Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чи реально початківцям працевлаштуватися в ІТ та digital у 2023 році

Уляна Мовчан
Уляна Мовчан Head of Marketing at Choice31
6 квітня 2023 5 хвилин читання

Кількість людей, які хочуть працевлаштуватися в ІТ, в Україні продовжує зростати. Популярність цієї сфери ще більше зросла під час повномасштабної війни, адже ІТ залишається однією з найстабільніших індустрій української економіки. 

За результатами 2022 року, ІТ-індустрія забезпечила валютні надходження до української економіки у $7,34 млрд. Обсяг експорту збільшився на $400 млн у порівнянні з довоєнним 2021 роком.

Переваги сфери ІТ приваблюють дедалі більше українців. Станом на початок квітня на Djinni, платформі для пошуку роботи в ІТ, зареєстровано 18 865 кандидатів без досвіду або з досвідом до одного року. Постає питання: чи реально у 2023-му знайти роботу в ІТ та digital, якщо не маєш досвіду?

Різниця між ІТ та digital

Важливо розібратися в тому, яка різниця між ІТ та digital, адже це своєрідне семантичне питання для охочих отримати «сучасну роботу». 

ІТ-сектор пов'язаний із розробленням продуктів — програмного забезпечення, систем, пристроїв тощо. Digital — це про канали поширення інформації та контенту. Ці сфери міцно пов'язані між собою, тож коли майбутні фахівці думають про пошук роботи, наприклад, у нетехнічному ІТ, вони часто маємо на увазі digital-сферу. 

Що означає така різниця для охочих працевлаштуватися? Якщо у сфері ІТ на сайті Robota.ua натепер опубліковано 3 786 вакансій, то у маркетингу (digital-сфері) — 4036 вакансій. За вибору спеціалізації майбутнім фахівцям варто звертати увагу на обидві галузі, адже вони пропонують однакові можливості для початківців. 

Працевлаштування після онлайн-курсів

Зазвичай перехід в ІТ та digital починається з онлайн-курсів. Школи активно продовжують переконувати у легкому та швидкому працевлаштуванні своїх випускників і малюють черги із працедавців. 

На жаль, у більшості випадків це не так, адже для успішного працевлаштування початківців потрібні зусилля обох сторін — і студента, і школи. У працевлаштуванні можуть допомогти курси, які мають партнерства з компаніями та персонал, який займається пошуком роботи для випускників.

У березні компанія кар'єрного розвитку Choice31 (Netpeak Group) створила Центр кар'єри для всіх охочих знайти справді своє місце на ринку праці. У Центрі надають кар'єрні консультації, допомагають створити правильне резюме та підготуватися до співбесід. 

Подібний центр діяв і раніше для всіх випускників онлайн-університету Choice31. Тож компанія на власному досвіді проаналізувала, що випускникам курсів складно самостійно працевлаштуватися через невміння ефективно презентувати себе і свої навички, а також нерозуміння, як побудувати стратегію пошуку роботи у новій професії. 

У компанії підрахували, що після тестової співбесіди, виправлення резюме та отримання рекомендацій щодо тестових завдань 30% кандидатів знаходять роботу протягом трьох тижнів активного пошуку (у середньому після 10 поданих резюме).  

Отже, працевлаштуватися після курсів можливо, проте важливо опановувати не лише професійні знання, які потрібні для конкретної роботи, але й вчитися працевлаштуванню — побудувати особистий план із конкретними кроками та дедлайнами щодо пошуку роботи. 

Ситуація з працевлаштуванням у 2023 році

IT та digital вже достатньо адаптувалися до воєнних реалій, компанії поволі розморожують процес наймання. Проте конкуренція у секторі досі висока і вірогідно буде зберігатися протягом усього 2023-го. Скорочується і глобальний попит. Цього року відбулося вже 154 тис. звільнень у 529 компаніях (порівняно з 161 тис. у 2022-му).

Наразі найбільше вакансій компанії публікують у категоріях JavaScript, Marketing, Java, DevOps та Sales.

Ситуація з працевлаштуванням є доволі складною для початківців, попит скорочується на фахівців різних рівнів. Однак позитивна новина полягає в тому, що вакансії є, а кількість кандидатів на одне місце в окремих професіях починає знижуватися.

Для успішного працевлаштування початківцям важливо враховувати, що зараз ринок праці — це ринок працедавця. До пошуку роботи необхідно ретельно готуватися не лише через навчання hard skills — програмуванню, бізнес-аналітиці або дизайну, але і через розвиток soft skills. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Гроші на вітер: неприємна правда про просування вашої компанії в соцмережах

Владислав Миронович 8 грудня 2023 18:30

Netpeak Group запустив подкаст «Це по роботі» про бізнес та IT

Богдан Камінський 8 грудня 2023 17:20

Аналіз ринку та планування маркетингової стратегії: як досягти оптимального результату

Viktor Gozhyi 8 грудня 2023 16:00

Google збрехав щодо продуктивності нової моделі ШІ Gemini, принаймні в одному відео

Олександр Тартачний 8 грудня 2023 13:35

Кросплатформені рекламні стратегії: інтеграція контенту між різними платформами для збільшення охоплення

Максим Купченко 8 грудня 2023 10:00