Усі країни світу намагаються створити привабливі умови для ІТ-бізнесу. Україна пішла максимально далеко: з 2022 року запущено «Дія.Сіті» — спеціальний режим оподаткування для ІТ-компаній. Пільгове оподаткування для цієї галузі буде функціонувати 25 років. То ж скільки податків сплачує найзаможніша сфера бізнесу в Україні?
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну обсяг допомоги США українській хайтек-галузі становив майже $1,2 млн, повідомили в USAID. Ця підтримка допомогла українським ІТ-компаніям забезпечити продажі на $12,2 млн та залучити приватні інвестиції на $5,9 млн.
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9211. Він заборонить вилучати техніку під час обшуків e компаніях, зокрема, в IT-галузі.
За час роботи «Дія.City„ до ініціативи приєднались понад 500 компаній — з них 90 компаній у 2023 році. Про це SPEKA розповів заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.
Однією з вимог до резидентів «Дія. City» є вимога про залучення не менш ніж дев'яти працівників або гіг-спеціалістів. З 1 січня 2023 року набула чинності нова редакція Закону України «Про авторське право і суміжні права», який містить певні новели в регулюванні авторських прав. Практика показує, що в трудових відносинах не завжди приділяється належна увага питанню специфіки створення об'єктів авторського права (службових творів) в межах трудових відносин і особливо — питанням передачі прав на службові твори.
Станом на березень 2023 року 63%, або 314 компаній, у «Дія.City» мають українське коріння, решта — іноземні компанії.
Ранкова SPEKA згадує головні новини 23 лютого.
Ajax Systems розповіли про рік роботи у Дія.City. Зокрема, компанія зробила реструктуризацію української частини бізнесу та відмовилась від «ФОП-моделі співпраці».
Ранкова SPEKA згадує головні новини 21 лютого.
На тлі нещодавніх обшуків у засновника компанії MacPaw Олександра Косована Михайло Федоров анонсував закон, який має захистити айтівців від ймовірного тиску правоохоронців. Раніше ІТ-фахівцям обіцяли захист через «Дія.City». SPEKA спробувала з'ясувати, що стоїть за особливим правовим режимом «Дія.City», навіщо потрібен черговий закон «Маски-шоу стоп» та чи доречні обшуки та вилучення техніки під час розслідувань.
Цього року резидентами «Дія.City» стали Airlogix, Taxer, Health 24, Preste та Beetroot Academy.
У Мінцифри підбили підсумки першого року правового та податкового простору для бізнесу «Дія.City». Окремим фокусом розмови став розвиток цифрової економіки України.
Ранкова SPEKA згадує головні новини 8 лютого.
Рівно рік тому, 8 лютого 2022 року, в Україні запрацював особливий правовий режим для ІТ-бізнесу «Дія.City». Він діяв попри повномасштабну війну та пов'язані з нею події, як-от релокація компаній та великий відтік кадрів. Розповідаємо, яким був цей рік для «Дія.City».
Правовому та податковому простору для ІТ-компаній «Дія.City» виповнився один рік. За цей час до проєкту приєдналися понад 430 резидентів.