Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Дистанційка вже не в моді: яку віддалену роботу та зарплати пропонують в Україні

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
12 вересня 2022 4 хвилин читання

Сегмент віддаленої роботи, або ремоуту, на початку осені є не таким активним, як може здатися на перший погляд: за даними кадрового порталу grc.ua, лише 7% актуальних вакансій передбачають роботу на відстані.

Наприклад, у березні 2021 року цей показник був на рівні 10%. Як можна це пояснити? Можна припустити, що позначилося послаблення ковідних обмежень, які «самоусунулися» після початку війни. Також, можливо, роботодавці шукають надійний варіант, тобто фахівця, який у воєнний час перебуває на одному місці, а не зайнятий переїздами, жертвуючи якістю роботи. 

Лідирує у рейтингу активності столиця: на Київ припадає 60% усіх актуальних вакансій віддаленої роботи. Другу позицію з великим відривом посів інший порівняно безпечний регіон — Львівська область (11%). Остання у трійці лідерів Дніпропетровська область, ринок праці якої на перших позиціях у багатьох рейтингах, попри близькість до активних бойових дій, — 6%. Четверту-п'яту сходинку з однаковим показником 4% посіли Харківська та Одеська області. До війни у цьому рейтингу була Донецька область, але через очевидні причини сьогодні ринок праці там переживає не найкращі часи.

Кого найчастіше шукають роботодавці у ремоут-форматі

Найбільша потреба в айтівцях: на сферу «IT, інтернет, телекомунікації» припадає 37% вакансій. Приблизно удвічі рідше шукають на віддалений формат роботи фахівців із продажів — 18%. Третю сходинку посіла категорія «маркетинг, реклама, PR» — 13%. Серед цікавого відзначимо, що адміністративному персоналу у 6% випадків дозволяють працювати віддалено, а представникам вищого менеджменту у 2%. 

У роботодавців зазвичай немає жорстких вимог щодо досвіду. У 16% вакансій не потребують навіть мінімального досвіду. Лідером є проміжок від 1 до 3 років — 62%. Досвід від 3 до 6 років вимагає 21% роботодавців, а понад 6 років потрібен лише 1% компаній. Якщо порівняти показники з довоєнним періодом, побачимо, що працедавці стали рідше звертати увагу на пошукачів без досвіду для позицій з віддаленим форматом роботи: наприклад, навесні 2021 року таких вакансій було 30-40%. 

Розгляньмо питання заробітної плати. Нікого не здивує, що найбільше заробляють айтівці — 77 300 грн. Ці фахівці заробляють майже вдвічі більше, ніж представники категорії «вищий менеджмент» (40 000 грн). Остання у трійці лідерів сфера «маркетинг, реклама, PR» — 26 800 грн. 

Яку віддалену роботу шукають спеціалісти

Працівники більш схильні до ремоуту, аніж роботодавці. У відсотковому співвідношенні на віддалену роботу припадає значно більше резюме, ніж вакансій: 28% проти 9%. 

Цікава ситуація склалася з досвідом. Попри те, що роботодавці рідко шукають дуже досвідчених пошукачів для віддаленої роботи, більшість резюме саме від таких працівників: досвід понад 6 років мають 61% кандидатів. Не мають досвіду лише 13% спеціалістів. Досвід від 1 до 3 років мають 10% фахівців, від 3 до 6 років – 16%. 

Фактор статі має незначний вплив: серед пошукачів віддаленої роботи 55% є чоловіками і 45% – жінками. Найбільш активна вікова група – від 18 до 30 років (37% вакансій). Очікувано, з віком активність до віддаленої роботи знижується, а прихильність до класичного варіанту працевлаштування зростає. На категорію 50-60 років припадає всього 7% резюме.

Щодо найбільш популярних професій: тут у пошукачів гармонія з працедавцями, адже найбільше резюме з бажаним віддаленим форматом роботи від програмістів та розробників – 9%. Щоправда, у менеджерів з продажу та менеджерів по роботі з клієнтами показник такий самий. На третій позиції з 6% розташувалися дизайнери та художники.

Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме кадрового порталу grc.ua у вересні 2022 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, які soft skills кандидатів на вакансії найбільш важливі для роботодавців у новій реальності.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Попри війну понад 40% керівників українських МСБ хочуть збільшити персонал цьогоріч

Вадим Добровольський 11 годин тому

Шкідлива робота: космічні польоти підвищують ризик розвитку раку та серцевих захворювань

Наталія Миронова 1 жовтня 2022 12:52

Не надто високий. Обчислили рівень медіаграмотності серед української молоді

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 19:44

Чи варто довчатися й пробувати входити в ІТ саме зараз

Олександра Стеценко 29 вересня 2022 15:37

Як корпоративне навчання в Україні витримало удар та функціонує під час війни. Досвід LMS Collaborator

Катерина Атаманенко 8 вересня 2022 15:18