Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Дослідження: пацієнти сприймають відповіді ШІ краще за відповіді лікарів

Ганна Гілова
Ганна Гілова Журналіст Speka
1 травня 2023 2 хвилин читання

JAMA Intern Med опублікував результати дослідження, де порівнюють відповіді лікарів і чатботів на запитання пацієнтів, що опубліковані на форумах та у соцмережах.

Під час дослідження на 195 запитань, узятих здебільшого з Reddit, відповіли лікарі та ChatGPT. Відповіді чатбота оцінили як більш якісні та емпатичні, ніж ті, що надали лікарі.  

Швидке поширення віртуальної медичної допомоги та COVID-19 спричинили хвилю повідомлень пацієнтів, що додало роботи медичним працівникам. Штучний інтелект потенційно може допомогти лікарям у створенні відповідей на запитання пацієнтів.

Оригінальне запитання, відповідь лікаря та відповідь чатбота перевірили три члени команди ліцензованих медичних працівників, які працюють у педіатрії, геріатрії, онкології, інфекційних захворюваннях та профілактичній медицині. Відповіді подали у довільному порядку і без інформації на кшталт «Я штучний інтелект». Оцінювачі мали прочитати запитання пацієнта та обидві відповіді та обрати, яка відповідь була кращою. Також експерти оцінювали якість наданої інформації (дуже погана, погана, прийнятна, хороша або дуже добра) та співчуття або інший наданий емоційний відтінок (не емпатичний, трохи емпатичний, помірно емпатичний, емпатичний і дуже чуйний). 

Зі 195 запитань та відповідей оцінювачі віддали перевагу відповідям ШІ відповідям лікарів у 78,6% з 585 оцінок. Відповіді лікарів були у середньому значно коротшими, ніж відповіді чатбота (52 слова проти 211 слів). Відповіді чатбота оцінили як кваліфікованіші, а також у 9,8 разів частіше оцінювали як більш емпатичні, ніж відповіді лікарів

Подальший розвиток технології використання ШІ допоможе, наприклад, у розробленні відповідей на запитання пацієнтів, які лікарі зможуть редагувати. Це покращить відповіді лікарів та допоможе уникнути виснаження медпрацівників.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Львові хірурги вперше видалили уражену легеню, не розкриваючи грудну клітку пацієнта

Юлія Мирська 13 годин тому

ШІ Palantir AIP буде розміновувати теріторію України

Максим Красіков 16 годин тому

Донорське серце вперше доставили пасажирським літаком через Атлантичний океан до Парижу

Олена Черкасець 2 березня 2024 21:00

Grand Theft Auto та штучний інтелект допомогли дослідникам перетворити фотографії собак на 3D-моделі

Богдан Камінський 2 березня 2024 07:30

Експорт IT-послуг впав на 16,9% у січні 2024 — найгірший показник з повномасштабного вторгнення

Богдан Камінський 1 березня 2024 18:05