Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як змінилася роспропаганда про Україну в англомовному середовищі — дослідження Logically

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
28 лютого 2023 3 хвилин читання

Американська компанія Logically випустила аналітику, у який проаналізувала, як російські наративи про Україну резонували в англомовному просторі за минулі два роки.

Дослідження охоплює час з 1 листопада 2021-го до 7 лютого 2023-го. Фахівці з Logically за допомогою штучного інтелекту проаналізували тисячі російських доменів, повідомлень із соцмереж та вебплатформ за ключовими словами Nazism/Satanism/Terrorism. 

Таким чином, від 24 лютого 2022 року згадування роспропаганди про Україну як «нацистську державу» зросли на 2600%, звинувачень у сатанізмі побільшало на 7300%, а у тероризмі — на 16200%. У Logically вважають, що англомовна аудиторія цих меседжів сягає десятків мільйонів людей.

Пік звинувачень України у нацизмі припадав на перші місяці після початку вторгнення — лютий-березень 2022 року. Наративи про сатанізм та тероризм найбільше поширювали наприкінці 2022 року на фоні росту збройної підтримки України союзниками.

Як розповів експерт з протидії дезінформації Logically Кайл Волтер в інтерв'ю українському англомовному проєкту KYIV NOT KIEV, російська пропаганда менше таргетується на США, однак риторика стала серйознішою.

«Я не бачу, щоб росія таргетувала свої меседжі на США так старанно, як це було в минулому. На жаль, у таких країнах як США та Британія, вони вже створили самодостатні системи пропаганди та дезінформації. У США вже є люди, які із задоволенням діляться російською пропагандою та дезінформацією та поширюють її далі», — вважає Волтер.

Як Logically виявляють російську пропаганду за допомогою штучного інтелекту?

Фахівці Logically використовують можливості штучного інтелекту для досконалішого вивчення російської пропаганди та дезінформації. ШІ вміє вказувати на потенційно шкідливі наративи, щоб експерти могли взятися до їх дослідження, та економить час на прочісування інтернету вручну. 

«Штучний інтелект допомагає автоматично розбити інформацію на категорії для подальших досліджень. Спочатку ми надаємо власну експертизу з окремих питань, а потім допомагаємо моделі розпізнавати те, що експерти вважають потенційною неправдою та дезінформацією», — каже Волтер.

Раніше SPEKA повідомляла, що платна система верифікації Twitter допомагає ботам просувати російську пропаганду проти України у соцмережі Ілона Маска.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Інвестори Tesla подали до суду на Ілона Маска за відкриття xAI

Олеся Дерзська 7 годин тому

Microsoft інвестує 6,69 млрд євро у нові центри оброблення даних в Арагоні, Іспанія

Вікторія Рудзінська 15 червня 2024 07:09

Clearview AI: незвичайне врегулювання позову через розподіл частки в компанії

Вікторія Рудзінська 14 червня 2024 17:49

Picsart об'єднався з Getty Images для запуску безпечного генератора зображень ШІ

Вікторія Рудзінська 14 червня 2024 16:05

Люди витрачають більше у безготівкових коштах — метадослідження

Олеся Дерзська 14 червня 2024 15:24