Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чому хороші люди стають жахливими менеджерами?

Рей Астафічев
Рей Астафічев Head of Growth в Readdle
28 червня 2023 4 хвилин читання

Привіт, народе! Як ви знаєте, я тепер буду більше сфокусований на розвитку продуктової культури в Україні і буду намагатися більше писати про продакт, менеджмент і лідершип. А ще про продуктовий майндсет та з чим його їдять. Читайте цей пост також у моєму Telegram-каналі «Продакт борщ».

Проте сьогодні хочу розказати вам про те, що, мабуть, бувало з кожним із вас. Це коли у вашій компанії хтось із крутих senior ставав менеджером чи тимлідом і все починало летіти шкереберть. Сьогодні я поділюся причинами, чому так буває.

Причина №1

Це те, що від них очікують керування командою, доки вони продовжують виконувати щоденні завдання. Це призводить до конфлікту інтересів, і людина може втратити фокус і легше зробити помилку. Таке зазвичай відбувається в інжинірингу та у продактів.

Причина №2

Це те, що нові менеджери дуже рідко проходять навчання з управління людьми. Зазвичай вони отримують лише навчання з управління проєктами, а це дуже різні речі. Вони можуть бути чудовими у процесах та процедурах, але не дуже вправні в управлінні індивідуальними потребами членів команди. Частенько вони можуть навіть думати, що “це не важливо”, або “якось буде”, або “потім вирішу”. Проте ні, так не працює.

Причина №3

Третя причина (дуже болюча) — менеджерів надто рідко нагороджують за добре управління своєю командою. Їх нагороджують за досягнення цілей. Тому, коли підходять дедлайни і тиск починає зростати, щоб досягти цієї мети, вони зазвичай ігнорують потреби своєї команди.

Причина №4

Іноді менеджерам не надають підтримки, яка їм потрібна. Тому стає набагато складніше надавати підтримку, якої потребує їхня команда. Тобто вони теж люди, вони під стресом, вони часом шоковані, але ніхто не запитує, що і як, вони вимушені гребти самі.

Причина №5

Менеджери часто опиняються між молотом і наковальнею, відчуваючи тиск згори, щоб досягнути цілей, і тиск знизу, щоб задовольнити потреби своєї команди. Це ставить їх між двох вогнів, суттєво піднімає градус стресу і випалює ментальний резерв — люди вигорають. Не маючи ментальних сил, менеджери ламаються і застрягають тільки в одній полярності, замість того щоб тримати баланс. Тобто або вони занадто фокусуються на бізнесі і цілях, забиваючи на людей. Або занадто намагаються догодити команді, нехтуючи цілями і бізнесом.

Причина №6

Я часто бачу на тренінгах, що нові менеджери не усвідомлюють свої сильні сторони та слабкості. А коли вони розуміють, що у них є слабкі сторони (наприклад, не дуже добре комунікують чи не звертають увагу на ризики), можуть не бажати тренуватися у цьому, ігноруючи потребу чи відмахуючись, бо “бракує часу”.

Причина №7

І одна з найпоширеніших причин. Дуже часто єдиний шлях для когось, щоб зростати у кар'єрі та заробляти більше грошей, — це стати менеджером, навіть якщо їхній набір навичок взагалі не підходить для цього. Виходить, що компанія промоутить менеджера, щоб утримати людину в компанії, дати грошей, підтримати мотивацію, а врешті руйнує це у самій команді.

На цьому все. Як завжди, поділіться цим у вашому каналі або хоча б з однією людиною, якій це буде корисно. Для мене це знак того, що те, про що я пишу, стане вам у пригоді!

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як малому бізнесу ефективно реагувати на нестабільність економіки України

Даніелла Шихабутдінова 16 годин тому

Гранти: безкоштовні гроші чи ще одна форма садомазохізму?

Роман Абрашин 20 годин тому

Фінансові установи (нарешті) інтегрують крипту. Яке у цього майбутнє?

Павло Осадчук 23 лютого 2024 18:00

Чи можна довіряти бейбі-монітору та наскільки важлива кібербезпека в інтернеті речей

Bohdan Savchuk 23 лютого 2024 15:45

Моніторити медіа, щоб закохувати українців у книжки: як працює відділ комунікацій #книголав

Платформа LOOQME 23 лютого 2024 13:00