Де працювати, коли вимкнули світло. Автономні коворкінги України
Відключення світла через російські атаки на інфраструктуру відродили попит на коворкінги. Кияни, львівʼяни та жителі інших міст активно шукають локації, що здатні забезпечити їх робочим місцем та стабільним інтернетом навіть під час аварійних відключень.
Розповідаємо, де можна знайти коворкінги з генераторами, які працюють під час відключень.
Мапа коворкінгів України: де є генератори
Підписуйтеся на наші соцмережі
Асоціація коворкінгів України створила інтерактивну мапу коворкінгів у великих містах, які працюють навіть без світла. На мапі вже є коворкінги Києва, Львова, Дніпра, Чернівців, Сум і не тільки.
Щоправда, щоб дізнатися, чи є в коворкінгу вільні місця, доведеться телефонувати на кожну локацію.
До початку масованих ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі у столичних гнучких офісних просторах було зайнято у середньому 30% площ. Сьогодні середній показник сягнув 60%.
Середні ціни на коворкінги в Україні, грудень 2022-го
- Київ: 400 грн/день, або 4500-4800 грн/міс.
-
Львів: 400 грн/день, або 3000-4000 грн/міс.
-
Ужгород: 450 грн/день, або 4000 грн/міс.
-
Чернівці: 380 грн/день, або 3800 грн/міс.
-
Івано-Франківськ: 300 грн/день, або 4500 грн/міс
Як забезпечити роботу без світла
Зазвичай коворкінги встановлюють власні генератори або принаймні шукають способи живитися від 2-3 ліній електромережі. Фундаторка Асоціації коворкінгів України Вікторія Журбас додає, що багато хто з операторів підключає інтернет від декількох провайдерів або купує системи Starlink.
У коворкінгах також шукають способи забезпечити відвідувачам безперебійний інтернет.
«На роутери вже поставили безперебійники, що тримають інтернет протягом трьох годин після вимкнення світла», — розповідає старший менеджер київського HUB 4.0 CAMPUS Вікторія Геря. Вона зазначила, що натепер у CAMPUS зайнято приблизно 70% місць, а після підключення генератора очікується стовідсоткова заповнюваність.