Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Попри заборону китайці масово встановлюють Twitter під час Covid-протестів

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
29 листопада 2022 3 хвилин читання

У Twitter спостерігають сплеск завантажень у Китаї, оскільки протягом останніх кількох днів по всій країні спалахнули протести проти суворих обмежень щодо Covid. Twitter встановлюють для обговорення протестів, Telegram — для організації мітингів.

За даними аналітичної компанії SensorTower, 29 листопада програма соціальної мережі посіла 9-те місце серед усіх безкоштовних програм для iOS у Китаї порівняно зі 150-м місцем тиждень тому. Обговорення протестів, рідкісного акту непокори, який охопив великі китайські міста від минулих вихідних, через державну цензуру замовчують у місцевих соціальних мережах. Тож люди йдуть до іноземних альтернатив, таких як Twitter, для поширення інформації, та Telegram — для організації демонстрацій, повідомляє Techcrunch. 

Рейтинг Twitter у китайському магазині застосунків. Скриншот: SensorTower Рейтинг Twitter у китайському магазині застосунків. Скриншот: SensorTower

Стрибок завантажень у Twitter інтригує, оскільки застосунок тривалий час був заблокований китайським урядом. Щоб отримати доступ до програми у Китаї, потрібно використати інструмент обходу цензури або віртуальну приватну мережу. Однак програма залишається доступною для завантаження в Apple App Store принаймні від лютого 2019 року.

Виміряти розмір завантажень Android складніше, оскільки Google Play недоступний у Китаї. Магазинами застосунків для Android керує низка місцевих технологічних компаній, таких як Huawei та Xiaomi, які зазвичай суворо дотримуються місцевих правил цензури. Останніми роками Apple також зазнала критики через те, що вона підкорилася вимогам цензури.

Нагадаємо, що ті користувачі у Китаї, які все ж таки встановлять Twitter, ймовірно, матимуть проблему з пошуком потрібної інформації. Облікові записи ботів бомбардують пошукові запити у китайських містах твітами з порнографією, рекламою ескорту та посиланнями на азартні ігри, що унеможливлює пошук новин про протести у містах. До того ж Ілон Маск нещодавно звільнив команду Twitter, відповідальну за боротьбу з пропагандою та дезінформацією.

Враховуючи збільшення активності китайськомовних ботів, які, як вважають, є державними, важко знати насправді, скільки нових застосунків завантажують протестувальники.

Доступ до Twitter та інших західних інтернет-платформ стає дедалі складнішим у Китаї, оскільки Пекін продовжує обмежувати інструменти обходу цензури. Усі провайдери VPN без державного дозволу є незаконними. У жовтні протокол, який широко використовують у сервісах VPN, зазнав безпрецедентного блокування в країні. Якщо після цієї хвилі протестів влада посилить контроль над інструментами VPN, це не буде несподіванкою.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Telegram почне ділитися рекламними доходами з авторами каналів

Богдан Камінський 28 лютого 2024 15:32

У росії стався збій у роботі соцмереж і провайдерів

Юлія Мирська 27 лютого 2024 13:57

У Китаї забудовники покинули ціле місто з недобудовами

Артем Житкевич 24 лютого 2024 21:27

NVIDIA втратила в Китаї $2 млрд за IV квартал 2023 через санкції США

Артем Житкевич 24 лютого 2024 12:30

Визнана загроза: в Україні гучнішають публічні звинувачення Telegram

Сергій Коноплицький 16 лютого 2024 15:11