Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чому на українські стартапи впала купа грошей

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
1 листопада 2021 4 хвилин читання

25 жовтня про seed-раунд на $1,5 млн оголосила українська хмарна платформа Competera. Проєкт Олександра Галкіна та Олександра Сазонова базується на технології штучного інтелекту і допомагає ритейлерам з ціноутворенням. Фонд Flyer One Ventures інвестував $1,3 млн, ще $200 тис. у проєкт вклав Кірат Ананд — керівник стратегії ціноутворення у Walmart і новий стратегічний консультант Competera. Ми поговорили з генеральним партнером Flyer One Ventures Віталієм Лаптенком, і, на його думку, за 2-3 роки Competera стане єдинорогом.

Уранці 27 жовтня про Series A на $8 млн оголосив Martech-стартап Дмитра Лисицького Influ2. Лід-інвестором раунду став відомий каліфорнійський фонд Rally Ventures. Influ2 розробляє B2B-платформу рекламного таргетингу. Ця платформа допомагає маркетологам таргетувати рекламу на конкретних людей — і тут теж не обійшлося без штучного інтелекту. SPEKA публікувала шість головних висновків, які зробив Дмитро Лисицький за останній рік.

Вдень тієї середи про seed-раунд на $3 млн оголосив стартап Let's Enhance, заснований українцями. Із заплющеними очима можна здогадатися, що й тут лід-інвестором став каліфорнійський фонд, а в основі стартапу лежать технології штучного інтелекту.

А пізно ввечері розірвалася справжня інформаційна бомба — американська VistaPrint викупила у Дмитра Сергєєва сервіси Depositphotos та Crello за $85 млн. Наступного дня SPEKA поговорила з Сергєєвим. 

Нарешті у п'ятницю ми написали про інвестицію у $22 млн для Rallyware. Це SaaS-платформа, яка дозволяє великим організаціям збільшити продуктивність співробітників і ефективність віддаленої та розподіленої роботи. У компанії є український співзасновник, українські інвестори, а також офіс у Харкові. Ну а гроші в проєкт зайшли американські. Вгадайте, на що підуть інвестиції? На інновації платформи, що базуються на штучному інтелекті. 

Чому всі й одразу?

Така щільність наводить на думку, ніби минулого тижня трапилося щось особливе — в інвесторів раптом з'явилася купа вільних грошей абощо. Але, по-перше, такі угоди не укладаються за один день. По-друге, від укладання до офіційного оголошення може минути місяць, два, три, а то й півроку. Від моменту інвестицій в Influ2 та Competera минуло майже шість місяців, та й угода з Depositphotos відбулася далеко не позавчора. Дмитро Сергєєв каже, що вже встиг реінвестувати все, що отримав від угоди, а це, на секундочку, понад $50 млн.

У інвесторів є різні мотиви відтерміновувати оголошення угоди. Якщо йдеться про стратегічних інвесторів, які торгуються на біржі, то у них є певні регламенти розкриття інформації для запобігання insider trading та інших можливих порушень. Венчурні фонди зазвичай більш зацікавлені у швидкому розголосі, адже для них це додатковий і здебільшого корисний піар. Втім, у них теж є власні процедури, які впливають на час публікації прес-релізу.

Отже, парад інвестицій поточного тижня, найімовірніше, збіг. Але не зовсім. Угод загалом стало більше — і на українському, і на світовому ринку. Про це у своїй колонці для SPEKA розповідає керівний партнер AVentures Capital Євген Сисоєв. Основна думка — сьогодні грошей на ринку набагато більше, ніж вдалих проєктів.

Євген — унікальна людина для українського ринку стартапів. Погляньте хоча б на угоди минулого тижня. Сисоєв був ангельским інвестором у Influ2, шість років сидів у раді директорів Depositphotos, а його фонд AVentures Capital інвестував у Rallyware на одному з попередніх раундів (про цю угоду фонд не оголошував офіційно). 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ранкова SPEKA: корисні боти, «Каннські леви», львівський M&A, а також новини від Let's Enhance та GitHub

Роман Судольський 23 червня 2022 08:38

NFT-арт про війну. Український стартап ZibraAI запускає благодійний NFT-проєкт Sirens Gallery

Наталія Миронова 17 червня 2022 10:28

Ukrainian Tech Circle: ІТ-спільнота підтримає українські стартапи

Наталія Миронова 13 червня 2022 19:59

До 10 тис. євро на екопроєкти: розпочався відбір до найбільшого змагання «зелених» бізнес-ідей

Наталія Миронова 6 червня 2022 17:13

Genesis, Meta та Amazon Web Services навчатимуть IT-підприємців з України та Європи

Наталія Миронова 6 червня 2022 16:11