Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

До України приїдуть тисячі антен Starlink

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
20 грудня 2022 2 хвилин читання

Україна уклала угоду з корпорацією Space Exploration Technologies Corp. Ілона Маска про отримання тисяч додаткових антен Starlink, щоб залишатися на зв'язку після російських повітряних атак.

Понад 10 000 пристроїв, які надають послуги інтернету за допомогою супутників, відправлять в Україну найближчими місяцями, заявив Михайло Федоров, віцепрем'єр-міністр і міністр цифрової трансформації, в інтерв'ю Bloomberg.

Хоча контракту ще немає, уряди кількох країн Європейського Союзу готові розділити оплату, сказав він, відмовившись називати їх. «Наразі всі фінансові питання вирішені», — сказав Федоров і додав, що навесні Україні потрібно буде знайти додаткове фінансування.

«Альтернативи супутниковому зв'язку немає», — сказав Федоров.

Україна готується до найгіршого сценарію, за якого електроенергія, опалення, водопостачання та каналізація можуть бути відключені на кілька днів або навіть тижнів, якщо росія вдасться до ще більших руйнувань енергетичної інфраструктури країни. Майже половина вже пошкоджена. Мобільні та інтернет-з'єднання також значно обмежуються.

Антени Starlink потребують електроенергії, але їх можна живити від генераторів або блоків живлення.

Національний план дій у надзвичайних ситуаціях передбачає розгортання тисяч пунктів незламності, де українці зможуть отримати безперебійний доступ до електроенергії, опалення та Інтернету. Деякі з пунктів забезпечені антенами Starlink.

Нагадаємо, що Starlink відіграв важливу роль на початку війни в Україні, оскільки російські військові зосередилися на знищенні комунікацій. Антени Starlink дозволяли українським військам підтримувати зв'язок, коли вони відбивали натиск росії. За словами Федорова, від початку війни Україна отримала майже 22 тис. антен Starlink.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Голова відділу Trust&Safety Twitter пішла з компанії

Єлизавета Гогілашвілі 3 червня 2023 08:35

Коаліція винищувачів для України, суперкубок FPV Армії дронів та як сфотографувати Starlink в нічному небі. Ранкова SPEKA

Кіра Іванова 3 червня 2023 08:00

Як і коли сфотографувати супутники Starlink у нічному небі

Ганна Гілова 2 червня 2023 09:52

Пентагон замовив «старлінки» Маску, військова допомога від Німеччини та як купити пиво долонею через Amazon One. Ранкова Speka

Кіра Іванова 2 червня 2023 07:00

Пентагон уклав зі SpaceX контракт щодо Starlink в Україні

Кіра Іванова 1 червня 2023 20:33