Цифровий дотик: що таке мікроінтеракції в електронній комерції
У світі, де інтернет перетворився із статичного джерела інформації у динамічний простір, сайти перестали бути цифровими буклетами. Якщо раніше користувачі могли лише побачити фото продуктів та прочитати про них, сьогодні їхня взаємодія з брендом перетворилась на цифрову розмову. І все це завдяки появі мікроінтеракцій — візуальних та інтерактивних ефектів, які реагують на дії користувача.
У чому секрет мікроінтеракцій?
Насправді це на рівні коду спрацьовують спеціальні тригери — прослуховувачі подій, які очікують на конкретну дію користувача завдяки таким технологіям, як JavaScript, AJAX та іншим. Завдяки сучасним підходам у веброзробці, які застосовують такі компанії, як Asabix, ці маленькі механізми перетворюються на досконалі інструменти для створення бездоганного користувацького досвіду. Їхнє головне завдання — забезпечити миттєве візуальне, аудіальне чи сенсорне підтвердження.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Як виглядають інтеракції на прикладі онлайн-магазину:
- Візуальні: плавна анімація, зміна кольору кнопки при наведенні курсору, зіркові рейтинги, що виблискують, 360-градусні зображення продукту, які реагують на рухи миші, та позначки, що з'являються поруч із полями форми.
- Звукові та сенсорні: вібровіддача, звукові сигнали, що підтверджують дії користувача, таймери зворотного відліку, плавні переходи між різними варіантами способів оплати, інтерактивні карти відстеження замовлення в режимі реального часу.
- Комбіновані: мініанімована карта з виділенням зони доставки при наведенні курсору на посилання коду міста, дощ із конфетті після підписки та подібні їм ефекти.
Такі приємні візуальні та сенсорні елементи не тільки роблять комерційний сайт більш живим, але й виконують важливі завдання. Мікровзаємодії допомагають користувачам швидко освоїтися з новим інтерфейсом та розуміти, що відбувається на екрані, привертаючи увагу до важливих елементів інтерфейсу.
Також через добре продумані інтеракції дизайнери виражають особистість бренду. Що вишуканіші та складніші елементи, то більше інтернет-магазин відрізняється від інших та відображає зусилля, докладені до його створення.
Інтерактивний сторителінг
Усе це напряму впливає на досвід покупок. Такі мікроінтеракції м’яко, але впевнено підводять відвідувачів сайту до здійснення цільових дій — покупки, підписки чи оцінки. На окремих сторінках вони призначені також викликати усмішку або перетворити пошук товару на захопливий досвід — усе залежить від того, яке саме завдання ви поставили компанії-виконавцю, що розробляє фронтенд вашого сайту.
Сучасні вебкомпанії майстерно обігрують міктроінтеракції через високий рівень UX — реалізований у коді Call-to-action. До інтернет-магазину із сучасними, професійно налаштованими інтеракціями приємно повертатися, а індивідуальні брендові елементи стають упізнаваними. Навіть більше: дедалі частіше можна почути про новий етап розвитку ринку — інтернет почуттів, де межі стираються. Далі буде!