Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Найбільший світовий агрегатор даних про санкції відмовився від співпраці з російськими банками: чим це загрожує

Ольга Кротовська
Ольга Кротовська Редакторка стрічки новин
6 червня 2022 2 хвилин читання

Сервіс Risk&Compliance від Dow Jones, який агрегує дані про запроваджені санкції, більше не співпрацюватиме з російськими банками. Без цієї інформації фінустанови не зможуть належним чином перевіряти операції клієнтів та оцінювати санкційні ризики.

Як вдалося дізнатися російському «РБК», сервіс розпочав процес розірвання контрактів з кредитними організаціями країни-агресорки 31 травня.

«Принцип цих баз даних дуже простий: вони, як пилосмоки, збирають з відкритих джерел інформацію. Насамперед це санкційні списки, інформація про порушені кримінальні справи, списки від регуляторів, списки терористів», — повідомив керівник практики санкційного права та комплаєнсу колегії адвокатів Pen&Paper Сергій Гландін.

Risk&Compliance збирає інформацію про санкції, запроваджені проти фізосіб та компаній, постійно її оновлює та продає фінансовим установам пакетом. Співрозмовники видання, які є представниками російської банківської галузі, розповіли, що всі найбільші гравці на ринку рф співпрацювали з Dow Jones.

Позбавлені доступу до такої інформації російські банківські установи ризикують самі опинитися під санкціями, зокрема під вторинними. Також їж можуть покарати за порушення обмежень великими штрафами.

Нагадаємо, аналогічні бази даних про санкції російським банкам надавав раніше також сервіс World-Check від Refinitiv. Однак 11 березня компанія відмовилася від співпраці з російськими кредитними установами.

У росії є власний аналог таких агрегаторів — сервіс X-Compliance від «Інтерфаксу». Однак, за словами експертів, за стандартом банк повинен мати одразу дві такі бази даних, оскільки жодна з наявних не є стовідсотково точною.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

В ЄС хочуть відключити від SWIFT ще чотири російські банки

Вадим Добровольський 15 годин тому

ЄC готує восьмий пакет санкцій проти росії. Що до нього увійде

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 16:31

Закриті кордони для студентів-чоловіків, гра від штучного інтелекту та місячна ракета. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 08:49

Brexit, але не зовсім. YouControl знайшов понад 2 тис. британських компаній, які досі працюють на росії

Юлія Даниленко 21 вересня 2022 17:21

Одна з найбільших у світі компаній звукозапису Sony Music повністю виходить з росії

Євген Муджирі 9 вересня 2022 12:34