Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чому волонтерство – найкраща інвестиція у ваше майбутнє

0
16 вересня 2024 5 хвилин читання

Волонтерство – це не лише акт доброчинності, а й потужний інструмент для особистого розвитку та кар'єрного зростання. Воно допомагає людям знайти своє покликання, здобути нові навички та змінити життя на краще. Історія Тамари Міщеріної, лідерки з підбору персоналу Nova Ukraine та Linkedin-едвайзерки, – це приклад того, як громадська діяльність може стати не просто способом допомогти іншим, але й шляхом до власної реалізації та успіху.

Тамара знайшла своє покликання у роботі з людьми, волонтерській діяльності та менторстві. І зараз допомагає іншим використовувати цей досвід для самоусвідомлення та побудови нових кар’єрних шляхів.

Як допомога іншим веде до успіху

Моє знайомство з волонтерством почалося під час повномасштабного вторгнення. До цього я не мала особливого інтересу до громадської діяльності. Але війна змусила переосмислити пріоритети. Я долучилася HR-рекрутером до міжнародної благодійної організації Nova Ukraine. Вона допомагає українцям як в Україні, так і за кордоном, забезпечуючи підтримку в галузі медицини, рятувальних операцій, реабілітації для дітей ВПО та інших важливих напрямках.

Волонтерство стало для мене не просто роботою, а важливою місією. Це не питання зарплати, а результатів, які ти бачиш на власні очі. Коли твоя діяльність змінює чиєсь життя, це надихає. 

До організації долучаються волонтерами багато людей з різних сфер. Зараз я бачу, наскільки це дійсно потрібно як тим, кому ми допомагаємо, так і самим волонтерам. Ти бачиш власний результат і заряджаєшся від того, що робиш.

Підписуйтеся на наші соцмережі

І волонтерство – це не просто умовно дати комусь суп, є багато різних форматів. Наприклад, професійне волонтерство. Так в Nova Ukraine нам допомагають професійні маркетологи, логісти, бухгалтери. Я проводжу багато інтерв'ю, і люди саме цього чекають – хочуть відчути свій результат, не такий як в бізнесі. 

Від волонтера до професіонала

Як кар'єрний консультант я бачу, як волонтерство сприяє особистісному та професійному зростанню. Часто до мене на менторські консультації приходять фахівці з відчуттям нереалізованості. Я почала радити їм спробувати волонтерство, щоб відчути результат своєї діяльності та зрозуміти нові перспективи.

Волонтерство може допомогти розширити навички, особливо в технічних напрямках. Наприклад, у Європі цей досвід визнається як виробничий, і його можна вносити до резюме. Навіть LinkedIn додав окрему графу для волонтерства. 

В Nova Ukraine я зустріла багатьох людей, які через волонтерську діяльність знайшли нові кар’єрні шляхи. Вони отримують досвід і згодом переходять у професійні ролі, які раніше здавалися їм недосяжними.

Якось до нас прийшла дівчина, яка працювала HR-менеджером, але хотіла спробувати себе в операційному менеджменті. Завдяки волонтерству вона отримала відповідні навички, що згодом допомогло їй змінити професійний напрямок. 

Бенефіти волонтерства в Україні та світі

В багатьох країнах досвід волонтерства визнається на рівні з роботою. Якщо це офіційна організація, ви у праві отримати документ, що підтверджує конкретний волонтерський досвід з переліком посадових обов`язків. Тож якщо ви хочете змінити професію або спробувати себе в новій сфері, волонтерство – чудова можливість отримати цей досвід без ризику для кар'єри.

Це нормальна практика в США, Британії, Бельгії, Німеччині. Навіть в Україні підтверджена волонтерська діяльність вважається релевантним досвідом. 

Окремо хочу підкреслити важливість волонтерства в українському контексті, особливо в умовах війни. Це особливий формат самореалізації, який дає можливість побачити власний вплив на зміни у світі.

Величезний потенціал для розвитку через волонтерство має українська молодь! Якщо поколінню моїх одноліток, на жаль, ніхто не прищеплював цінностей волонтерства, сучасна молодь ставиться до цього дуже серйозно. І наша відповідальність – надати їм всі можливості та інструменти, показати шляхи для реалізації цих амбіцій. В них є цей імпульс, що найголовніше. Саме тому я зокрема долучилася спікеркою до курсу STEM is FEM «Важливість громадської активності для побудови кар’єри: ДІЙ». 

Сподіваюся, що в майбутньому в Україні, як і в Європі, будуть запроваджені стимули для тих, хто займається громадською діяльністю. Наприклад, зниження оподаткування або інші форми підтримки. І наше завдання зараз – допомогти дітям дізнатися, що волонтерство буває дуже різне. Воно багатошарове, неймовірно цікаве, але в будь-якому випадку надає шалений зворотній енергетичний заряд та особистісний бустінг. 

Тамара Міщеріна, лідерка з підбору персоналу Nova Ukraine та Linkedin-едвайзерка, менторка ком`юніті STEM is FEM

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Агентський договір та оподаткування доходу ФОП-платника ЕП

Inna Sharova 20 червня 2025 12:36

Порівняння податкових систем: Польща, Литва, Латвія, Естонія – де вигідніше відкривати власний бізнес у 2025 році?

Ірина Качмарчик 20 червня 2025 11:30

Літній криптопортфель: які активи тримати в спокійний сезон

Іван Павловський 19 червня 2025 10:09

Ментальне здоров’я в умовах турбулентності

Роман Крючок 20 червня 2025 14:27

Чому корпоративний мерч важливий і як вибрати надійного постачальника: практичний гайд від IdeaSoft

Поліна Борисова 20 червня 2025 14:16