Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що закон про «ДіяСіті» змінить для резидентів та інвесторів. Колонка Андрія Астапова

SPEKA Media
17 грудня 2021 3 хвилин читання

14 грудня 2021 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроєкт №5376, який, зокрема, передбачає спеціальну систему оподаткування для резидентів «ДіяСіті». Керівний партнер ETERNA LAW Андрій Астапов проаналізував для SPEKA, як  новий закон змінить українську ІТ-індустрію. 

Що для резидентів

Серед найбільш важливих нововведень, які будуть доступними лише для резидентів «ДіяСіті», — впровадження податку на виведений капітал (ПНВК) та суттєве зниження податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). 

Імплементацію прогресивного податку на виведений капітал можна вважати історичною подією для податкової системи України, адже впровадження такого режиму обговорювали майже десять років.

Крім того, напередодні голосування Україна підписала з МВФ меморандум про зобов'язання не впроваджувати ПНВК найближчим часом. 

Саме тому представники ІТ-спільноти побоювалися, що положення про ПНВК можуть вилучити із законопроєкту, однак воно залишилося  у фінальній версії. 

Також резиденти «ДіяСіті» зможуть вибирати  між застосуванням класичного податку на прибуток із загальною ставкою 18% та ПНВК за ставкою 9%.

Іншою перевагою є можливість зміни вищенаведених режимів, що додає гнучкості системі. Упевнений, саме цим і буде користуватися більшість резидентів «ДіяСіті».

Щодо фізичних осіб, то ставку ПДФО зменшили з 18% до 5% і фактично прирівняли її до податкових ставок спрощеної системи 3-ї групи ФОП. Крім того, з доходів будуть сплачувати 22% ЄСВ від розміру мінімальної заробітної плати та 1,5% військового збору. 

Такі податки створюють більш привабливі умови для IT-спеціалістів в Україні, ніж у Білорусі, де ПДФО становить 13%, та Польщі — 32%.  Ба більше, зменшення податкового навантаження суттєво сприятиме детінізації заробітних плат в IT-сфері. 

Що для інвесторів

Також закон запроваджує механізми заохочення інвестування. Зокрема, українські ангельські інвестори отримають податкову знижку ПДФО на суму інвестицій у стартапи.

Ще однією приманкою для інвесторів може стати звільнення від сплати податків з продажу фізичною особою частки у компанії, якщо вона володіла нею більше одного року, та виплата дивідендів (не частіше ніж раз на два роки).

Окремо зазначу, що режим «ДіяСіті» містить так зване дідусеве застереження: ухвалені умови не можна буде міняти протягом 25 років, що є дуже важливим показником для інвесторів.

Перспективи для України

Ухвалення законопроєкту №5376 — важливий крок у розвитку ІТ-галузі в Україні. Нарешті узаконили прогресивну та зрозумілу систему оподаткування, на яку чекала більшість представників ІТ-індустрії. 

Крім того, ПНВК як механізм стимулювання розвитку та реінвестування тепер імплементовали в українське законодавство.

Ухвалена система оподаткування, яку  розробили та запропонували представники ІТ-індустрії, створює в Україні конкурентні умови для залучення іноземних інвестицій. Тепер Україна має реальну можливість претендувати на статус світового IT-хаба. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У світі дикого венчура. Штучний інтелект, контент-мейкери, та до чого тут інвестиції

Наталія Миронова 30 вересня 2022 16:48

У «Дія.Бізнес» відновили інвестменю приватизації та оренди держмайна

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 15:38

Перспективні стартапи та новий нетворкінг: які виклики й тенденції чекають на ІТ-ринок

Наталія Миронова 27 вересня 2022 15:41

Біржі, банки та експерименти. Якою є економіка України та світу у вересні 2022 року

Ivan Verstyuk 26 вересня 2022 13:53

Пів року війни: в якому стані економіка? Головне з дискусії «CASE Україна»

Олександр Тартачний 23 вересня 2022 10:00