Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Цифрове піратство: у Білорусі тепер можна використати фільми та музику без згоди правовласників

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
8 січня 2023 2 хвилин читання

У Білорусі фактично узаконили цифрове піратство. У країні ухвалили новий закон, який дозволяє використовувати фільми, музику, комп'ютерні програми без згоди іноземних правовласників.

Як пише DW, закон легалізує ввезення до Білорусі товарів без дозволу їхніх правовласників з будь-яких країн, а не тільки так званих недружніх.

У Білорусі таке рішення пояснюють «розвитком інтелектуального і духовно-морального потенціалу суспільства» та «зменшенням критичної нестачі на внутрішньому ринку продовольчих та інших товарів».

У статті про іноземні комп'ютерні програми, музику, телепередачі та аудіовізуальні твори йдеться, що за їхнє використання має виплачуватися винагорода.

Зазвичай за використанні авторських творів треба платити роялті, грошову винагороду. Проте тепер, за законом, якщо роялті, зараховане на рахунки патентного органу, не запросять протягом трьох років, ці гроші переходять до бюджету Білорусі.

Раніше, 6 січня, у Білорусі також оприлюднили закон про вилучення майна іноземців за «недружні дії», який дозволяє владі Білорусі вилучати гроші, цінні папери та майнові права іноземних громадян і компаній.

SPEKA розповідала, що Верховна Рада України підтримала законопроєкти, які дозволять звільнити від мита та податку на додану вартість імпорт терміналів Starlink, генераторів та іншого енергообладнання.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Зеленський ввів санкції проти МТС, Navitel та 2GIS

Кіра Іванова 27 травня 2023 14:16

Москва та Мінськ підписали документ про розміщення ядерної зброї в Білорусі

Юлія Даниленко 25 травня 2023 10:26

Російський «Яндекс» планують продати підсанкційним олігархам: хто вони такі

Ольга Горбенко 22 травня 2023 15:31

2GIS видалили з Google Play

Дмитро Мухін 20 травня 2023 13:24

Parimatch закривається в Україні з 12 травня

Кіра Іванова 11 травня 2023 14:22