CrowdStrike спровокував глобальний збій, бо скоротив QA
Кібербезпекова компанія CrowdStrike спровокувала глобальний збій у системах, бо довгий час нехтувала процесами QA та скоротила більшість тестувальників. А компанії були не готові до кризи – бо також скорочували техніків.
Про це написав у себе в блозі Ян Мюр, фронтенд-інженер в Amazon Robotics.
Він нагадав, що у п’ятницю, 19 липня, Crowdstrike виклала драйвер ПЗ для кібербезпеки в Microsoft Windows, на яке покладається багато систем по всьому світові. Збій “поклав” десятки тисяч комп’ютерів у тисячах компаній, а відновлювати доведеться кожний окремо та вручну.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Чому компанії світу опинились не готові до глобального збою
-
1
Техніки дорогі, а Crowdstrike за останні два роки, щоб заощадити гроші, звільнив купу персоналу, включаючи тестувальників. Тестування коштує дорого, а керівників бізнесу складно переконати, що процес QA необхідний – бо він не «заробляє гроші».
-
2
Так саме великі технологічні компанії скоротили купу дорогих технічних спеціалістів протягом останніх двох років. Теж економили гроші. І теж звільняли людей, які допомагають зробити системи стабільними та гнучкими. Гнучкість коштує дорого. І керівника бізнесу важко переконати, що гнучкість важлива: вона теж не приносить доходів.
-
3
Ви будете сміятись, проте авіакомпанії, уряди, телекомунікаційні компанії та інші підприємства, що “лягли” внаслідок збою, не мали запасного плану. Техніки коштують дорого, нагадує Мюр. Багато компаній за останні два роки теж заради економії звільнили купу техперсоналу. Включаючи людей, які досліджують і впроваджують плани резервного копіювання. Резервні плани дорогі, і важко переконати бізнес-лідера, що резервні плани важливі, оскільки вони не «заробляють гроші».
-
4
Мюр вважає, що практично всі критично важливі системи у техніці, транспорті, уряді та інфраструктурі зустріли глобальну кризу з дефіцитом персоналу.
-
5
Інженер нагадав, що в останні два роки техніків-людей масово звільняли, що замінити на ШІ. Проте щоб штучний інтелект міг виконувати роботу людей, хтось має його навчити цій роботі, а бізнес- та технологічні процеси треба перебудувати. Мало того, треба ще переконати керівника витратити на це кошти.
-
6
KPI бізнес-лідов більше залежав від кількості звільненого персоналу, аніж від того, чи дійсно добре функціонує компанія після скорочення людей та введення ШІ.
-
7
Аналогічна історія, тільки в невеликому масштабі, трапилась з McAffee у 2010 році. Тоді, нагадаємо, технічним директором McAffee був Джордж Курц, який став CEO Crowdstrike.
Наступним може стати Google?
Останнім часом корпорація Google скорочує розробників, тестерів, інженерів та інших людей з мізками, нагадують в SEO Baza, українському SEO-ком’юніті. На посаду віце-президента з пошуку прийшов Прабхакар Рагхаван, “людина, яка зруйнувала Yahoo свого часу”, підкреслюють в ком’юніті. Тому будь-якої миті може статись наступна трагедія — з пошуком Google, додають в SEO Baza.