Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Найбільший світовий агрегатор даних про санкції відмовився від співпраці з російськими банками: чим це загрожує

Ольга Кротовська
Ольга Кротовська Редакторка стрічки новин
6 червня 2022 2 хвилин читання

Сервіс Risk&Compliance від Dow Jones, який агрегує дані про запроваджені санкції, більше не співпрацюватиме з російськими банками. Без цієї інформації фінустанови не зможуть належним чином перевіряти операції клієнтів та оцінювати санкційні ризики.

Як вдалося дізнатися російському «РБК», сервіс розпочав процес розірвання контрактів з кредитними організаціями країни-агресорки 31 травня.

«Принцип цих баз даних дуже простий: вони, як пилосмоки, збирають з відкритих джерел інформацію. Насамперед це санкційні списки, інформація про порушені кримінальні справи, списки від регуляторів, списки терористів», — повідомив керівник практики санкційного права та комплаєнсу колегії адвокатів Pen&Paper Сергій Гландін.

Risk&Compliance збирає інформацію про санкції, запроваджені проти фізосіб та компаній, постійно її оновлює та продає фінансовим установам пакетом. Співрозмовники видання, які є представниками російської банківської галузі, розповіли, що всі найбільші гравці на ринку рф співпрацювали з Dow Jones.

Позбавлені доступу до такої інформації російські банківські установи ризикують самі опинитися під санкціями, зокрема під вторинними. Також їж можуть покарати за порушення обмежень великими штрафами.

Нагадаємо, аналогічні бази даних про санкції російським банкам надавав раніше також сервіс World-Check від Refinitiv. Однак 11 березня компанія відмовилася від співпраці з російськими кредитними установами.

У росії є власний аналог таких агрегаторів — сервіс X-Compliance від «Інтерфаксу». Однак, за словами експертів, за стандартом банк повинен мати одразу дві такі бази даних, оскільки жодна з наявних не є стовідсотково точною.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Британія наклала нові санкції на росію та заборонила використовувати фунт стерлінгів

Олександр Тартачний 23 червня 2022 19:10

Cisco згортає свій бізнес в росії та білорусі

Роман Судольський 23 червня 2022 17:58

Провідні криптобіржі заблокували акаунти росіян, які обходили санкції

Олександр Кульбачний 23 червня 2022 12:17

Zoom надала безкоштовний доступ до програм українським вишам та закладам профтехосвіти

Олександр Кульбачний 22 червня 2022 18:10

Не «Талібаном» одним. Тренди економіки рф з Петербурзького форуму

Юлія Даниленко 17 червня 2022 16:53