Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Гіганти кинулися у метавсесвіт, роботодавцям ускладнять життя. Тренди мобільного маркетингу-2022 від AppsFlyer

Михайло Зайцев
Михайло Зайцев генеральний директор AppsFlyer у країнах СНД
10 лютого 2022 6 хвилин читання

2021 рік дав потужний поштовх до розвитку індустрії мобільного маркетингу. Генеральний директор маркетингової платформи AppsFlyer у СЕЕ Михайло Зайцев називає три основні тренди. По-перше, пандемія посилила популярність застосунків соцмереж. По-друге, швидко розвиваються мобільні ігри, які нині приносять мільярдні доходи. По-третє, технологічні гіганти та глобальні бренди створюють власні метавсесвіти.

У колонці для SPEKA Михайло Зайцев докладно розглянув, як ці тренди вплинуть на мобільний маркетинг у 2022 році.

Великі зміни в ОС смартфонів

З виходом iOS 14 Apple вбила IDFA (Identifier for Advertising) — ідентифікатор для реклами, за допомогою якого компанії роблять атрибуцію завантажень застосунків з мобільної реклами. Існує також версія Google для Android-пристроїв, GAID (Google Advertising ID). 

IDFA дозволяє зрозуміти, яке оголошення мотивувало користувача завантажити застосунок, де він побачив його і зробив клік. Це дуже важливо для оцінювання витрат на кампанію. Але з появою iOS 14 усі програми повинні надсилати користувачеві запит на відстеження вашого IDFA.

У 2021 році стало відомо, що Google працює над альтернативою для своїх Android-пристроїв. Але не такою вибагливою, як у Apple: система не нав'язуватиме розробникам застосунків вимоги про згоду на відстеження. Це буде нагадувати заплановану відмову у браузері Chrome від cookie (інструмент для вебсайтів, за допомогою якого відстежують користувачів, щоб показувати їм більш персоналізовану рекламу).

Google хоче запропонувати альтернативу cookie: рекламодавці зможуть орієнтуватися на групи людей зі схожими інтересами, а не на окремих осіб, як раніше. Ймовірно, щось схоже з'явиться і у Android.

Але навіть якщо обмеження для рекламодавців стануть більш суворими, ставлення користувачів до персоналізованої реклами зміниться. Адже реклама — це не завжди погано. Питання в тому, що саме тобі пропонують: щось справді потрібне або ж дратівні нецікаві товари.

У 2022 році маркетологам потрібно сфокусуватися на аргументації позитивного впливу персоналізації на досвід користувача. Тоді вони матимуть більші шанси, що користувачі дозволять програмі відстежувати свої дії.

Ігри: як раніше вже не буде

Від 2019 року ігровий сектор виріс на 25% за кількістю завантажень і на 40% за доходом. Гіганти з GAFAM (Google, Apple, Facebook, Amazon, Microsoft) тепер також хочуть отримати свій шматок пирога.

У 2022 році ігрові паблішери впливатимуть на SaaS-компанії (software as a service), щоб оптимізувати ігрові сервіси. Суть у тому, що користувач отримує доступ до сервісу через браузер, його підтримкою займається постачальник послуги. Простіше кажучи, модель SaaS — це коли клієнт працює з готовим рішенням онлайн: оплачує доступ і максимально швидко отримує готовий інструмент.

Також може з'явитися новий формат GaaS (Game as a Service). Передумови цього спостерігаються вже кілька років. Приклад — хмарний геймінг. Але для розвитку GaaS необхідне широке поширення 5G, і 2022 рік обіцяє бути проривним у цьому питанні. 

Крім того, у новому році триватимуть злиття та поглинання. Тому SaaS-компанії пропонуватимуть комплексні пакети для задоволення всіх потреб одразу.

Межа між видавцями ігор та SaaS буде й надалі розмиватися

"Велика п'ятірка", що надає послуги видавцям ігор, також зацікавлена у запуску своїх ігор. Microsoft, яка розвиває свій Xbox, підготувала ґрунт ще у 2021 році,

У 2021 році різко виріс ринок мобільних ігор, особливо у Бразилії, Індонезії та Мексиці. Водночас у США, Японії, Південній Кореї та Великій Британії кількість завантажень стабілізувалася і надалі, як очікується, знижуватиметься.

У результаті розробники, особливо у Китаї, Японії та Кореї, змушені виходити на міжнародний ринок. Тож локальні маркетингові кампанії переростають у глобальні. Розвитку ринку також сприятиме відкриття зовнішніх платежів для застосунків. Якщо це станеться, рентабельність сектору мобільних ігор зміниться, а в розробку та рекламу інвестуватимуть активніше, ніж будь-коли раніше. Це сприятиме новій хвилірозвитку індустрії.

Метавсесвіт: все тільки починається

Facebook має намір витратити $10 млрд на розвиток свого метавсесвіту. І це лише початок. Найближчими роками спостерігатимемо тенденцію до розвитку віртуальної реальності (VR). Збільшиться кількість застосунків метавсесвіту, особливо в ігровій індустрії. У 2022 році з'явиться багато нових продуктів та рішень для монетизації цих програм із різними стратегіями. Хороша рекламна стратегія у додатках здатна буквально змінити правила гри у галузі.

Метавсесвіт просуватиме ще більше кросплатформних ігор і спонукатиме паблішерів випускати мобільні та AR-продукти.

Попри те що концепцію метавсесвіту досить складно сформулювати (натепер це аморфне павутиння з 3D-ігрових платформ, VR-світів та AR-застосунків), Nike, Gucci, Disney та інші глобальні бренди вже оголосили, що готові будувати власні метавсесвіти.

Наймання на роботу, пов'язану з метавсесвітом, за 2021 рік зросло на 400%. За прогнозами, обсяг ринку метавсесвіту до 2024-го сягне $800 млрд.

У 2022 році мобільний маркетинг зосередиться на застосунках. Буде розвиватися тренд на використання брендами AR або VR для взаємодії зі споживачами. Надалі зростатиме кількість користувачів смартфонів (у світі їх щодня додається 1 млн), пропорційно буде збільшуватися і кількість користувачів мобільних ігор.

З таких умов компаніям потрібно розвивати власну екосистему, стежити за технологіями, диверсифікувати канали комунікацій та оптимізувати витрати. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як зробити клієнтів лояльними до вашого мобільного застосунку

Вiталiй Гiрш 1 вересня 2022 17:53

Хайлайти Google for Startups: думки провідних маркетологів України щодо виходу на ринок

Polina Kedis 28 липня 2022 17:58

Meta використовуватиме одяг українського стартапу DressX для магазину Avatar Store

Олександр Кульбачний 20 липня 2022 20:48

AppsFlyer запустив рішення для маркетологів — Data Clean Room

Наталія Миронова 20 червня 2022 17:41