Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чому важливо підтримувати людей з дислексією та розвивати їхні навички — Ричард Бренсон

Річард Бренсон
Річард Бренсон Засновник корпорації Virgin Group
1 листопада 2023 3 хвилин читання

Дислексія, раніше відома як сліпота до слів, — це порушення здатності до навчання, коли людина має проблеми з читанням та письмом, наприклад, погано розбирає написані слова чи озвучує їх у голові. При цьому люди, що страждають на цей розлад, мають повноцінний інтелект, а їхні «м’які» навички зазвичай розвинені краще, ніж у людей без дислексії. Засновник Virgin Group Ричард Бренсон у своїй колонці пояснює, як спосіб мислення таких людей стане конкурентною перевагою в епоху ШІ.


Нове дослідження LinkedIn показало, що до 2030 року професійні навички зміняться щонайменше на 65%, що пришвидшується стрімким розвитком штучного інтелекту. Щоб допомогти компаніям підготуватися до майбутнього, а людям з дислексією реалізувати свій потенціал, організація Made By Dyslexia створила навчальний курс LinkedIn Learning, який пояснить працівникам, як прийняти та розширити можливості мислення людей з дислексією. Але навіщо взагалі звертати на це увагу?

Як дислексія сприймається у роботі

Підписуйтеся на наші соцмережі

Як зазначалося у звіті «Значення дислексії», до 2025 року навички людей з дислексією відповідатимуть майбутнім потребам у навичках, визначених Всесвітнім економічним форумом у 2020 році. Але, враховуючи швидкість, з якою розвиваються технології та штучний інтелект, це відбулося у 2023 році.

52% тих, хто не вважає себе дислексиком, кажуть, що переосмислення дислексії як навички допомогло їм краще зрозуміти своїх колег із дислексією. А 49% дислексиків, які додали цю навичку у свій профіль на LinkedIn, сказали, що вона допомогла їм розпочати розмову з колегами на роботі або у мережі про переваги дислексичного мислення. 

Однак нове дослідження LinkedIn показує, що 87% дислексиків вважають, що їхні роботодавці мають покращити розуміння дислексії, і лише 28% професіоналів запитували колег із дислексією, як дислексія впливає на їхню роботу. 

Чому ШІ не зможе замінити навички людей з дислексією

Навички дислексичного мислення, зокрема уява та комунікація, дуже допомогли мені впродовж моєї кар’єри. Без них Virgin не стала б тим брендом, яким вона є сьогодні.

Ці «м’які» навички (здібності до комунікації, гнучкості, логічного мислення, вміння концентруватися, латерального мислення та розв’язання складних проблем) штучний інтелект не може замінити.

При цьому дослідження, проведене організацією Made By Dyslexia, показало, що 9 із 10 бізнес-лідерів вважають, що «м’які» навички більш важливі в епоху ШІ, ніж будь-коли. Тож якщо люди з дислексією зможуть використати можливості штучного інтелекту та максимально ефективно застосувати свої «м’які» навички, вони зможуть змінити світ.

Ось чому життєво важливо створити культуру, в якій люди з дислексією будуть почуватися комфортно, якщо ви хочете розвивати свій бізнес. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

«Навігатори інновацій» 2.0: у Києві відбудеться конференція, присвячена ефективному впровадженню інновацій у бізнес

Інна Настенко 18 листопада 2024 17:45

Як захоплення та знищення підприємств вплинули на основні індустрії України

Сергій Коноплицький 13 листопада 2024 16:24

5 завдань у вашому бізнесі, які вирішать віддалене адміністрування IT-інфраструктури

Julia Nedogarok

Стандарти якості у сервісному бізнесі: Погляд Che IT Group

Yulia Manjos 8 листопада 2024 16:00

Диджитал-кампанія луцького кафе суспільного впливу отримала Red Dot Award 2024

Ірина Остапчук 4 листопада 2024 14:36