Попри заборону китайці масово встановлюють Twitter під час Covid-протестів
За даними аналітичної компанії SensorTower, 29 листопада програма соціальної мережі посіла 9-те місце серед усіх безкоштовних програм для iOS у Китаї порівняно зі 150-м місцем тиждень тому. Обговорення протестів, рідкісного акту непокори, який охопив великі китайські міста від минулих вихідних, через державну цензуру замовчують у місцевих соціальних мережах. Тож люди йдуть до іноземних альтернатив, таких як Twitter, для поширення інформації, та Telegram — для організації демонстрацій, повідомляє Techcrunch.

Стрибок завантажень у Twitter інтригує, оскільки застосунок тривалий час був заблокований китайським урядом. Щоб отримати доступ до програми у Китаї, потрібно використати інструмент обходу цензури або віртуальну приватну мережу. Однак програма залишається доступною для завантаження в Apple App Store принаймні від лютого 2019 року.
Виміряти розмір завантажень Android складніше, оскільки Google Play недоступний у Китаї. Магазинами застосунків для Android керує низка місцевих технологічних компаній, таких як Huawei та Xiaomi, які зазвичай суворо дотримуються місцевих правил цензури. Останніми роками Apple також зазнала критики через те, що вона підкорилася вимогам цензури.
Нагадаємо, що ті користувачі у Китаї, які все ж таки встановлять Twitter, ймовірно, матимуть проблему з пошуком потрібної інформації. Облікові записи ботів бомбардують пошукові запити у китайських містах твітами з порнографією, рекламою ескорту та посиланнями на азартні ігри, що унеможливлює пошук новин про протести у містах. До того ж Ілон Маск нещодавно звільнив команду Twitter, відповідальну за боротьбу з пропагандою та дезінформацією.
Враховуючи збільшення активності китайськомовних ботів, які, як вважають, є державними, важко знати насправді, скільки нових застосунків завантажують протестувальники.
Доступ до Twitter та інших західних інтернет-платформ стає дедалі складнішим у Китаї, оскільки Пекін продовжує обмежувати інструменти обходу цензури. Усі провайдери VPN без державного дозволу є незаконними. У жовтні протокол, який широко використовують у сервісах VPN, зазнав безпрецедентного блокування в країні. Якщо після цієї хвилі протестів влада посилить контроль над інструментами VPN, це не буде несподіванкою.