Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чи потрібна Україні власна соцмережа?

Ivan Verstyuk
Ivan Verstyuk автор та аналітик
13 травня 2023 3 хвилин читання

Пройшовши школу Facebook та Instagram, українці та українки показали, що вони здатні на добрі справи завдяки соціальним мережам — поширення новин, висловлення власних ідей, краудфандинг.

Чи потрібна Україні власна соціальна мережа? Чи потрібна Україні власна соціальна мережа?

Розумію ключове запитання — а навіщо Україні власна соціальна мережа, коли є Facebook та Twitter? Поясню. Соцмережі вже є інструментом узвичаєння людської спільноти до життя за певними стандартами. В умовному списку цих стандартів — вільне володіння англійською мовою. Засновники соцмереж саме цього й чекають, тому сегменти соціальних мереж неанглійською мовою будуть дедалі менш популярними — так це працюватиме. Та й Google вже не так активно інвестує у розвиток пошукових алгоритмів місцевими мовами, сфокусувавшись на покращенні алгоритмів англомовного пошуку.

Тож якщо ми хочемо, щоб в уанеті домінувала українська, варто почати створювати українську соцмережу. Упевнений, у кожного та кожної є купа власних ідей щодо назви. Ось мої: «Соціальна мережа ім. Степана Бандери» (чому ні?), «Тут людно», «Друзі», «Республіка», «Сила спільнот».

П'ять принципів, на яких можна побудувати автентичну українську соцмережу

  • З досвіду у Facebook ми знаємо, що коли у тебе 5000 друзів, ти втрачаєш контакт майже з усіма з них. Тому алгоритми української соціальної мережі мали б передбачати побудову невеликих спільнот на 100-200 людей, де глибина комунікації була би якісною. Краще мати 10 друзів, з якими є про що поговорити і що зробити разом, ніж 3000 фоловерів, яким до тебе нема діла.
  • Українську соцмережу варто було би побудувати за принципами груп. Ти зазначаєш інтереси, скажімо, футбол, пиво, політика, історія мистецтва, і алгоритми пропонують тобі відповідні групи з чатами та можливістю приватних повідомлень. Щоб зафрендитися, потрібно не лише надіслати запит іншій людині чи відповісти на її запит, а почати спілкуватись. Щойно сказані перші фрази, є взаємний інтерес до спілкування, ви опиняєтесь у списку френдів одне в одного.
  • Лайки певною мірою тепер не є індикатором якості посту. Мені більше подобається функція кількості переглядів. Перегляди — це ті ж лайки, але не треба тиснути на окремий символ — можна зберегти енергію власних пальців. :) Якщо у поста багато переглядів, це означає, що люди порадили цей пост одне одному.
  • Доречним було б створити зручні алгоритми для представлення власної біографії: професійне резюме, відео про себе, добірка фото, список захоплень та інтересів, сімейний статус. Проблема українського сегменту в Facebook була і залишається в тому, що ми там всі не дуже добре одне одного знаємо. Але будь-який досвідчений працівник HR-відділу скаже вам, що людина — це насамперед її біографія.
  • Представленість медіа в українській соціальній мережі. Я би радив дозволити функцію поширювати медійні матеріали (тексти, статті, фото, відео, аудіо тощо), але з обов'язковим полем для пояснення, чому ти це поширюєш. Це має бути унікальний текст на приблизно 50 слів. Можливо, це спрацює краще.
Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
1
Прокоментувати
Miro Baida 19.09.2023, 06:08
Пропоную зареєструватись в українській соціальній мережі в рамках проєкту WE.UA: https://we.ua/social
Інші матеріали

Майже 4800 акаунтів Facebook у Китаї видавали себе за американців, повідомляє Meta

Богдан Камінський 15 годин тому

Правозахисники поскаржилися на платну підписку у Facebook та Instagram

Артем Житкевич 28 листопада 2023 19:42

Instagram дозволив завантажувати публічні відео Reels

Богдан Камінський 24 листопада 2023 09:50

Повернення блудного сина: реакція соцмереж на «нового» СЕО OpenAI

Євстахія Мельникова 22 листопада 2023 09:13

Meta запускає нові ШІ-інструменти для редагування відео

Юлія Мирська 17 листопада 2023 08:48