Дослідники виявили планету, якої не мало бути
Вчені помітили у космосі екзопланету, відому як 8 UMi b. Вона обертається навколо гігантської зірки Бекду, більшої за Сонце та розташованої в сузір’ї Малої Ведмедиці, повідомляє CNN.
8 UMi b отримала назву Халла у 2015 році після її відкриття корейськими астрономами. Халла є найвищою горою у Південній Кореї і вважається священним місцем.
Екзопланета обертається навколо Бекду на відстані приблизно вдвічі меншій за відстань між Землею та Сонцем — 68,8 млн км.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Вона вважається гарячим Юпітером: так класифікують екзопланети, схожі за розміром на Юпітер, які мають вищу температуру, враховуючи, наскільки близько вони обертаються навколо своїх зірок-господарів.
Астрономи вважають, що Халла якимось чином вижила після того, як її зірка пройшла складний етап свого розвитку, який міг бути небезпечним для сусідніх планет і призвести до їх знищення.
Спостереження проводили за допомогою супутника NASA Transiting Exoplanet Survey Satellite, який вивчає найближчі зірки. Воно показало, що зірка горить через запас гелію в своєму ядрі, оскільки, здається, вона вже вичерпала свій водень. Це наводить астрономів на думку, що зірка колись розширювалася до червоного гіганта.
Зараз астрономи намагаються визначити, як планеті вдалося вижити.