Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чи вдалося Instagram Reels скласти конкуренцію TikTok — The Wall Street Journal

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
15 вересня 2022 6 хвилин читання

Журналісти видання The Wall Street Journal проаналізували, як справи у нової функції Instagram Reels та компанії Meta загалом. SPEKA розповідає ключові тези та пояснює, що відбувається на ринку сервісів коротких відео.

Залученість у Instagram Reels та TikTok 

Марк Цукерберг зробив ставку на Instagram Reels, функцію короткого відео, яку він рекламує як власну відповідь TikTok. Нещодавнє внутрішнє дослідження доводить, що Meta поки що не вдалося ані перевершити, ані навіть наблизитись до рівня конкурента.

Користувачі Instagram витрачають на перегляд Reels 17,6 млн годин на день. Це менше однієї десятої від 197,8 млн годин, які користувачі TikTok проводять щодня на цій платформі.

Документ під назвою «Creators x Reels State of the Union 2022» оприлюднили у серпні. У ньому йдеться, що залучення Reels падає (на 13,6% за попередні чотири тижні) і що «більшість користувачів Reels взагалі не залучаються». У Meta ці дані назвали застарілими і відмовилися назвати нові цифри. 

Чому Reels не став настільки популярним, як TikToK?

Фінансові проблеми

У липні Meta повідомила про своє перше зниження доходу, тому перехід на Reels став терміновим кроком. Річ у тім, що Apple Inc. внесла зміни в операційну систему iPhone, що погіршило здатність Meta показувати персоналізовану рекламу. Також користувачі  підліткового віку стали більше часу проводити у соцмережах-конкурентах, зокрема у TikTok. 

У Reels чимало роликів з TikTok та інших сервісів

Мета заявила, що на Reels припадає п'ята частина часу, який люди проводять в Instagram. Також Reels становлять більш ніж половину контенту, яким користувачі діляться у direct.

Але майже третина відео Reels створюється на іншій платформі, зазвичай TikTok, і містить водяний знак сервісу. Meta каже, що «понижує» ці відео, але вони продовжують поширюватися. Тому часто користувачі Reels отримують відео, створені в іншій, популярнішій платформі.

Поширення відео у Reels зазвичай гірше, ніж в інших сервісах

Журналісти Wall Street Journal поспілкувалась із блогерами, які створюють контент. Як приклад називають Ландена Пуріфоя, який навесні опублікував однакове відео у TikTok, YouTube Shorts, SNAP та Instagram Reels. Відео набрало мільйони переглядів на всіх платформах, окрім Instagram. Там вийшло менше ніж 100 тис.

Є й інші випадки. Блогер Денні Фріман у липні опублікував відео з рецептом у TikTok, яке набрало приблизно 440 тис. переглядів. Це ж відео він опублікував в Instagram Reels, де воно набрало мільйон. На його думку, у Reels краще поширюється красивий візуальний контент, тоді як TikTok краще сприймає відео, де він просто говорить на камеру.    

Через низку скандалів у Meta репутаційна криза

Згідно з документами, Meta також продовжує боротися з негативним сприйняттям серед користувачів. Частка користувачів Instagram, які вважають, що компанія «піклується про них», упала з майже 70% у 2019 році до приблизно 20% на початку цього літа. У питанні про те, чи був продукт «корисним для світу», оцінка впала з понад 60% у 2019 році до трохи більше 45%.

Компанія також проводила опитування користувачів щодо поточного скрутного становища: «Найкращі дні Meta попереду чи позаду?» У компанії відмовилися повідомити, як користувачі відреагували на це запитання.

TikTok став синонімом короткого відео

Після того як на початку 2020 року TikTok зріс у популярності на тлі Covid-19, Meta і YouTube запустили власні сервіси короткого відео. Але поки що лідерство у форматі, без сумнівів, залишається за TikTok.

"Творці досі вважають TikTok синонімом SFV і надають йому пріоритет через широку доступність", — йдеться у внутрішньому документі Meta.

Із зростанням TikTok збільшується і популярність короткого відео як формату, що змусило аналітиків Bernstein Research написати: «2020-ті роки — це десятиліття SFV».

Невдала спроба змінити алгоритми

Продукти Meta — спочатку Facebook, потім Instagram — досягли успіху через те, що показували користувачам контент їхніх друзів, родини та інших, кого вони знають і за ким хочуть стежити. TikTok працював навпаки — показував користувачам контент з облікових записів, рекомендованих алгоритмом. Він надсилає стрічку контенту, персоналізованого відповідно до інтересів людей.  

Цього літа Instagram запустив сервіс під внутрішньою назвою Panavision. Як і TikTok, він надавав контент, зокрема велику кількість Reels, користувачам з облікових записів, за якими вони не стежать. Користувачі розкритикували цю ідею. Кайлі Дженнер написала: «Зробіть Instagram знову Instagram (припиніть намагатися бути Tiktok, я просто хочу бачити милі фотографії своїх друзів). З повагою, усі».

За кілька днів Instagram заявив, що зменшить кількість контенту, який показуватимуть користувачам з облікових записів, на які вони не підписані, принаймні на цей час. Водночас у Meta чітко дали зрозуміти, в якому напрямі рухається компанія.

Чи є переваги у Instagram?

Рекламний бізнес Meta досі приносить набагато більше прибутку, ніж TikTok. У 2021 році Facebook та Instagram отримали $32 та $21 млрд доходу на ринку США у порівнянні з $3 млрд у TikTok.

Згідно з даними дослідницької компанії Insider Intelligence, понад 70% аудиторії Instagram — люди віком від 25 років, у TikTok на цю категорію припадає 56%. Тому користувачі Instagram зазвичай мають більший дохід, що робить їх привабливішими для рекламодавців.

Реклама у сервісах Meta дорожча частково через те, що вона спонукає багатьох користувачів до дії: переходу за лінком та купівлі. Реклама TikTok більше схожа на рекламу YouTube, яка зазвичай лише рекламує бренд. Ці рекламодавці платять просто за те, щоб охопити якомога більше людей, як телевізійна реклама. Також великі компанії, які вже давно рекламують свої продукти переважно в Instagram, ще не розміщують рекламу у TikTok, навіть якщо мають там профілі, оскільки вважають, що їхня цільова аудиторія зосереджена не там.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta оголосила про скорочення штату та бюджетів Facebook

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 15:42

Meta представила нейромережу Make-A-Video, яка генерує відео за текстовим описом

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 10:05

Час мекнути, блокування PornHub, доказ знищення динозаврів. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 30 вересня 2022 10:03

Instagram назавжди заблокував акаунт Pornhub

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 10:37

Meta запускає в Україні Facebook Reels

Вадим Добровольський 28 вересня 2022 16:20