Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
Досьє Grammarly
Grammarly

Grammarly

NLP, ШІ Компанія

1

Grammarly

Рік створення
2009
Засновники
Максим Литвин, Олексій Шевченко та Дмитро Лідер
Кількість співробітників
800+
Географія
Київ, Сан-Франциско, Нью-Йорк, Ванкувер, Берлін

Grammarly — платформа для вдосконалення текстів англійською мовою. Інструмент базується на технології оброблення природної мови (NLP). Головні функції: перевірка орфографії і пунктуації, стилістичні рекомендації, аналіз емоційного забарвлення тексту.

Сервіс об'єднує вебредактор, десктопні застосунки, розширення для браузерів, мобільні клавіатури, застосунок для iPad, надбудову для Microsoft Office тощо. Щодня продуктами Grammarly користуються понад 30 млн людей зі всього світу.

Засновники Grammarly 

Максим Литвин
Максим Литвин
Олексій Шевченко
Олексій Шевченко
Дмитро Лідер
Дмитро Лідер

Історія успіху Grammarly

Перші $110 млн інвестицій Grammarly отримала у 2017 році, наступні $200 млн — у 2019-му. Обидва раунди очолювала венчурна компанія General Catalyst. Інші інвестори: Breyer Capital, IVP, SignalFire, Spark Capital тощо.

У листопаді 2021 року Grammarly стала декакорном. Стартап залучив понад $200 млн інвестиціій за оцінки $13 млрд. Серед інвесторів — General Catalyst і Baillie Gifford, а також низка фондів, якими керує корпорація BlackRock.

У 2022 році Grammarly відкрила новий хаб у Берліні, а кількість команд бізнес-клієнтів, які користуються продуктом Grammarly Business, сягнула 50 тис. (серед них — Zoom, Atlassian, Expedia, BlackRock та Siemens).

У цьому році Grammarly вперше потрапила до списку 100 найвпливовіших компаній світу від TIME, та вдруге до переліку найбільш інноваційних компаній від Fast Company

2

Grammarly сьогодні

Після початку російського вторгнення Grammarly переказала $5 млн — еквівалент її доходу у РФ та Білорусі з 2014 року — організаціям та фондам, які підтримують захисників України й українців, які постраждали від війни. Компанія також бере участь у різноманітних волонтерських ініціативах. 

У квітні компанія розпочинає бета-тестування власного ШІ-продукту GrammarlyGO. Як розповіли в компанії, GrammarlyGO враховуватиме особистий, організаційний та ситуативний контекст (зокрема стиль, канал та мету спілкування), щоб «генерувати релевантні тексти відповідно до мети автора».