Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Низи бояться, верхівка у захваті: як IT-галузь реагує на ухвалення закону про «Дія City»

Наталія Миронова
Наталія Миронова Relationship Manager at SPEKA
16 грудня 2021 5 хвилин читання

14 грудня Верховна Рада 285 голосами «за» ухвалила податковий законопроєкт про «Дія City». Це рішення спричинило шквал дискусій як серед представників бізнесу, так і серед IT-фахівців. 

SPEKA зібрала найцікавіші думки стосовно нового режиму оподаткування IT-компаній.

«Найкращі податкові умови в Європі»

На думку CEO Fintellect Єгора Валовського, закон про «Дія City» буде сприяти створенню однієї з найдешевших спеціальних економічних зон у світі.

«Не знаю, як працюватиме „Дія City“ для стартапів, але для корпоратів це точно солодкі умови. Чекайте на нові R&D, які повиростають після запуску з надзвичайною швидкістю».
Єгор Валовський

Засновник кіберспортивного клубу Natus Vincere Олександр Кохановський упевнений, що закон створює нові можливості не тільки для вітчизняних грандів, а й для тих, хто тільки робить перші кроки у кіберспорті.

«Дія City» пропонує одні з найнижчих податкових ставок у Європі (0% податку на прибуток при 9% податку на виведений капітал) і запроваджує стимули для інвестицій. Таким чином податкове навантаження на компанії знижується у 4-5 разів у порівнянні із загальною системою оподаткування".
Олександр Кохановський

Він додає, що податковий режим «Дія City» дозволить побудувати в Україні потужний технологічний хаб. І прогнозує, що вже за п'ять років про Україну говоритимуть як про «новий Ізраїль» — один із магнітів для технологічних компаній. 

CEO Ajax Systems Олександр Конотопський вважає, що ухвалений закон створює найкращі податкові умови в Європі та одні з найкращих у світі. Що менші податки, то більше можна реінвестувати у бізнес. Це дуже актуально саме для України, де у підприємців немає простого доступу до грошей: кредити отримати важко, а венчурних фондів дуже мало.

«Податок на зарплату майже прирівняли до податків ФОП третьої групи. Тепер податківці не зможуть штормити ІТ-компанії щодо прихованих трудових відносин. А ще пільгові ставки поширюються на всіх співробітників компанії. І тепер усіх можна спокійно оформити у білу, платити розумні податки, не боятися».
Олександр Конотопський

На думку Конотопського, цим кроком держава посилила довіру бізнесу до української юрисдикції. Водночас він закликає не тішитися ілюзіями, нібито один закон змінить усе докорінно.

«Раптом Україна розквітне й одразу народяться „єдинороги“, а з усього світу збіжаться сетапити в Україні компанії? Та ні, це, мабуть, перший крок держави, який збільшив довіру бізнесу до юрисдикції України. Але не можна 30 років знищувати цю довіру, а потім одним гарним рухом поновити. Це лише перший крок».
Олександр Конотопський

Засновник Roosh Сергій Токарєв додає, що попереду багато роботи над підзаконними актами та змінами до Кримінально-процесуального кодексу. Але, на його думку, ухвалення закону — один із поворотних моментів в історії українського IT-сектору.

«Умови ведення бізнесу кращі, ніж у кожній із сусідніх країн, які конкурують з Україною за інтелекти та людський капітал. Враховуючи всі супутні чинники — податкові ставки у „Дія City“, наявність топових розробників, рівень витрат на офіси, вартість життя, закон заклав фундамент для запуску одного з найкращих технологічних хабів у світі».
Сергій Токарєв

«Потенційна монополія на робочу силу»

Співробітники IT-компаній відреагували на закон менш оптимістично, ніж бізнесмени. У коментарях на порталі DOU програмісти апелюють до висновків юристів Ради, у яких ті виявили порушення Конституції та неузгодженість із законами України. «Бенефіціарами» закону учасники дискусії називають великі компанії — ЕРАМ, Genesis, Ajax та інші.

Деякі користувачі не розуміють, як їх стосуватиметься новий закон, та бачать зміни тільки для компаній-резидентів. А дехто почав цікавитися умовами відкриття ФОПа в інших країнах.

«Усі, хто причетний до цього, схвалює та просуває, потенційно порушують Конституцію, обмежуючи права та свободи громадян своєї країни. Неконкуренція і все інше створюють ідеальні умови для появи найбільшої у новітній історії картельної змови та у перспективі 3-5 років значної деградації галузі», — пишуть у коментарях.

У те, що податкове навантаження для резидентів «Дія City» не збільшиться протягом 25 років, дописувачі не дуже вірять. Користувачі наголошують: ніхто не  гарантує, що зі зміною влади не буде нових змін і в регулюванні IT. «Це потенційна монополія на робочу силу», — резюмують вони.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Повітряна тривога у школі: Ajax Systems розробив систему автоматичного сповіщення

Христина Коновалова 28 вересня 2022 12:09

IT-холдинг Roosh купив за шестизначну суму частку в українському стартапі Neurons Lab

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 13:38

Patreon змусить підписників на українських авторів додатково сплачувати ПДВ

Євген Муджирі 9 вересня 2022 09:59

Україна на крок ближче до запровадження міжнародного автоматичного обміну інформацією

Валерій Моісєєв 28 серпня 2022 08:59

Вся правда і фейки про зміну сигналів у системах оповіщення та у застосунку «Повітряна тривога»

Євген Муджирі 23 серпня 2022 14:53