Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Цифрові кросівки, тату та будинки. Як ми житимемо у Web 3.0?

Владислав Задорожний
Владислав Задорожний Founder Crypto Crew — найбільшого освітнього крипто-ком'юніті в Україні.
23 серпня 2022 6 хвилин читання

Наукові фантасти часто писали книжки, котрі ставали пророчими у світі технологій та бізнесу. Технології, що зробили можливим Web 3.0, потрапляють саме у таку категорію, поєднуючи технологічний прогрес та сміливі мрії. 

Ще два десятиліття тому мало хто міг серйозно роздумувати про існування метавсесвіту, котрий поєднував би біржі, робочі простори та місця для розваг. Але вже сьогодні такі перспективи є достатньо серйозними, щоб одна з найбільших корпорацій світу, Facebook, офіційно змінила своє ім'я на Meta. Як такий розвиток подій став можливим і чого очікувати далі?

Image by rawpixel.com Image by rawpixel.com

Зародження Web 3.0

Цілком можливо, що ви були свідком зародження Web 1.0 та його трансформації у Web 2.0. Статичні сайти, основною функцією яких було надання інформації — це і був, власне, Web 1.0. Поява можливості ділитися інформацією та даними ознаменували початок Web 2.0. Символом стандарту Web 2.0 є соціальні мережі, котрі стали невід'ємною частиною життя людства.

Поява технології блокчейн, що являє собою децентралізовану базу даних з можливістю зміни у реальному часі, дала початок для стандарту Web 3.0. Саме децентралізація та прозорість надали поштовх для розвитку рішень на основі стандарту Web 3.0. Флагманом Web 3.0 стали криптовалюти як інструмент передання та акумулювання коштів без посередників (банків та бірж).

Одночасно з розвитком криптовалют стали виникати різні криптоактиви, котрі можна було обмінювати на фіатні гроші, криптовалюти або інші види активів. Наприклад, NFT (Non-Fungible Tokens), або невзаємозамінні токени. Кожен отримав можливість випустити такі токени й отримати значні кошти. При цьому токен зазвичай не має фізичного активу, котрий би передавався власнику при купівлі.

Іншими ключовими елементами Web 3.0 стали Smart contracts (“розумні контракти") та Internet of Things (IoT), або Інтернет речей. Ці інструменти дозволили автоматизувати транзакції та їх верифікацію. Такі підходи зменшили вплив людського чинника та підсилили безпеку стандарту.

Розвиток та перспективи Web 3.0

Якщо ви дочитали попередню частину і не втратили інтерес до теми Web 3.0, вітаю вас, тому що ви — новатор Web 3.0.

Саме важкість для розуміння багатьох рішень Web 3.0 стоїть на шляху його популяризації. Так, над спрощенням ключових продуктів ламають голови найкращі технологічні експерти індустрії. При цьому популярність токенів і децентралізованих застосунків нового покоління dApps свідчить про те, що масова міграція не за горами. А основним поштовхом до різкого зростання популярності має стати метавсесвіт.

Метавсесвіт — це комбінація Web 3.0, віртуальної реальності та розширеної (augmented) реальності. Web 3.0 має стати децентралізованою базою для створення та існування віртуальних ком'юніті зі своїми токенами, криптовалютами та правилами. Метавсесвіт об'єднуватиме ці простори у єдиний світ із можливістю конвертації криптовалют, обміном токенами, комунікацією, роботою, бізнесом та розвагами. Саме об'єднання на одній платформі для руйнування меж та кордонів, а також відсутність централізованого контролю є ключовою точкою тяжіння Web 3.0.

Розквіт та майбутнє технології

Як же буде виглядати день людини у новому метавсесвіті? Ви прокинетеся у зручний для вас час, котрий, найімовірніше, розрахує імплантований чип або девайс. Сучасні застосунки вже мають такий функціонал, а чипи, презентовані компанією Ілона Маска Neuralink, роблять їх впровадження питанням часу. Імовірно, ви будете постійно під'єднані до нейромережі. Таким чином ви зможете обмінюватися інформацією з іншими учасниками. Звичайно, про примусове підключення не йдеться, але переваги такого пристрою зроблять його невід'ємною частиною повсякденного життя.

Далі ви вийдете на прогулянку або пробіжку, котру вам порекомендує ваш пристрій на основі вашого розпорядку дня та показників здоров'я. А коли повернетеся додому, приймете душ та поснідаєте, то доєднаєтеся до віртуального простору. Там ваші колеги з різних частин світу уже чекатимуть на вас у віртуальному офісі. Ви зможете обрати віртуальний одяг (кросівки, костюм) або навіть повністю замінити ваш аватар на новий, який ви придбали з минулої зарплатні.

Після зустрічей ви повернетеся на віртуальне робоче місце для виконання завдань. Можливо, вам необхідно буде віртуально відвідати завод у Берліні або Канбері. Ви зможете це зробити за допомогою локального дрона, котрий забезпечує вид від першої особи на місцевих виробничих потужностях.

Після роботи ви зустрінетеся у віртуальному барі з колегами. А якщо сьогодні ви вирішите відвідати локальний ресторан, то автоматизоване електричне таксі відвезе та привезе вас, автоматично знявши кошти з рахунку. Зрештою, перед сном ви ще раз відвідаєте улюблений пляж на Коста-Ріці за допомогою віртуальної реальності, адже ви плануєте там відпочити через місяць.

Такий прогноз уже реалістичний, але він не враховує потенційних когнітивних та фізіологічних покращень, котрі стануть доступні з новими технологіями. Web 3.0 — це новий рівень комунікацій, бізнесу та розвитку людства. Нам залишилося зберегти планету та людство, котрі мають дожити до його впровадження. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
1
Прокоментувати
Це все варіант для самих багатих, бідні як завжди будуть на задвірках технологій.
Інші матеріали

IT-волонтерство в дії. Розробники з NIX долучилися до створення онлайн-платформи для волонтерів ЮНІСЕФ

IT-команда NIX 22 вересня 2022 18:04

Три історії та поради від українок, що побудували успішну кар'єру в IT

GlobalLogic Ukraine 22 вересня 2022 13:43

Відкриті дані та реєстри України: як тримається баланс між прозорістю та безпекою

Наталія Миронова 21 вересня 2022 13:34

Дерева не ростуть до небес, або Як змінився український ринок ІТ за останні пів року

Наталія Миронова 20 вересня 2022 10:13

Чи дійсно гроші ходять за пацієнтом та як відновити систему охорони здоров'я після перемоги

Наталія Миронова 19 вересня 2022 19:06