Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Дослідження: на "Зірці смерті" у Сатурна може бути гігантський океан

Дмитро Мухін
Дмитро Мухін
11 лютого 2024 2 хвилин читання

Нові виміри орбіти найменшого з великих супутників Сатурна Мімаса дозволяють припустити, що під кригою ховається океан. Він може знаходитись на глибині від 20 до 30 кілометрів. Дослідження про це опублікував журнал Nature.

Цей місяць жартома називають «Зіркою смерті» із «Зоряних війн». Прізвисько вона отримала через кратеровану поверхню, яка робить її схожою на знамениту космічну станцію з культової франшизи.

Мімас Мімас

Тепер вона може виявитися ще цікавішою. Список супутників, на яких можливо знайти рідку воду, не такий і великий, і всі об'єкти в ньому викликають підвищену увагу вчених. А Мімас виділяється навіть на їхньому тлі. Його океан може бути не схожим на жоден інший у Сонячній системі, зазначають автори дослідження.

Так, на його поверхні немає тріщин, як на Енцеладі та Європі, які і навели вчених на думку про приховані під їх поверхнями океани. Крім того, Мімас покритий безліччю кратерів, тому передбачалося, що він складається з твердого льоду до кам'янистого ядра. Але нові дані про його коливання на орбіті Сатурна натякають на те, що всередині все ж таки щось відбувається.

Клуб супутників, які можуть ховати під своєю поверхнею океани Клуб супутників, які можуть ховати під своєю поверхнею океани

Щоб визначити джерело дивацтва, команда провела моделювання. Воно показало, що причиною може бути величезний підповерхневий океан, або подовжене скелясте ядро, практично у формі млинця. Однак останній варіант не узгоджується з іншими даними, а також з моделями формування тіл в Сонячній системі.

Тому вчені схиляються до першого варіанта. Він здається набагато правдоподібнішим.

Найцікавіше, що цей океан, зважаючи на все, дуже молодий. Йому має бути менше 25 млн років. Тепер вчені хочуть з'ясувати, як у Сонячній системі, якій близько 4,5 млрд років, міг раптово і нещодавно утворитися океан.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA відправить гігантський безпілотник на найбільший супутник Сатурну

Богдан Камінський 4 години тому

NASA відправить робота-змія на супутник Сатурну шукати іншопланетне життя

Олена Черкасець 27 березня 2024 10:32

Цікаві факти про планети Сонячної системи

Діана Полуніна 12 січня 2024 17:33

Челендж з космічної біології, скринінг Землі та дослідження супутника Сатурну — космічний хакатон від NASA в Україні

Ганна Гілова 6 жовтня 2023 16:00

NASA змоделювало зіткнення супутників Сатурна, щоб розкрити походження його кілець — відео

Юлія Мирська 1 жовтня 2023 18:30