Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як зробити клієнтів лояльними до вашого мобільного застосунку

Вiталiй Гiрш
Вiталiй Гiрш Head of Customer Success, Ukraine & CIS, AppsFlyer
1 вересня 2022 7 хвилин читання

Є небагато речей, якими бренди мають дорожити більше, ніж лояльними клієнтами. Дослідження, проведене CRO-експертами Invesp, показало, що збільшення утримання клієнтів на 5% підвищує прибуток на 25-95%. Навіть більше, лояльні користувачі застосунків приносять утричі більше прибутку, ніж інші покупці. Тому коли потрібно сфокусувати зусилля, варто звернути увагу на наявних клієнтів.

Але коли йдеться про мобільні застосунки, багато брендів роблять помилку, приоретизуючи залучення. Безперечно, залучення — це важливо, але, згідно з дослідженням Invesp, придбання нового клієнта обходиться уп'ятеро дорожче, ніж його утримання.

Результати дослідження очевидні: є сенс зосередитися на залученні та утриманні користувачів, які вже завантажили вашу програму.

Через це постає запитання на мільйон доларів: як підвищити лояльність клієнтів, які використовують ваш мобільний застосунок. Давайте подивимося.

Персоналізація на основі даних

Всі застосунки вже мають дані про поведінку та переваги своїх користувачів, тому дуже важливо використовувати їх для надання клієнтам персоналізованого досвіду. Це дозволить вам дати їм те, що вони хочуть, коли вони цього хочуть, і де вони цього хочуть. Статистика показує, наскільки це важливо: 91% клієнтів з більшою ймовірністю купують у брендів, що розсилають персоналізовані пропозиції та рекомендації.

Багато компаній зараз також додають елемент гейміфікації у свої зусилля щодо персоналізації. Вони використовують дані про клієнтів для створення досвіду з кількома етапами, всі з яких пов'язані з підвищенням цінності для клієнта та досягненням бізнес-результатів для бренду.

Індивідуальні схеми лояльності

Люди люблять, коли їх цінують, і клієнти нічим не відрізняються від них. Тому наступним кроком має стати впровадження схеми лояльності, оскільки вона зарекомендувала себе як одна з найефективніших тактик підвищення доходів та формування лояльності клієнтів. Майже 84% споживачів стверджують, що з більшою ймовірністю дотримуватимуться бренду, що пропонує програму лояльності. 

Ключ до успішної схеми лояльності застосунків має дві складові. По-перше, вона має бути простою у використанні. Якщо вона буде складною, її не зрозуміють і вона не буде ефективною стратегією заохочення лояльності. По-друге, пропозиції та контент потрібно адаптувати до користувача, щоб не завалювати його неактуальною інформацією — персоналізація завжди виграє.

Розумні схеми лояльності пропонують цінність клієнтам. Клієнти зазвичай беруть участь у них, тому що хочуть почуватися особливими і їм подобається, що вони отримують ті пропозиції, які не отримують інші, що сприяє лояльності до вашого бренду.

Мобільні канали та служби позиціонування

Push-повідомлення та повідомлення у застосунку інформують ваших клієнтів про важливі зміни, утримують ваш бренд у центрі уваги клієнтів та забезпечують залучення ваших найактивніших користувачів. Існує кілька способів мобільної комунікації з вашою аудиторією: усі вони мають свої сильні сторони, тому важливо використовувати їхню комбінацію і не дотримуватися якогось одного каналу.

Основна мета push-повідомлень у застосунку — спонукати користувачів зайти у вашу програму і повернути неактивних користувачів.

Внутрішні повідомлення можуть бути викликані активністю користувача, наприклад, якщо користувач успішно увійшов до програми. Вони також можуть інформувати про оновлення продукту або рекламні акції. Зрештою, вони призначені для того, щоб утримати найактивніших користувачів.

Ви також можете використовувати «геолокаційні» повідомлення, щоб ще більше збагатити досвід ваших клієнтів. Це дозволяє доставляти користувачеві відповідний контент залежно від його розташування, що особливо корисно для закладів роздрібної торгівлі або ресторанів, оскільки ви можете повідомити клієнта про знижку або нову страву, коли заклад розташований поряд з вашою філією. Звертаючись до них із потрібним повідомленням у потрібний час, ви можете покращити їхній досвід та підвищити лояльність.

Перехід від вебпрограми до застосунку

Всі ці стратегії чудово підходять для наявних мобільних клієнтів, але як щодо вебкористувачів? У цьому випадку варто задуматися про досвід переходу з вебверсії на програму, що дозволяє перетворити відвідувачів вебсайту на лояльних користувачів. Ви можете дати їм зрозуміти, що ваша застосунок за один клік від них, і простимулювати установку, створюючи безшовний користувацький досвід.

Смарт-банери та скрипти глибокої прив'язки динамічно генерують посилання за банерами, веб-копіями, CTA та значками, починаючи з вашого сайту або ініціюючи кампанії, що ведуть на нього, для ефективного залучення та вимірювання трафіку до вашого додатку.

Не забувайте про конфіденційність

Люди все більше розуміють, наскільки цінними є їхні особисті дані, і все більш уважно ставляться до того, як вони використовуються брендами. Так, за результатами дослідження компанії RSA, яка займається питаннями кібербезпеки, у 2019 році 70% споживачів почуваються захищеними щодо своєї особистої інформації, а 57% — щодо своїх контактних даних.

У всьому світі також запроваджуються правила конфіденційності, тому кожна компанія має шукати шляхи, як забезпечити користувачів повною безпекою. Дані повинні бути надійно захищені та надаватися лише за наявності прямого дозволу клієнтів.

У цьому відношенні лояльність є дуже важливою. Наприклад, лояльні клієнти добровільно ідентифікують себе та знають, яку цінність мають їх дані в обмін на бали, знижки та персоналізовані пропозиції. Програма лояльності не тільки захищає вас від порушення правил конфіденційності, але й допомагає вам зміцнювати довіру та спілкуватися з клієнтами на особистому та індивідуальному рівні.

Головне — збирати тільки те, що ви точно будете використовувати, і переконатися, що кожна частина даних дозволяє встановити більш глибокий зв'язок з клієнтами.

Користуючись перевагами лояльності клієнтів

Дослідження Invesp показало, що лояльні покупці застосунків частіше здійснюють повторні покупки, що ще раз доводить важливість концентрації уваги на лояльності. Використання розумного, орієнтованого на дані цифрового маркетингу мобільних програм може допомогти компаніям підвищити лояльність клієнтів, розвинути свій бізнес і збільшити прибутковість. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Підсилюйте маркетинг тим, що про вас говорять, або Чим корисний Media Intelligence

LOOQME company 4 серпня 2022 14:52

Хайлайти Google for Startups: думки провідних маркетологів України щодо виходу на ринок

Polina Kedis 28 липня 2022 17:58

AppsFlyer запустив рішення для маркетологів — Data Clean Room

Наталія Миронова 20 червня 2022 17:41

Гіганти кинулися у метавсесвіт, роботодавцям ускладнять життя. Тренди мобільного маркетингу-2022 від AppsFlyer

Юлія Даниленко 10 лютого 2022 17:10

Епіцентр запустив «Омніплатформу» — сервіс зворотної комунікації, де клієнти зможуть писати топменеджерам напряму

Дарина Куденко 10 лютого 2022 14:12