Чим Bluetooth-навушники кращі за дротові
Навушники із бездротовим підключенням б’ють рекорди продажів. Попит на них стрімко зростає. Технології постійно розвиваються, тож у продажу з’являються моделі з розширеною функціональністю та покращеним керуванням. Виробники експериментують із дизайнами та пропонують на вибір моделі у форматі «таблеток», «затичок» та великих накладних «вух».
Кожен може знайти для себе вдалий варіант. До того ж цінові межі з моменту появи першої моделі з блютузом стали ширшими. Є багато бюджетних пропозицій із непоганими характеристиками. Під час вибору варто орієнтуватися на тип фіксації у вухах, габарити та вагу, також на автономність та способи заряджання.
Від дротових навушників бездротові відрізняються не лише за способом під’єднання до гаджетів. Про інші вагомі переваги — трохи нижче.
Великий радіус дії
У моделей, які підключаються за допомогою штекера, радіус дії обмежений. Він залежить від довжини дрота і становить від 1 до 3 м. Коротші дроти у навушників для смартфонів і плеєрів, а довші — для комп’ютерів та телевізорів.
Сучасні навушники Bluetooth можуть працювати на великій дистанції від джерела звуку. З ними можна бігати, стрибати, танцювати — рухатися без обмежень. Бездротовий сигнал активний на відстані до 10 м, якщо відсутні значні перешкоди.
Безпека
Підписуйтеся на наші соцмережі
Нестрашно заснути із бездротовими навушниками. Максимум, що станеться, вони випадуть з вух та загубляться у ліжку. Знайти їх не становитиме труднощів. А от дротові можуть обмотатися навколо шиї.
Важливо: краще не зловживати прослуховуванням музики перед сном. Використання будь-яких навушників не лише вдень, а й уночі, призводить до проблем зі здоров’ям.
Комфорт експлуатації
Дріт плутається. Як не старайся скрутити його акуратно, у кишені він все одно перетворюється на клубок. Якщо розплутувати необережно, можна пошкодити чи порвати. Спеціальний тримач частково розв'язуватиме проблему, але його доводиться купувати окремо.
«Вуха» з блютузом практичніші:
1. Не заплутуються, навіть якщо кинути у сумку без чохла.
2. Позбавлені деталей, схильних до зношування.
3. Підтримують гнучкі налаштування.
Сумісність
Іноді здається, що можливості сумісності кращі у дротових навушників. Частіше техніка оснащується комбінованим роз’ємом для аудіо оснащення. Проблема в тому, що цей порт у різних девайсів може відрізнятися за формфактором та розміром. Навіть славнозвісний «Джек» буває великим, міні та мікро.
Аксесуари без дротів зазвичай невибагливі, їм треба лише щоб у пристрою був Bluetooth-модуль. У деяких випадках можливе часткове обмеження функціональних можливостей через відмінності в програмному забезпеченні. Але це не проблема, якщо треба послухати музику, поговорити телефоном з вільними руками чи подивитися кіно.
Широка сфера використання
Завдяки зручній посадці та якісним матеріалам можна використовувати навушники з блютузом у типових випадках:
- під час тренувань у залі та на відкритих майданчиках;
- у подорожах: у літаках, автобусах, поїздах;
- під час довготривалих прогулянок наодинці;
- в офісі для захисту від шуму, який відвертає від роботи.
Щоб бездротові моделі залишалися працездатними якомога довше, їх потрібно правильно заряджати, регулярно чистити, завжди носити у захисному кейсі.