Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Навіщо міжнародні корпорації використовують штучний інтелект

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко Журналістка, tech-експертка, співзасновниця SPEKA
14 серпня 2023 4 хвилин читання

Міжнародні корпорації Siemens, Unilever та Maersk навчилися використовувати штучний інтелект не лише для укладення нових контрактів та оптимізації логістичних ланцюжків, але й для виявлення проблемних постачальників та посередників, що повʼязані з підсанкційними гравцями або ж мають стосунок до порушення прав людини, пише Financial Times. 

Хоча штучний інтелект у логістиці річ не нова (зокрема, чатботи допомагають бізнесам вже багато років), саме розвиток генеративного ШІ значно розширив список функцій, які можуть перебрати на себе алгоритми. 

Бізнеси використовують ШІ, щоб не підводити користувачів та бути більш етичними Бізнеси використовують ШІ, щоб не підводити користувачів та бути більш етичними

ШІ для логістики та укладення контрактів

Навніт Капур, головний технічний директор Maersk, розповідає, що за останній рік  генеративний штучний інтелект кардинально змінив бізнессвіт. Адже його можна використовувати для створення чатботів та іншого програмного забезпечення, що допоможе швидше та ефективніше вести перемовини та налагоджувати постачання. У грудні друга за розм іром група контейнерних перевезень у світі виділила $20 млн інвестицій Pactum, компанії із Сан-Франциско, яка стверджує, що її бот, створений за принципом ChatGPT, вже веде переговори про контракти з постачальниками для Maersk, Walmart і дистриб’юторської групи Wesco. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

«Cьогодні чатбот нашого стартапу веде переговори про мільярдні угоди від імені десятків компаній зі списку Fortune 500»
Каспар Коржус, співзасновник Pactum

Коржус пояснює, що штучний інтелект дозволяє ефективно діяти і не втрачати час під час криз — хай то війна, пандемія ковіду або локальна проблема, яка порушила звичний ланцюжок постачання. Рішення від Pactum дозволяє великим компаніям на зразок Walmart автоматизувати налагодження ланцюжків постачання і зробити їх гнучкішими. 

ШІ для уникнення токсичних партнерів чи постачальників

Тим часом німецький промисловий конгломерат Siemens активно працює над тим, щоб зменшити свою залежність від китайських постачальників

Від 2019 року Siemens користується послугами Scoutbee, берлінського стартапу і творців чатбота, який може шукати альтернативних постачальників або вразливості у ланцюжку постачання користувача.

«Геополітичний аспект є ключовою темою для Siemens», — пояснює Майкл Клінгер, керівник ланцюжка постачань компанії. Виконавчий директор Scoutbee Грегор Штюлер розповідає, що Unilever, ще один клієнт Scoutbee і виробник Marmite і Magnums, також знайшов нових постачальників, коли Китай пішов на карантинні заходи під час пандемії, саме за допомогою ШІ.

Еван Сміт, виконавчий директор нью-йоркського стартапу Altana, сказав, що компанія, клієнтами якої є данська транспортна група Maersk, а також прикордонні органи США, перевірила митні декларації, транспортні документи та інші дані для побудови мапи, що об’єднує 500 млн компаній у всьому світі. Клієнти можуть використовувати платформу з підтримкою штучного інтелекту, щоб відстежувати продукти аж до постачальників у Сіньцзяні, або відстежувати, чи використовують їхні власні продукти у російських системах озброєння.

«Щоб побудувати таку мапу, потрібно обʼєднати мільярди точок, та ще й різними мовами. Єдиний спосіб впоратися з усіма цими необробленими даними — це штучний інтелект»

Відповідно до опитування 55 керівників логістичної групи Freightos у серпні 2023 року, до 96% спеціалістів із ланцюжків постачань планують використовувати технологію штучного інтелекту, хоча лише 14% уже почали це робити. 

Майже третина вважає, що використання штучного інтелекту призведе до значного скорочення робочих місць у їхньому бізнесі.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Революція у веб-дизайні: 5 сайтів, створених за допомогою штучного інтелекту

Oleksii Udovenko 10 липня 2024 19:35

Що таке агенти штучного інтелекту

Олександр Тартачний 9 липня 2024 09:00

Білл Гейтс нагадав про надмірне споживання електроенергії ШІ

Олеся Дерзська 28 червня 2024 16:07

Керівник Anthropic помістив в офісі плакат із роботом, що знищує світ

Олеся Дерзська 26 червня 2024 16:01

Українські стартапери розробили застосунок, який за лічені хвилини діагностує шкіру

Оксана Томашенко 26 червня 2024 15:14