Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Три історії та поради від українок, що побудували успішну кар'єру в IT

GlobalLogic Ukraine
GlobalLogic Ukraine IT-компанія
22 вересня 2022 8 хвилин читання

Нещодавно світ відзначав День жіночої рівності, що стало приводом вкотре нагадати про різноманіття і можливості для всіх статей. Топменеджерки IT-компанії GlobalLogic також вирішили поділитися особистим досвідом кар'єрного шляху в IT-індустрії, яку вважають складною та «чоловічою». Ми підготували матеріал, аби надихнути українок на розвиток власної кар'єри попри надскладні часи.

Вікторія Константинова, директорка з маркетингу

Вікторія Константинова, директорка з маркетингу в GlobalLogic Вікторія Константинова, директорка з маркетингу в GlobalLogic

Батьки назвали мене Вікторією, що означає «перемога», і це певним чином визначило моє життя. У школі та університеті я була старостою, потім золота медаль і червоний диплом магістра міжнародної економіки. Я переконана, що працювати за принципом «зробити на відмінно, а не для годиться» визначає особистість, і потім не так важливо, яку професію ви оберете. Цей підхід забезпечує успіх у будь-якій сфері.

У дитинстві я мріяла створити фабрику чудес, куди заходить Попелюшка, а виходить казково гарна Принцеса. Бізнес-моделі у мене тоді ще не було, але було сильне бажання створювати якомога більше красивого, перетворювати мінус у плюс і допомагати світу ставати краще. Але у мами були більш практичні плани щодо моєї кар'єру, які звучали як «тільки вища освіта». Із всіх професій, що були в університетах мого рідного міста, я обрала міжнародну економіку.

Я ніколи не шукала роботу, кожна нова компанія знаходила мене сама. Коли ти дійсно любиш те, що робиш, результати не забаряться. Як і черга з охочих працювати з вами.

Економіка, маркетинг і ІТ стали моєю головною експертизою, яку вдосконалюю протягом 16 років кар'єри маркетинг-професіонала у сфері ІТ. Тільки маркетинг і тільки в одній сфері — секрет такої стійкості в тому, що я займаюся улюбленою справою і взагалі не відчуваю, що ходжу на роботу. Ми перетворюємо бренди на Lovemark, але водночас працюємо з полотнами бюджетних файлів і медіапланів рекламних кампаній. Це може звучати рутинно, проте розширити експертизу допомагає постійний рух вперед і експансія нових країн, зокрема регіону EMEA.

Працюючи в ІТ, гадаю, що певним чином я реалізувала свою дитячу мрію про фабрику чудес. Адже у сфері технологій найрозумніші люди створюють розробки, що покращують світ: роблять процеси швидшими, біль — легшим, враження — яскравішими. Я точно знаю, що хочу продовжити свою кар'єру у сфері медичних/біо/генетичних технологій, які буквально рятують життя людей. А моє завдання як маркетолога — популяризувати доступність нових технологій усьому людству.

Я на власному досвіді переконалася, що не потрібно мати технічну освіту для кар'єри в операційних професіях ІТ-сфери. Робити «як для себе», «зробити, а не просто робити», мати інтерес до того, що робиш, і бачити у цьому сенс для себе — ось що дійсно важливо. Експерти дедалі частіше висловлюють думку, що Soft skills стали важливішими за Hard skills, тому не так важливо, що саме ти робиш, а яким чином ти це робиш.

Рекомендації для усіх, хто бажає розвивати себе у напрямку IT-маркетингу

  • Дивитися: фільм The Founder.
  • Вебінари: будь-які засади поведінкової психології та нейромаркетинг.
  • Курси: web.3 та метавсесвіт. Маркетолог зобов'язаний вивчати тренди та дивитися у стратегічне майбутнє. Тримайте ніс за вітром і заглядайте у маркетинг технологій майбутнього!

Юлія Шмуля, директорка з рекрутингу

Юлія Шмуля, директорка з рекрутингу у GlobalLogic Юлія Шмуля, директорка з рекрутингу у GlobalLogic

Коли мені було років сім, я потрапила до тата на роботу. Там був старезний комп'ютер на DOS, який при ввімкненні вітався словами «Ласкаво просимо, мій пане». Мене це настільки вразило, що надалі підсвідомо обирала технології на різних етапах свого життя. Вибір факультету не став винятком: закінчувала київський політех і факультет інформатики та обчислювальної техніки

Проте технічним спеціалістом я не стала. У рекрутингу працюю приблизно 13 років, а 11 років тому прийшла на співбесіду в GlobalLogic на позицію Middle recruiter і досі вірна компанії, щоправда, посада за кар'єрними сходами істотно змінилася. Пам'ятаю свою першу співбесіду кандидата та клієнта. Я намагалася записати всі-всі питання що ставив замовник, щоб використовувати на майбутнє. Після зустрічі довелося нести той список на розшифровку, бо майже всі слова були незнайомі.

