Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чому варто інвестувати у навчання під час війни

Олександра Стеценко
Олександра Стеценко Операційний директор в компанії Wezom Academy
29 грудня 2022 5 хвилин читання

Погодьтеся, навіть у мирний час буває дуже складно вирішити, як та куди інвестувати власні кошти. Особливо коли цих коштів не так і багато, але є чітке розуміння, що вони не повинні просто чекати свого часу.

Війна в Україні спричинила серйозну економічну кризу, курс долара та євро підскочив більш ніж на 30%, а ціни на всі товари та послуги теж суттєво зросли. Тому бажання середньостатистичного українця притримати наявні кошти про всяк випадок цілком логічне. Але тут вкрай важливо зрозуміти наступне: з кожним днем цінність цих коштів буде зменшуватися. На відміну від знань та навичок, які за них можна отримати. Але все по черзі!

Навчання та війна — несумісні поняття?

На початку повномасштабного вторгнення навчання дійсно зупинилося. Наша Wezom Академія на той час у буквальному сенсі опинилася в окупації, адже головний офіс був у Херсоні. Про навчання офлайн не йшлося, проте ми доволі швидко повернулися до онлайн-навчання, щоб дати змогу студентам завершити курси. Навіть почали набирати нові групи.

Як виявилося, українці навіть попри війну активно намагаються розвиватися та опановувати нові професії. І особливо ті, хто виїхав за кордон та хоче працювати віддалено. Для них (і не лише для них) ми нещодавно створили «Курси для українців» — короткі оптимізовані навчальні програми за найпопулярнішими напрямами:

Тривалість навчання за будь-якою з програм — 2 тижні. Вартість — всього 1500 грн. Плюс у кожному напрямі доступний безкоштовний пробний урок, щоб у потенційних студентів була можливість детальніше ознайомитися з темою та остаточно вирішити. 

І маємо сказати, що активність серед українців навіть в умовах війни надзвичайно висока!

Робота після навчання: що змінилося в IT?

Тут насправді ситуація доволі очевидна. Якщо раніше після навчання в IT-напрямі молодий спеціаліст швидше прагнув потрапити у штат компанії, щоб напрацювати необхідний досвід і забезпечити власне кар'єрне зростання, то тепер більший акцент зроблений саме на фриланс та віддалений формат роботи.

Чому варто інвестувати у навчання під час війни Чому варто інвестувати у навчання під час війни

Та це далеко не єдине, що змінилося у роботі в IT після навчання. Є багато інших моментів:

 • Якщо раніше українські фрилансери ще співпрацювали з клієнтами з росії, то зараз таких майже не залишилося.
 • Закордонні компанії стали більш охоче наймати українських спеціалістів та допомагати з релокацією, розуміючи складність їхньої ситуації. Хоча й до війни робота айтівців на західний ринок була звичним явищем.
 • Доволі суттєву роль у найманні співробітників на роботу відіграє їхня локація, наявність безперебійного доступу до електромережі та інтернету.

Вакансії для айтівців під час війни від українських компаній є, і їх доволі багато. Тому не варто боятися, що роботи не буде. Ми з вами вже пережили лютий-березень 2022 року. Зараз ситуація набагато краща, і ви самі це відчуваєте. 

Чому онлайн-формат у навчанні — на першому місці?

Які переваги онлайн-навчання Які переваги онлайн-навчання

Ну, перше і найголовніше — зараз IT-академії в Україні практично не проводять занять офлайн з міркувань безпеки. Звісно, є виключення, але на те вони й виключення.

Окрім того, є декілька важливих переваг саме онлайн-формату навчання:

 • 1
  Онлайн-навчання майже завжди коштує дешевше, ніж офлайн. А це в контексті нашої сьогоднішньої теми важливо.
 • 2
  Ви можете дивитися лекції та вивчати матеріали у зручний для вас час, коли є світло та доступ до інтернету. Організувати навчальний процес таким чином набагато простіше.
 • 3
  Ви все одно залишаєтесь на звʼязку з викладачем чи ментором, можете отримувати допомогу чи консультацію зі складних тем.

Якщо говорити про наш особистий досвід, то ми навчилися ефективно будувати онлайн-формат навчання ще в період пандемії Covid-19. Це було, скажімо так, тренування перед ситуацією ще складнішою. Проте і ми, і наші студенти виявилися повністю готовими до переходу в онлайн.

Лайфхаки та корисні поради для ефективного навчання

Лайфхаки та корисні поради для онлайн-навчання Лайфхаки та корисні поради для онлайн-навчання

Наостанок кілька невеликих, але важливих порад щодо онлайн-навчання від спеціалістів Wezom Академії:

 • Перед початком навчання поставте чітку кінцеву мету

Для чого ви навчаєтеся? Яка ваша мета? Це може бути отримання нової роботи, перехід до іншого відділу в компанії, можливість працювати віддалено з іншого міста чи навіть країни.

 • Розкладіть власну мету на складові

Складіть ToDo List і перерахуйте в ньому все, що вам потрібно зробити для досягнення мети — пройти навчання, отримати скіли, створити портфоліо, скласти резюме, працевлаштуватися. Цей ToDo List може бути іншим, але важливо, щоб він у вас взагалі був. Він поміж іншим слугує чудовим мотиватором та планом дій.

 • Поставте собі дедлайни

Розуміємо, що у теперішній ситуації працювати за дедлайнами може бути доволі складно, а іноді взагалі неможливо. Проте все ж рекомендуємо їх ставити і за можливості дотримуватися. Адже тільки так можна постійно рухатися вперед і не зупинятися на роздоріжжі, не розуміючи, що робити далі. Успіхів!

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Українські дівчата можуть отримати $750 на навчання у IT-змаганні Technovation Girls Ukraine

Артем Житкевич 1 годину тому

Як розвивати український бізнес на міжнародних ринках через культуру інновацій

Владислав Миронович 4 години тому

Курси з криптограмотності: як опанувати світ блокчейн-технологій?

Владислав Гринів 6 годин тому

Закінчення ери російського софту: які ризики його використання і як спланувати перехід на вітчизняні альтернативи

Vira Bondarenko 8 годин тому

YouTube для підприємців: історія, аналітика та можливості

В'ячеслав Юренко 10 годин тому