Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чому VR-окуляри Apple Vision Pro такі дорогі

Єлизавета Гогілашвілі
Єлизавета Гогілашвілі Редакторка
7 червня 2023 3 хвилин читання

5 червня Apple анонсувала довгоочікувану новинку — VR-гарнітуру Vision Pro. Її можна контролювати голосом, руками та очима. Також користувач може розмістити застосунки на всій видимій йому площі. Але вартість окулярів Vision Pro робить їх недоступними широкому загалу. Mashable пропонує цікавий погляд на ціноутворення гарнітури. SPEKA переклала та адаптувала головне зі статті.

VR-окуляри Apple Vision Pro — ціна VR-окуляри Apple Vision Pro — ціна

Скільки коштують VR-окуляри Apple Vision Pro

Vision Pro має кращий вигляд за інші VR-окуляри на ринку, а також набагато досконаліша за конкурентів. Окрім того, за Vision Pro стоїть потужна екосистема Apple, тож приблизно за рік для окулярів будуть доступні тисячі застосунків.

Зважаючи на коментарі користувачів, багатьох відлякує висока ціна «лижного шолома» — майже $3,5 тис. (у порівнянні з Quest 3 від Meta за $499,99 і Meta Quest Pro за $999,99). Як формується така вартість?

Навіть ціна акцій Apple різко впала під час анонсу Vision Pro. Ймовірно, ринок вважає, що дуже дорога гарнітура не може суттєво підвищити прибуток Apple. 

Apple Vision Pro / YouTube

Чому Apple Vision Pro не планують продавати усім

Справжня причина, чому Apple випустила таку потужну і таку дорогу гарнітуру, полягає в тому, що вона не призначена для масового користувача. Це пристрій для розробників і, можливо, техногіків. 

Цілком можливо, що Apple не хоче продавати занадто багато гарнітур. Ймовірно, компанія також не зможе виробляти гарнітуру в дуже великих обсягах. Або, що важливіше, не хоче, щоб Vision Pro потрапила до широкого загалу користувачів, доки численні нові можливості, що вона пропонує, не будуть значно покращені.

Також варто враховувати дату релізу. За словами Apple, Vision Pro вийде на початку наступного року. Це означає, що доведеться чекати принаймні шість місяців, поки Vision Pro не стане доступним. Apple зазвичай не анонсує продукти так задовго до випуску у продаж. До того ж Vision Pro буде доступний лише у США, тільки згодом у інших країнах.

Це може означати, що багатьом потенційним користувачам доведеться чекати понад рік, щоб купити гарнітуру.

За чутками, більш доступна за ціною версія гарнітури може з’явитися у 2024 році. До того часу Apple вже матиме готову екосистему сторонніх VR-застосунків. Саме ця версія може стати тією, що її Apple планує продати мільйони.

Не варто дратуватися через надзвичайно високу ціну гарнітури. Apple Vision Pro — це пристрій, який показує світові, що можна зробити з AR, якщо у вас є багато грошей на R&D (Apple каже, що подала понад 5 тис. патентів, пов’язаних з Vision Pro). Гарнітура Apple, про купівлю якої ми, звичайні люди, можемо принаймні подумати, — це наступниця Vision Pro.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ціни та дата виходу iPhone 15 в Україні: що кажуть ритейлери

Ганна Гілова 2 години тому

Презентація Apple 2023: що нового зʼявилось у iPhone 15 та Apple Watch

Ганна Гілова 2 години тому

Google порівняла iPhone з пейджером

Артем Житкевич 12 годин тому

Передзамовлення на iPhone 15 в Україні стартували. Скільки коштуватиме новий смартфон

Богдан Камінський 18 годин тому

Співробітники французького Apple оголосили страйк напередодні виходу iPhone 15

Богдан Камінський 21 вересня 2023 16:46