Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Цифрове піратство: у Білорусі тепер можна використати фільми та музику без згоди правовласників

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
8 січня 2023 2 хвилин читання

У Білорусі фактично узаконили цифрове піратство. У країні ухвалили новий закон, який дозволяє використовувати фільми, музику, комп'ютерні програми без згоди іноземних правовласників.

Як пише DW, закон легалізує ввезення до Білорусі товарів без дозволу їхніх правовласників з будь-яких країн, а не тільки так званих недружніх.

У Білорусі таке рішення пояснюють «розвитком інтелектуального і духовно-морального потенціалу суспільства» та «зменшенням критичної нестачі на внутрішньому ринку продовольчих та інших товарів».

У статті про іноземні комп'ютерні програми, музику, телепередачі та аудіовізуальні твори йдеться, що за їхнє використання має виплачуватися винагорода.

Зазвичай за використанні авторських творів треба платити роялті, грошову винагороду. Проте тепер, за законом, якщо роялті, зараховане на рахунки патентного органу, не запросять протягом трьох років, ці гроші переходять до бюджету Білорусі.

Раніше, 6 січня, у Білорусі також оприлюднили закон про вилучення майна іноземців за «недружні дії», який дозволяє владі Білорусі вилучати гроші, цінні папери та майнові права іноземних громадян і компаній.

SPEKA розповідала, що Верховна Рада України підтримала законопроєкти, які дозволять звільнити від мита та податку на додану вартість імпорт терміналів Starlink, генераторів та іншого енергообладнання.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Kantar остаточно вийшла з ринку рф, електронні гроші легалізують, США заборонить інвестиції у китайські технології. Ранкова SPEKA

Руслан Сорока 31 січня 2023 08:30

Зеленський підписав законопроєкт, який легалізує електронні гроші

Руслан Сорока 30 січня 2023 20:44

Дослідницька компанія Kantar остаточно пішла з російського ринку

Руслан Сорока 30 січня 2023 17:59

Ринок електронних книг в Україні виріс на 166%

Руслан Сорока 25 січня 2023 19:22

Майже 200 технологічних компаній покинули ринок рф через заклики Мінцифри

Руслан Сорока 24 січня 2023 17:21