Чи варто гуманітарію йти в IT?
Почнемо з того, що з наукової точки зору ділити людей на технарів та гуманітаріїв некоректно. Цей міф уже давно спростували нейробіологи, коли проаналізували результати декількох тисяч МРТ і не знайшли різниці між право- та лівопівкульними людьми.
Проте у суспільстві такий розподіл досі є. Попри його очевидну хибність, існує думка, що гуманітарію в IT щонайменше буде дуже складно. А щонайбільше — будь-які намагання опанувати, наприклад, програмування, не дадуть результатів. Це неправда. І сьогодні ми спробуємо це довести!
Чи всі в ІТ технарі?
Ні, далеко не всі!
Річ у тім, що більшість людей, коли йдеться про IT, має на увазі більш «технічні» професії — фронтенд і бекенд, програмування, тестування, інжиніринг тощо. Але ж цими напрямами IT-сектор не обмежується. Ми можемо назвати безліч напрямів, в яких гуманітаріїв навіть більше, ніж технарів:
- графічний дизайн;
- UX/UI дизайн;
- вебдизайн;
- концепт-арт;
- 3D-моделювання тощо.
У цих професіях творчі люди відчувають себе впевненіше, вони можуть вивільнити власний креативний потенціал та проявити себе так, як не змогли б у більш «класичних» гуманітарних професіях. І це ми ще не говоримо про IT-рекрутерів, HR-менеджерів, project-менеджерів та інших спеціалістів, для яких «математичний склад розуму» далеко не на першому місці.

А якщо ми поглянемо на найзатребуваніші IT-професії у 2023 році, то переконаємося, що значна кількість із них зацікавить саме гуманітаріїв:
- + менеджер проєктів;
- - бізнес-аналітик;
- + арт-директор;
- - технічний директор;
- + інтернет-маркетолог;
- - проєктувальник;
- + вебдизайнер;
- + графічний дизайнер;
- + UX/UI дизайнер;
- - QA-інженер;
- - спеціаліст з тестування;
- - QC-спеціаліст;
- - Frontend- та Backend-розробник;
- + SEO-спеціаліст;
- + таргетолог;
- + копірайтер;
- + SMM спеціаліст та інші.
Як ви зрозуміли, «плюсом» позначені IT-професії, які апріорі більше підходять саме гуманітаріям. І ми перерахували далеко не всі популярні напрями. Їх набагато більше!
Та найкращий спосіб зрозуміти, чи підходить вам IT в принципі, це спробувати! Ми в Wezom Академії пропонуємо студентам оптимізовані «Курси для українців„ за напрямами SMM, SEO та копірайтинг. Чудова можливість спробувати себе у новій професії, не витративши при цьому багато часу та, що також важливо, коштів.
Які Hard та Soft скіли найчастіше потрібні в IT?

Hard скіли — це «технічні» навички та вміння, які IT-спеціаліст використовує у своїй роботі. Такі скіли залежно від напряму професійної діяльності відрізняються:
- для дизайнерів — UX/UI;
- для data-спеціалістів — Data Science;
- для веброзробників — HTML, CSS, JavaScript;
- для програмістів — Python, Java, C++ тощо.
Soft скіли — це психологічні та комунікативні навички людини. Вони корисні для будь-якого айтівця незалежно від напряму його роботи:
- розуміння цінності для клієнта;
- навички комунікації та ведення переговорів;
- відповідальність та самостійність;
- уміння працювати в команді;
- самоорганізованість;
- здатність до самостійного навчання;
- гнучкість та креативність;
- навички публічних виступів тощо.
Досвід відомих гуманітаріїв, які перевернули IT-індустрію
Стів Джобс

Напевно багато хто з вас зараз скаже, що Джобс був справжнім технарем. Адже як інакше? Але це не зовсім так!
У школі Стів Джобс вчився вкрай посередньо. А влітку 1972 року разом із подругою поселився у хатині в горах над Лос-Альтосом і вступив до приватного гуманітарного університету Рід-Коледж у Портленді. У цей час він захопився духовними практиками і надихався хіповською атмосферою. Через шість місяців навчання Джобс пішов з коледжу, бо не бачив у цьому сенсу. Натомість він відвідував творчі заняття. Особливо йому подобалися курси каліграфії.
Лише у 1974 році Стів Джобс повʼязав своє життя з технічними науками, влаштувавшись на роботу в компанію Atari, що займалася створенням відеоігор. Але інтерес до духовних практик та гуманітарних наук творець Apple зберіг до завершення свого життя.
Марк Цукерберг

І знову перед нами «типовий технар». Але це також не так!
Хоча власник Meta й захоплювався програмуванням з дитинства, першу вищу освіту він здобував у Гарвардському університеті на факультеті психології. А його батьки навіть близько не були повʼязані з точними науками чи тим паче з IT. Батько працював стоматологом, а мама психіатром.
Пізніше Цукерберг заявляв, що він природжений технар. Проте на початку його життя про це мало хто міг навіть подумати. Якби Марк вирішив працювати за професією, можливо, був би відомим психологом. Або ж не дуже відомим…
Тому якщо вам хтось скаже, що «чистокровному гуманітарію» не місце в IT, можете сміливо наводити приклади Цукерберга та Джобса. І ще багато-багато інших!