Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Дипломатія 48/7. Посол України в Японії про допомогу у війні, новий світовий порядок і перспективи українського ІТ в Токіо

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
9 серпня 2022 3 хвилин читання

Надзвичайний і повноважний посол України у Японії Сергій Корсунський розповів у інтервʼю виданню TechUkraine про пріоритети України в регіоні, підтримку і співпрацю з Японією і майбутнє українських інновацій. 

SPEKA обрала ключові тези з інтервʼю. 

Окрім забезпечення підтримки Японією України у війні з росією, нашим пріоритетом має стати розбудова співпраці у науковій та технологічній сферах. Здобутки Японії у цих напрямах загальновідомі, і нам є чого у неї навчитися. Проте також є галузі, зокрема у певних аспектах ІТ, де Україна обганяє Японію, тож ця співпраця не буде односторонньою. 

ІТ — не єдина сфера, у якій Україна може допомогти Японії. У багатьох японських університетах працюють українські науковці — експерти з біотехнологій, нових матеріалів, дослідження космосу, лінгвістики, робототехніки тощо. 

Відкриття у Токіо офісу української ІТ-компанії ELEKS минулого року привернуло увагу багатьох японських бізнесів. Варто очікувати, що скоро у Японію прийде більше українських ІТ-компаній.

Після початку повномасштабного вторгнення дипломатія перейшла у режим 48/7. Основна відмінність сучасної дипломатії — широке використання соцмереж та інструментів критичного аналізу для протистояння дезінформації. Для цього потрібне знання технічних аспектів, які зазвичай не асоціюються з карʼєрними дипломатами.  

Ця війна навчила нас, що для перемоги над противником, який переважає нас кількісно, потрібен набагато більший набір навичок та інструментів. Зокрема, критично важливо розуміти, що країни Азії сприймають нашу війну зовсім не так, як Європа чи Північна Америка. 

Світ стрімко рухається до нового технологічного устрою, цьому сприяє розвиток ШІ, квантових компʼютерів та економік даних. Через це постало питання, хто керуватиме новою реальністю — ІТ-бізнеси чи уряди держав. З одного боку, свобода підприємництва важлива. З іншого боку, не менш важливо захистити персональні дані користувачів і забезпечити контроль над поширенням дезінформації та політичних маніпуляцій. 

Багато країн звертаються до наших фахівців щодо їхнього досвіду у протистоянні російським кібератакам. Зокрема, американські та японські професіонали у захваті від того, як ми змогли забезпечити роботу онлайн-банкінгу під час війни. 

Наукова дипломатія є невід'ємною частиною сучасного світу. Але є нюанс: деякі країни використовують науково-технічне партнерство для незаконного отримання конфіденційної інформації. 

До війни в Японії навчалася лише невелика кількість українських студентів. Сьогодні двері для українців відкрили 35 японських університетів. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Японська влада оголосила війну дискетам і технологіям 50-річної давнини

Євген Муджирі 1 вересня 2022 14:27

США закликають Японію скоротити криптовалютні операції на росії

Наталія Миронова 8 липня 2022 17:05

За онлайн-образи – за ґрати: В Японії посилили відповідальність за кібербулінг

Ольга Кротовська 8 липня 2022 10:16

Японія росії не подруга, однак місцеві компанії розлучатись з агресором не поспішають

Ольга Кротовська 26 червня 2022 10:29

Найбільший японський енергетичний холдинг Eneos відмовився від російської нафти

Тетяна Новак 13 травня 2022 15:50