Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чому ПМу в продукті важливо бути фасилітатором: досвід побудови продуктивної комунікації у Welltech

Oleksandra Apanasenkova
Oleksandra Apanasenkova
23 лютого 2023 3 хвилин читання

Більше за все я не люблю непродуктивні розмови. А їх в роботі ПМа (продакт-менеджера – ред.) може бути багато – на дейлі розробник та QA починають детально обговорювати якусь одну задачу, а всі слухають їх і чекають коли це закінчиться. На ретро розробник бере слово і 20 хвилин в деталях пояснює що, коли і чому пішло не так. 

Фото http://prosvitcenter.org/fasylitaciya Фото http://prosvitcenter.org/fasylitaciya

Проблеми внутрішньої комунікації

Коли я приєдналась до компанії, завдяки моїм колегам вже багато процесів було якісно вибудовано.

Але продуктові команди нібито застрягали на обговоренні технічних проблем. Приклад: беремо задачу на рефайнменті, наша мета – зробити хай левел оцінку, щоб зрозуміти її складність, можливо зробити декомпозицію.

Розмова йде за планом, але в якийсь момент бек-енд розробник починає занурюватись в питання в яку базу даних записувати те чи інше значення, хтось відповідає розлогою історією цієї проблеми, згадуючи як він чи вона вирішували її 5 років тому, коли тільки прийшли в компанію. Хтось намагається пожартувати, і все – дискусія пішла не в те русло, увагу і час втрачено. 

Це типовий приклад ромбу дискусії – учасники дискусії розходяться у думках чи просто мають багато коментарів і в якийсь момент їх стає так багато, що вони потрапляють в зону дискомфорту.

Як вирішити проблеми внутрішньої комунікації і направити дискусію в потрібне русло

Наша мета – допомогти команді швидко і ефективно вийти з зони дискомфорту та прийти до вирішення першопочаткової проблеми. Для цього треба:

  • попросити дозвіл допомогти команді фасилітувати мітинг;
  • підготуватися — вибрати вдалий таймінг та учасників.

Готуючись до нетривіальних мітингів (маємо на увазі не стандартні ретро чи рефайнменти, а брейншторми, стратегічні мітинги і т. д.), важливо зробити домашню роботу. В продукті ми не обмежені виділеною командою проекту, а можемо залучати представників різних відділів за потреби. Тому ПМ має продумати, кого і навіщо він запрошує на мітинг. Отже тут треба звернути увагу на такі моменти:

  • підтримання енергії;
  • встановлення правил дискусії.

Перші хвилини будь-якого мітингу мають величезний вплив на його успіх. Окрім рівня енергії, раджу встановити правила гри та затвердити їх з учасниками. На кшталт – сьогодні обговорюємо лише продуктову цінність нової сторінки, а в деталі не влазимо; критикуємо лише думки, а не людей; якщо хтось хоче прокоментувати – то піднімає руку, а не перебиває і т. д. Тримати весь процес під контролем також допоможе:

  • ведення статуту команди;
  • зміна фокусу з замовника на продукт;
  • завжди думати про ризики, депенденсі, северіті;
  • спільне розуміння результатів мітингу.

Короткий підсумок

Підсумовуючи, ПМу в продукті має великий «софтовий» та продуктовий фокус. Тому повсякденні задачі змінюються з бюджету, контракту та відносин з клієнтом на проведення мітингів та коучинг команди. 

У роботі з цими задачами нам допомагає роль ПМа як фасилітатора. І від ефективності виконання цієї ролі може залежати багато моментів у процесі створення нових продуктів.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як почати бізнес на OnlyFans

Ганна Гілова 14 годин тому

Піцерія Нової Зеландії пропонує заплатити за замовлення після смерті

Ганна Гілова 28 травня 2023 10:01

Найтиповіші помилки при відкритті бізнесу в Європі та як їх уникнути

Владислав Миронович 26 травня 2023 17:00

Як CRM здатна автоматизувати процеси в компанії і що ще отримує бізнес від її впровадження

Владислав Миронович 26 травня 2023 15:00

Як БФ Future for Ukraine Україна залучає іноземців для підтримки України та для чого їм медіамоніторинг

Платформа LOOQME 25 травня 2023 19:20