібрати та легко перевозити. На полі бою пристрій виконує низку важливих завдань: мінування та розмінування території, доставка боєприпасів, а також розвідка. Радіус дії – до 5 км, вантажопідйомність – 15 кг. Зараз проєкт на стадії випробувань.

Фото: «Львівська політехніка» Фото: «Львівська політехніка»

Безпілотник літакового типу Alpha Strike

Це розвідувальник ближньої дії, виготовлений у вигляді крила. На цей «літак» можна прикріпити зовнішню камеру, аби зафільмувати територію. Серед його переваг: більша дальність польоту, більша швидкість та вантажопідйомність. Максимальна висота, яку може набрати цей безпілотник – 1 кілометр. А дальність зв'язку коливається від 12 до 20 кілометрів. Зараз триває його випробування в польових умовах та запуск дрібносерійного виробництва.

Фото: Фокус. Фото: Фокус.

Універсальна мобільна роботизована транспортна платформа для перевезення боєприпасів та спорядження

Фото: «Львівська політехніка» Фото: «Львівська політехніка»

Розробники створили два прототипи самохідних платформ: з дистанційним керуванням Spextr і «Терміт». Spextr призначена для cупроводу бойових груп, мінування, розвідки, постановки димових завіс. Прототип пройшов випробування на передовій, триває запуск дрібносерійного виробництва. Максимальна його швидкість – 25 км/год; штовхальна спроможність – 100+ кг.

«Терміт» – призначена для дистанційного мінування та самопідриву, розвідки, транспортування. Уже 10 прототипів експлуатують на передовій, триває запуск дрібносерійного виробництва. Максимальна швидкість також 25 км/год. Транспортне навантаження – до 50 кілограмів.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Quantum Systems відкриває Центр обслуговування в Україні та активно шукає українських спеціалістів

Артем Житкевич 6 червня 2023 17:17

Безсмертний марсіанський гвинтокрил Ingenuity не перестає дивувати NASA

Ганна Гілова 5 червня 2023 15:08

"Армія дронів" провела Суперкубок серед українських FPV-дронів

Артем Житкевич 2 червня 2023 19:02

Учасник Вімблдона та власник Creative States розробляють економічні БПЛА для армії

Артем Житкевич 1 червня 2023 17:53

DOU та фонд KOLO збирають 10 млн грн на п’ять дронів Shark

Кіра Іванова 1 червня 2023 13:03