Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

До України приїдуть тисячі антен Starlink

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
20 грудня 2022 2 хвилин читання

Україна уклала угоду з корпорацією Space Exploration Technologies Corp. Ілона Маска про отримання тисяч додаткових антен Starlink, щоб залишатися на зв'язку після російських повітряних атак.

Понад 10 000 пристроїв, які надають послуги інтернету за допомогою супутників, відправлять в Україну найближчими місяцями, заявив Михайло Федоров, віцепрем'єр-міністр і міністр цифрової трансформації, в інтерв'ю Bloomberg.

Хоча контракту ще немає, уряди кількох країн Європейського Союзу готові розділити оплату, сказав він, відмовившись називати їх. «Наразі всі фінансові питання вирішені», — сказав Федоров і додав, що навесні Україні потрібно буде знайти додаткове фінансування.

«Альтернативи супутниковому зв'язку немає», — сказав Федоров.

Україна готується до найгіршого сценарію, за якого електроенергія, опалення, водопостачання та каналізація можуть бути відключені на кілька днів або навіть тижнів, якщо росія вдасться до ще більших руйнувань енергетичної інфраструктури країни. Майже половина вже пошкоджена. Мобільні та інтернет-з'єднання також значно обмежуються.

Антени Starlink потребують електроенергії, але їх можна живити від генераторів або блоків живлення.

Національний план дій у надзвичайних ситуаціях передбачає розгортання тисяч пунктів незламності, де українці зможуть отримати безперебійний доступ до електроенергії, опалення та Інтернету. Деякі з пунктів забезпечені антенами Starlink.

Нагадаємо, що Starlink відіграв важливу роль на початку війни в Україні, оскільки російські військові зосередилися на знищенні комунікацій. Антени Starlink дозволяли українським військам підтримувати зв'язок, коли вони відбивали натиск росії. За словами Федорова, від початку війни Україна отримала майже 22 тис. антен Starlink.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ілон Маск впроваджує нову політику приватних лайків у соцмережі Х

Вікторія Рудзінська 24 травня 2024 08:41

Starlink у російській армії — постійна проблема України

Владислав Паливода 22 травня 2024 10:57

Neuralink отримала дозвіл на встановлення мозкового імплантату в другу людину

Вікторія Рудзінська 20 травня 2024 16:56

Starlink, який почав працювати в Індонезії, покращить рівень медицини

Владислав Паливода 20 травня 2024 08:39

X оголошує про значні оновлення спільнот: що зміниться для користувачів

Вікторія Рудзінська 17 травня 2024 07:06