Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Цифрове піратство: у Білорусі тепер можна використати фільми та музику без згоди правовласників

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
8 січня 2023 2 хвилин читання

У Білорусі фактично узаконили цифрове піратство. У країні ухвалили новий закон, який дозволяє використовувати фільми, музику, комп'ютерні програми без згоди іноземних правовласників.

Як пише DW, закон легалізує ввезення до Білорусі товарів без дозволу їхніх правовласників з будь-яких країн, а не тільки так званих недружніх.

У Білорусі таке рішення пояснюють «розвитком інтелектуального і духовно-морального потенціалу суспільства» та «зменшенням критичної нестачі на внутрішньому ринку продовольчих та інших товарів».

У статті про іноземні комп'ютерні програми, музику, телепередачі та аудіовізуальні твори йдеться, що за їхнє використання має виплачуватися винагорода.

Зазвичай за використанні авторських творів треба платити роялті, грошову винагороду. Проте тепер, за законом, якщо роялті, зараховане на рахунки патентного органу, не запросять протягом трьох років, ці гроші переходять до бюджету Білорусі.

Раніше, 6 січня, у Білорусі також оприлюднили закон про вилучення майна іноземців за «недружні дії», який дозволяє владі Білорусі вилучати гроші, цінні папери та майнові права іноземних громадян і компаній.

SPEKA розповідала, що Верховна Рада України підтримала законопроєкти, які дозволять звільнити від мита та податку на додану вартість імпорт терміналів Starlink, генераторів та іншого енергообладнання.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Музика Тейлор Свіфт повернулася на TikTok — якраз перед виходом її нового альбому

Богдан Камінський 8 годин тому

Пентагон не може заблокувати Starlink для росіян

Владислав Паливода 10 годин тому

Як імерсивне мистецтво повертає відвідувачів у музеї

Кіра Іванова 4 квітня 2024 16:38

Від Big Brother до Big Data. Як тисячі камер спостерігають за українцями

Сергій Коноплицький 27 березня 2024 14:58

Платформа WIPO ALERT допоможе Україні захистити інтелектуальні права в інтернеті

Богдан Камінський 26 березня 2024 15:41