За інформацією The Wall Street Journal, збанкрутіла криптокомпанія FTX веде переговори з інвесторами про перезапуск своєї діяльності.
Незалежність — великий дар і можливість. Наразі ми вже 9 років воюємо за право будувати Україну, яку ми хочемо. За право називатися українцями та, нарешті, позбутися гніту недо-імперії. Але поки частина українців виборюють майбутнє на фронті, існує інша частина суспільства. Ті, хто залишився десь на рівні «нульових» і використовує не дуже справедливі методи життя — корупцію, кумівство, лобіювання відверто застарілих соціальних механізмів та інфрастуктур. І це проблема яку також треба змінювати.
Перша криптовалюта біткоїн вперше з квітня подолала позначку в $30 000. За останні 24 години ціна цифрового золота збільшилася на 10%, а ринкова капіталізація сягнула $1,2 трлн.
Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) викрили незаконний майнінг криптовалют. Підозрювані облаштували криптоферми у службових приміщеннях філії «Рава-Руське лісове господарство» ДСЛП «Ліси України». Збитки для держави становлять 4 млн грн.
Ми вже розповідали, що таке е-гривня, як саме вона функціонує та чим відрізняється від безготівкової гривні. Також не оминули увагою переваги та недоліки цього проєкту. Але зараз час перейти до найцікавішої частини.
Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) подала позов до федерального суду Нью-Йорка проти криптоплатформи Coinbase Global Inc. За звинуваченням, Coinbase протягом багатьох років порушувала правила торгівлі цінними паперами.
У понеділок, 5 травня, Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) подала до суду на Binance, її генерального директора Чанпена Чжао та оператора Binance.US. Комісія назвала Binance «павутинням обману», яке обходить закони США. Станом на наступний день, 6 травня, інвестори вивели з криптобіржі приблизно $1,43 млрд.
Нині у різних куточках світу вивчають, тестують, а десь уже навіть повноцінно випускають в обіг цифрові валюти центральних банків (CBDC). Однією з таких може стати є е-гривня — цифрова валюта, яка має потенціал змінити спосіб, яким ми використовуємо гроші. Вона пропонує зручність, безпеку та економію часу та грошей, але водночас несе певні ризики.
Ілона Маска, американського бізнесмена, почали звинувачувати інвестори в інсайдерській торгівлі та маніпулюванні криптовалютою Dogecoin. Про це пише CNN.
Першу у світі збірку вимог до криптовалют — Markets in Crypto-assets, або MiCA, — затвердив Європейський парламент 20 квітня 2023 року. Навіщо? Очевидно, для захисту прав споживачів та інвесторів криптоіндустрії. Тож адаптація українського законодавства до європейських стандартів є не тільки важливим кроком для розвитку цифрової економіки та фінансового сектору, а й зобов’язанням уряду.
Криптовалюти захопили фінансову сферу, пропонуючи свіжий погляд на цифрові активи та безмежні інвестиційні перспективи. Раніше я описував як вони працюють і чим відрізняються від традиційних фінансів. У цій колонці я опишу ключові види криптовалют та способи їх набуття.
22 травня криптовалютна індустрія вже в 13-й раз святкує День біткоїн-піци. В цей день в 2010 році американський програміст Ласло Хейніц замовив телефоном дві піци та сплатив за них 10 000 BTC. Історично ця операція вважається першою криптовалютною транзакцією на реальному ринку. В 2010-му 10000 BTC дорівнювали $41 в 2010-му, проте за тринадцять років курс біткоїну злетів.
Сьогодні, 17 травня 2023 року, криптобіржа Binance провела навчальні семінари для правоохоронців у межах постійної програми підтримки України та глобальної ініціативи Binance боротьби з криптовалютними злочинами.
Ранкова SPEKA згадує головні новини 16 травня.
Держави ЄС остаточно схвалили перший у світі комплексний набір правил для регулювання криптоактивів.