З дитинства була дуже цікавою до всього нового, тому і на роботі дотримувалася правила «поринай у нове, пробуй робити те, чого не робила раніше». Крок за кроком я стала рекрутмент-лідом, а згодом ми почали будувати аналітику та маркетинг у рекрутмент-департаменті. Лише тепер розумію, що вдалося побудувати таку кар'єру зокрема завдяки підтримці партнерів по команді, топменеджерів компанії і, звичайно,  рідних.

Я вважаю, що байдужі, в якій саме сфері будувати кар'єру. Робіть те, що буде приносити задоволення в процесі, а результат надихатиме на нові звершення. Слухайте і дослухайтеся до своїх колег та стейкхолдерів. Та головне — уважно слухайте себе. Найбільша робота над собою відбувається саме під час внутрішнього діалогу. Неважливо, яка у вас освіта, скільки років досвіду ви маєте. Важливо лише те, що ви робите саме зараз для досягнення цілей, які поставили перед собою.

 Анна Щербакова, операційна директорка

Анна Щербакова, операційна директорка в GlobalLogic Анна Щербакова, операційна директорка в GlobalLogic

У дитинстві у мене було багато мрій щодо професії — від десантника до вчительки. Але сценарій виявився дещо іншим. Мій кар'єрний шлях більше схожий на печворк, якщо дивитися на кожен відрізок окремо — це новий візерунок, інша тканина. І одного разу всі здобуті знання і навички поєдналися у masterpiece of work. 

В IT я працюю з 2007 року, починала з позиції помічника у невеликій компанії, згодом перейшла у GlobalLogic на позицію програмного координатора. І вже 12 з половиною  років років працюю у Глобалі (з любов'ю так звертаюсь). За цей час вдалося пройти багато сходинок: від гравця-одинака до керівника департаменту. Спочатку в масштабі міста, потім країни. Тепер, на позиції операційної директорки, я відповідаю за вирішення кросфункціональних питань. Якщо коротко, мета моєї роботи — зробити співпрацю операційних підрозділів максимально ефективною і легкою. Відверто кажучи, це потребує багато зусиль, коли йдеться про гіганта, в якому працюють приблизно 7500 людей.

Найяскравіші результати роботи останніх років — успішна підготовка до глобального карантину у 2020 році та перехід всієї компанії до роботи онлайн за три робочі дні. І найболючіший досвід — організація евакуації наших людей з гарячих точок з перших годин 24 лютого 2022 року. 

Усе це було б неможливим без участі та підтримки моїх колег. Події останніх шести місяців лише закріпили мою впевненість у тому, що головне в будь-якій роботі — це люди. Якщо ви працюєте з професіоналами, які віддані своїй роботі, яких запалюють виклики, які готові спробувати нове, навіть попри загрозу помилитися, — вам пощастило. Тримайтеся такої команди! 

Крім підтримки команда це ще й рівень вашого розвитку. Недаремно кажуть: дивіться на своє оточення — воно неминуче робить вас. Навіть керівники, які дозволяють вам вчитись, зокрема на помилках, — ваш трамплін. Працюючи за таким принципом, не страшно починати, навіть без досвіду.

Не бійтеся відсутності якихось навичок. Бо немає іншого шляху їх здобути, ніж почати щось робити. Не бійтесь помилитися. Ви точно будете помилятися, але будьмо чесними  за помилки вкрай рідко звільняють.

А ще намагайтесь дізнатися якомога більше із суміжних напрямів. Зайвих знань не буває. Ви самі здивуєтесь, як іноді знання, абсолютно недотичні до основної сфери вашої діяльності, можуть стати вашою killing feature. Ви точно будете чогось не знати, і це нормально. Ви точно будете помилятись, і це теж нормально. Любіть те, що ви робите, поважайте людей, з якими працюєте, зрозумійте, який саме внесок ви хочете зробити, і знайдіть свою цінність у цьому.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Поговорити про технології: короткий огляд популярних ІТ-конференцій

Марк Адамов 10 годин тому

Від Києва до Сінгапура: як криптохаби розвивають вимір Web3

Павло Осадчук 12 годин тому

Медіапланування в маркетингу: що треба для ефективної рекламної кампанії

Максим Купченко 22 вересня 2023 17:20

Як за місяць впровадити ПРРО та зекономити пів мільйона: кейс мережі «Наш Край»

Владислав Миронович 22 вересня 2023 15:18

Мікроменеджмент — тихий убивця компаній. Як з ним боротися?

Inna Kozak 21 вересня 2023 14:35