Чому важливо підтримувати людей з дислексією та розвивати їхні навички — Ричард Бренсон
Дислексія, раніше відома як сліпота до слів, — це порушення здатності до навчання, коли людина має проблеми з читанням та письмом, наприклад, погано розбирає написані слова чи озвучує їх у голові. При цьому люди, що страждають на цей розлад, мають повноцінний інтелект, а їхні «м’які» навички зазвичай розвинені краще, ніж у людей без дислексії. Засновник Virgin Group Ричард Бренсон у своїй колонці пояснює, як спосіб мислення таких людей стане конкурентною перевагою в епоху ШІ.
Нове дослідження LinkedIn показало, що до 2030 року професійні навички зміняться щонайменше на 65%, що пришвидшується стрімким розвитком штучного інтелекту. Щоб допомогти компаніям підготуватися до майбутнього, а людям з дислексією реалізувати свій потенціал, організація Made By Dyslexia створила навчальний курс LinkedIn Learning, який пояснить працівникам, як прийняти та розширити можливості мислення людей з дислексією. Але навіщо взагалі звертати на це увагу?
Як дислексія сприймається у роботі
Підписуйтеся на наші соцмережі
Як зазначалося у звіті «Значення дислексії», до 2025 року навички людей з дислексією відповідатимуть майбутнім потребам у навичках, визначених Всесвітнім економічним форумом у 2020 році. Але, враховуючи швидкість, з якою розвиваються технології та штучний інтелект, це відбулося у 2023 році.
52% тих, хто не вважає себе дислексиком, кажуть, що переосмислення дислексії як навички допомогло їм краще зрозуміти своїх колег із дислексією. А 49% дислексиків, які додали цю навичку у свій профіль на LinkedIn, сказали, що вона допомогла їм розпочати розмову з колегами на роботі або у мережі про переваги дислексичного мислення.
Однак нове дослідження LinkedIn показує, що 87% дислексиків вважають, що їхні роботодавці мають покращити розуміння дислексії, і лише 28% професіоналів запитували колег із дислексією, як дислексія впливає на їхню роботу.
Чому ШІ не зможе замінити навички людей з дислексією
Навички дислексичного мислення, зокрема уява та комунікація, дуже допомогли мені впродовж моєї кар’єри. Без них Virgin не стала б тим брендом, яким вона є сьогодні.
При цьому дослідження, проведене організацією Made By Dyslexia, показало, що 9 із 10 бізнес-лідерів вважають, що «м’які» навички більш важливі в епоху ШІ, ніж будь-коли. Тож якщо люди з дислексією зможуть використати можливості штучного інтелекту та максимально ефективно застосувати свої «м’які» навички, вони зможуть змінити світ.
Ось чому життєво важливо створити культуру, в якій люди з дислексією будуть почуватися комфортно, якщо ви хочете розвивати свій бізнес.