Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Держспецзв'язку попереджає українців про нові хакерські листи

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
9 грудня 2022 2 хвилин читання

Ворог продовжує кібератаку на державні організації України. Хакери використовують тематику іранських дронів-камікадзе Shahed-136 та шкідливу програму DolphinCape.

Фахівці урядової команди реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA попередили, що ворог масово поширює шкідливі електронні листи на тему «як розпізнати дрон-камікадзе». Листи приходять, начебто, від імені Державної служби України з надзвичайних ситуацій. 

Шкідливі листи 8 грудня надійшли фахівцям підрозділу кібербезпеки АТ «Укрзалізниця». У вкладенні до листа знаходиться RAR-архів «shahed-136.rar», що містить PPSX-документ. У результаті його відкриття на пристрій завантажиться файл «WibuCm32.dll». Його класифіковано як шкідливу програму DolphinCape, що розроблена з використанням мови програмування Delphi. 

«Основний функціонал програми – збір інформації про комп'ютер (ім'я хоста, ім'я користувача, розрядність, версія ОС, значення змінних середовища), запуск EXE/DLL файлів, відображення списку файлів та їх вивантаження, а також створення та ексфільтрація знімків екрана», — зазначили в Держспецзв'язку.

Раніше CERT-UA зафіксував масове розповсюдження електронних листів зі шкідливими посиланнями начебто від імені Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

«Кібератаки від росії зросли у 800-1000 разів». IT-директор Sense Bank про ребрендинг під час війни, бої з хакерами та майбутнє банківської системи

Юлія Даниленко 13 годин тому

«Армія дронів» отримала нові безпілотники з України та від Естонії

Руслан Сорока 3 лютого 2023 18:02

Хакери створили фейкову сторінку МЗС України, щоб викрадати дані

Руслан Сорока 2 лютого 2023 18:32

Таргетовані кібератаки залишаються однією з основних кіберзагроз від російських хакерів

Руслан Сорока 1 лютого 2023 19:48

Чатбот кіберполіції допоміг заблокувати понад 20 тис. ворожих інтернет-ресурсів

Руслан Сорока 1 лютого 2023 19:04