Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чому коти сплять на хворому місці у людини

24 листопада 2024 3 хвилин читання

Із давніх-давен існувало повір'я, що коти здатні лікувати різні недуги. Вважалося, що ці домашні улюбленці знаходять проблемне місце на тілі людини та влаштовуються саме там. Через певний час людина могла помітити полегшення.

Одне з досліджень показало, що власники котів мають значно краще фізичне здоров'я порівняно з тими, хто не тримає цих домашніх тварин. Коти сприяють зменшенню стресу та допомагають боротися з депресією.

Вважається, що якщо налагодити з котом довірливі й дружні стосунки, він здатен знаходити на тілі людини хворобливі місця та «лікувати» їх. У випадку затяжної хвороби тварина може залишатися поруч із власником тривалий час. Це породжує питання: чому кіт лягає на хворе місце й зігріває його своїм теплом?

Які хвороби можуть "лікувати" коти

Підписуйтеся на наші соцмережі

Деякі захворювання, як стверджують, коти здатні полегшити чи навіть допомогти вилікувати:

  • Серцево-судинні недуги. Існує багато історій, де кішки рятували своїх власників від гіпертонії або серцевих нападів. Вважається, що коти відчувають, коли людина перебуває у стані роздратування чи напруги, і підходять, щоб заспокоїти її, лащачись.
  • Стрес. Коти допомагають зняти втому, стрес і навіть мігрені. Вони також можуть сприяти нормалізації артеріального тиску: погладжуючи улюбленця, людина заспокоюється і розслабляється.
  • Захворювання шлунково-кишкового тракту. Гладити пухнастого друга корисно для травної системи, а також кішки можуть полегшувати стан при хворобах сечостатевої системи.

Окрім того, кішки сприяють продовженню життя. Дослідження підтверджують, що власники котів живуть у середньому на 10 років довше. Також у них зазвичай стабільніший артеріальний тиск і нижчий рівень холестерину.

Чому кіт лягає на хворе місце

Чи дійсно кішки відчувають, де у людини болить, і саме тому лягають поруч, щоб «лікувати» господаря? Насправді це не зовсім так. У місцях, де є біль чи запалення, зазвичай підвищується температура, а коти обожнюють тепло. Тому вони із задоволенням вибирають такі ділянки, як забите місце чи спина, для відпочинку. Якщо між кішкою та господарем є особливий зв’язок, тварина може розрізняти нормальну температуру тіла людини та її природний запах.

Як тільки господар застуджується або захворює, його запах і температура тіла змінюються. Кішка не усвідомлює, що саме відчуває людина в цей момент, але вона помічає, що щось стало інакше.

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Маркетинг на основі даних: як big data формує стратегії просування

Олександр Христич 17 квітня 2025 12:48

ФОП з території бойових дій — чи може не сплачувати ЄСВ?

Inna Sharova 10 годин тому

Штучний інтелект змінює правила гри: як молодь готується до майбутнього в ІТ

Дарина Бубнюк 17 квітня 2025 17:32

Чому українці бояться продавати за кордон і що з цим робити?

Тарас Герасимюк 10 годин тому

Цифровий суверенітет Європи

Федір Компанієць 17 квітня 2025 21:00