Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Дані правлять світом: чому наближена до уряду IT-компанія Palantir наймає попри хвилю скорочень в індустрії

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
9 лютого 2023 4 хвилин читання

В IT-індустрії, як і у світовій економіці, сьогодні все доволі сумно. Масштабна хвиля скорочень вже зачепила Meta, Twitter, Amazon, Google, HP, Dell, Zoom, і цей сумний список можна було б продовжувати до нескінченності. Натомість можна долучитися до компанії Palantir — її CEO нещодавно заявляв про розширення. Компанія нещодавно відкрила офіс у Києві та допомагає ЗСУ, але встигла втрапити у кілька скандалів у США. 

Чому Palantir оголосив про плани розширення

Palantir — американська компанія-розробник програмного забезпечення для аналізу даних. Від часу заснування компанія найтісніше співпрацює з американськими спецслужбами, чим незадоволена більшість «ліберальних» техкомпаній.

Palantir вирішив поділитися своїми технологіями з українською армією. У червні співзасновник та СЕО Алекс Карп відвідав Україну, зустрівся з президентом та мінстром цифрової трансформації. Він став першим із генеральних директорів великих західних корпорацій, хто особисто приїхав до Києва від початку повномасштабної війни. 

CEO Palantir Алекс Карп і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров
Алекс Карп на зустрічі з президентом України у червні 2022 року

Palantir не надто охоче деталізує інформацію про свої технології, але натепер відомо, що він надає свої продукти Palantir Edge AI та MetaConstellation для ЗСУ. 

  • MetaConstellation — платформа для координації та розгортання даних із супутників
  • Palantir Edge AI — система штучного інтелекту, яка працює з ідентифікацією та злиттям датчиків. Вона дозволяє розгортати створені компанією або власні алгоритми будь-де — від цеху фабрики до екзосфери. Тобто це доволі універсальна технологія, яку можна використовувати, зокрема, для аналізу якості на виробництві та у військовій розвідці. Зокрема супутники можуть збирати зображення цікавих територій, а моделі, розгорнуті за допомогою Palantir Edge AI, можуть виявляти об'єкти або території, як-от транспортні засоби, кораблі чи люди, і вимірювати їхні зміни з часом. 
Інтерфейс платформи MetaConstellation під час відстеження активності кораблів у Південно-Китайському морі Інтерфейс платформи MetaConstellation під час відстеження активності кораблів у Південно-Китайському морі

Нещодавно Алекс Карп заявив, що система Palantir відповідає за більшість наведень на цілі у бойових діях проти російських окупантів.   

Моделі комп'ютерного зору, розгорнуті за допомогою Palantir AI Inference Platform, можуть шукати ключові об'єкти, як-от транспортні засоби, людей чи кораблі. Коли об'єкт знайдений, камера та платформа рухаються разом із ним. Наприклад, щоб точно виявляти та класифікувати човни на горизонті як дружні чи ворожі, надсилаючи оповіщення бортовій системі.

Які плани у компанії Palantir

Потреба будувати нові системи безпеки змусила західні уряди поглибити співпрацю з цією компанією. У грудні 2022 року компанія уклала угоду на 75 млн фунтів стерлінгів з британськими військовими. 

За 20 років свого існування компанія майже завжди зазнавала щорічних збитків, однак продовжує працювати. У 2019-му чистий збиток Palantir становив $579 млн, а за перший квартал 2022-го — $101 млн. Але, схоже, війна все змінює, і вже станом на 3-й квартал 2022-го компанія отримала дохід у $478 млн. 

У Palantir було приблизно 3,5 тис. працівників, але на економічному форумі у Давосі Алекс Карп повідомив, що цього року компанія може найняти кількасот людей. Хоча й не заперечив, що ситуація може згодом погіршитися. Зараз на сайті компанії понад сотня відкритих вакансій. Зокрем, шукають інженерів з оброблення даних, інформаційної безпеки, аналітиків, дизайнерів та продакт-менеджерів.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

В Android 14 з'явився ШІ-генератор шпалер

Артем Житкевич 5 годин тому

Браузер Arc отримав ШІ функції

Артем Житкевич 7 годин тому

Як допомогти розвивати кар'єру на навчальних платформах та в IT-компанії

Дмитро Чекалін 13 годин тому

У чатбот Bing додали безплатну модель генерації зображень DALL-E 3

Богдан Камінський 13 годин тому

Потужні DDoS-атаки та інші кіберзагрози кінця 2023 року: до чого готуватися бізнесу та як від них захищатися

Владислав Миронович 19 годин тому