Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Оксана Беседа
Оксана Беседа
11 вересня 2023 4 хвилин читання

Де і як українкам навчатися пілотувати дрони. Власний досвід

Війну виграють технології. Перемагає той, хто швидше їх виробляє і має більш мотивованих та розумніших людей, що керують машинами. З цією думкою диджитал-стратегиня Оксана Беседа пройшла базовий курс у школі пілотування дронів «Пілотеси України». Оксана поділилася зі SPEKA своїм досвідом. 

Чому я пішла у школу пілотування дронів «Пілотеси України»

Я вважаю, що війна триватиме роками і настане мій час долучитися до ЗСУ чи волонтерства. Дедалі більше близьких служать або так чи інакше причетні до ЗСУ: можливо, знадобиться купувати розвідувальний дрон комусь із них. У той момент я хочу бути допомогою, а не тягарем, і мати корисні знання.

Я ладнаю з технікою. Півтора року тому отримала водійське посвідчення, відтоді мені цікаве все, що їде, летить, рухається і чим можна керувати.

З психологічного погляду вивчення нового допомагає мені рухатися вперед і не ностальгувати за життям до повномасштабного вторгнення.

Хто може вступити до «Пілотес України»

Про школу «Пілотеси України» я прочитала кілька текстів у медіа і соцмережах, мене підкупив дружній тон та, звісно, те, що школа готує прицільно жінок. На мою думку, така нішевість працює як стимул для жінок здобувати військові спеціальності. 

Засновники «Пілотес» мають на меті навчити всіх українок керувати дронами. Вступити до школи може будь-яка цивільна або військова українка з будь-яким бекграундом. 

До того ж у виключно жіночій групі не треба нічого доводити чи конкурувати, ти не граєш у лотерею, «будуть ставитися до мене як до дурненької чи ні». Як бонус зустрінеш кілька посестер зі спільними цінностями і інтересами.

Як відбувається навчання у «Пілотесах України»

Курс складається з семи занять впродовж місяця, де ви вчитеся налаштовувати, піднімати та садити дрон, розвиваєте дрібну моторику з пультом, виконуєте завдання з розвідки. Найбільше ми пілотували DJI Mavic 3 та Autel EVO II. 

Це базовий курс, він дає основи з орієнтування на мапі та за компасом, роботи у парі. Ми скидали снаряди на точність, шукали деревʼяний танк у посадці, фотографували себе і Київщину мільйон разів, дізналися, як працює РЕБ.

Усе легко, з чорним гумором, з розжовуванням складних моментів, з багатьма годинами польотів над соняшниковими полями.

Навчання для цивільних — за донат, для військових — безплатне.

Фото з архіву Оксани під час навчання у школі пілотування дронів Фото з архіву Оксани під час навчання у школі пілотування дронів

Труднощі під час навчання у школі пілотування дронів

Дрон — суперкрихкий, він залежить від сили вітру, гвинти гнуться, камера бʼється, акумулятори швидко сідають. І це все коштує суттєвих грошей. Крихкість і тримання фокуса на заряді, мабуть, найскладніші моменти, які на практиці доводять, чому дрони — розхідний матеріал на війні. Проте звичайним «весільним» дроном керувати не складно. Складніше зрозуміти з форми посадки, чи у правильному напрямку ти летиш: з висоти все геть інше. 

Моя група не втратила жодного квадрокоптера, але, зі слів інструкторів, такий випадок був: довелося кілька годин блукати полями, щоб повернути пташку додому. 

Фото з архіву Оксани під час навчання у школі пілотування дронів

Що робити після школи пілотес

Після «Пілотес» можна продовжити вдосконалюватися і підібрати цікавий для себе курс з FPV-дронів (керування ними геть інше).

«Пілотеси України» стануть у пригоді тим українкам, які вирішили стати до лав ЗСУ чи вже стали. Або цивільним, які, як я, прагнуть більшої впевненості у собі та власних навичках.

Загалом пілотувати квадрокоптер — це навичка, що може знадобитися не тільки у воєнній розвідці, а й у журналістиці, рекламі, агросфері, фотографії, блогінгу, подорожах.

Якщо переживу війну, придбаю власний дрон і поїду знімати панорами Атлантичного океану. 

Життя коротке і стрімке. Варто поспішати побачити все гарне у ньому.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як я став співзасновником: мій шлях до стартапу та найкращого кар’єрного рішення

Yev Rachkovan 10 жовтня 2023 14:15

Яскравий і неоднозначний: огляд ультрабука Acer Swift Edge SFA16-41

Владислав Миронович 12 вересня 2023 10:20

Автономне енергозабезпечення будинку у селі: власний досвід

Владислав Миронович 17 серпня 2023 15:15

ChatGPT для ІТ-маркетологів: найпрактичніші способи використання

Nadia Uniiat 12 червня 2023 16:00

Власний досвід: як облаштувати ергономічне робоче місце

Владислав Миронович 9 червня 2023 10:40