Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Дослідники виявили планету, якої не мало бути

Юлія Мирська
Юлія Мирська
29 червня 2023 2 хвилин читання

Вчені помітили у космосі екзопланету, відому як 8 UMi b. Вона обертається навколо гігантської зірки Бекду, більшої за Сонце та розташованої в сузір’ї Малої Ведмедиці, повідомляє CNN.

8 UMi b отримала назву Халла у 2015 році після її відкриття корейськими астрономами. Халла є найвищою горою у Південній Кореї і вважається священним місцем.

Екзопланета обертається навколо Бекду на відстані приблизно вдвічі меншій за відстань між Землею та Сонцем — 68,8 млн км.

Вона вважається гарячим Юпітером: так класифікують екзопланети, схожі за розміром на Юпітер, які мають вищу температуру, враховуючи, наскільки близько вони обертаються навколо своїх зірок-господарів.

Астрономи вважають, що Халла якимось чином вижила після того, як її зірка пройшла складний етап свого розвитку, який міг бути небезпечним для сусідніх планет і призвести до їх знищення.

Спостереження проводили за допомогою супутника NASA Transiting Exoplanet Survey Satellite, який вивчає найближчі зірки. Воно показало, що зірка горить через запас гелію в своєму ядрі, оскільки, здається, вона вже вичерпала свій водень. Це наводить астрономів на думку, що зірка колись розширювалася до червоного гіганта.

«Поглинання зіркою зазвичай має катастрофічні наслідки для планет на близьких орбітах. Коли ми зрозуміли, що Халла вижила у безпосередній близькості від своєї гігантської зірки, це стало несподіванкою. Оскільки вона вичерпала своє водневе паливо, зірка роздулася б у 1,5 раза більше поточної орбіти планети, повністю поглинувши її, перш ніж зменшитися до свого нинішнього розміру» 
співавтор дослідження доктор Ден Хубер

Зараз астрономи намагаються визначити, як планеті вдалося вижити. 

1
Прокоментувати
Aleksandr7364 Aleksandr7364 29.06.2023, 08:32
По теорії Павла Васильєва всі планети синтезуються в зірках і віддаляються по спіральних орбітах , поступово охолоджуючись. Тож нічого дивного .І наш Юпітер був таким же гарячим , коли займав орбіту Меркурія . You Tube Гравітація , темна матерія , Всесвіт , життя...
Інші матеріали

Земля отримала лазерне повідомлення з відстані 16 млн км

Дмитро Мухін 25 листопада 2023 19:42

«Дружба» чи «Roo-ver»: Австралійська космічна агенція обирає ім’я для першого місяцехода: як проголосувати

Олександр Тартачний 24 листопада 2023 14:24

Вчені Telescope Array зафіксували надпотужний космічний промінь невідомого походження

Богдан Камінський 24 листопада 2023 07:54

Дуже великий телескоп зафіксував рештки наднової у сузір’ї Вітрила — фото

Богдан Камінський 22 листопада 2023 07:48

Марс зник з небосхилу Землі на два тижні

Юлія Мирська 20 листопада 2023 20:04